
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Wiesław Stebnicki - Edukacja domowa. Edukacja przyszłości

Od dawna oczekiwana na polskim rynku wydawniczym praca poświęcona homeschoolingowi/edukacji domowej. Jej autor, Wiesław Stebnicki, pedagog z USA, nie tylko przedstawia swoją przygodę ze szkołą domową, ale co ważniejsze, wyjaśnia dlaczego edukacja w wydaniu tradycyjnym, to jest w formie edukacji państwowej, prowadzi nasze dzieci na manowce, hamując ich talenty, zniechęcając do nauki, a co najgorsze, czyniąc z nich istoty zniewolone przez system, którego głównym celem jest uczynienie z ludzi posłusznych, spolegliwych lemurów. Autor uświadamia nam też, jak ważnym narzędziem odbierającym człowiekowi samodzielność, niezależność i wolność jest szkoła w wydaniu państwowym.
Tomasz Tulejski - Konserwatyzm bez Boga

Monografia jest wnikliwą i subtelną syntezą myśli politycznej D. Hume'a. Po raz pierwszy na polskim gruncie pojawiła się praca naukowa ukazująca jej bohatera nie tylko jako filozofa „oświecenia szkockiego”, ale jako prekursora konserwatyzmu politycznego wyprzedzającego niejednokrotnie E. Burke'a w jego konstatacjach
Tom G. Palmer - Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

Jest to jedna z najciekawszych książek zajmujących się omówieniem zasad i konsekwencji istnienia państwa opiekuńczego, czyli tego, co w języku codziennym nazywamy socjalem, albo państwem socjalnym.
Autorem kilku tekstów, a zarazem całego wyboru, jest Tom G. Palmer, na co dzień wiceprezes Instytutu Katona z Waszyngtonu. Palmer wybrał kilka esejów napisanych przez siebie, oraz kilku wybitnych współczesnych ekonomistów wolnorynkowych, próbujących odbrązowić mitologię towarzyszącą państwu opiekuńczemu i ukazać prawdziwe oblicze tej szarlatanerii. Książka zawiera empiryczne i teoretyczne argumenty przeciwko absurdalnej koncepcji państwa opartego na manipulacji władzy i marnotrawstwie wysiłku obywateli.
Tom G. Palmer - Czy kapitalizm jest moralny?

Na tytułowe pytanie odpowiadają w tej interesującej książce pod redakcją Toma G. Palmera intelektualiści, pisarze, uczeni z całego globu – od Chin po Peru, od Południowej Afryki po Stany Zjednoczone -wśród nich laureaci Nagrody Nobla: Vernon Smith (ekonomia), Mario Llosa Vargas (literatura).
Tom G. Palmer - Czy wojny są nieuchronne, czyli pokój, miłość i wolność

Gdyby płynące z tej publikacji lekcje zostały zrozumiane w ostatnim stuleciu, świat uniknąłby wiele przemocy, rozlewu krwi, cierpienia i niedoli.
Thomas Sowell - Bieda, bogactwo i polityka w ujęciu globalnym

Praca wybitna, która z pewnością stanie się klasykiem. Kompleksowe ujęcie czynników przyczyniających się do rozwoju gospodarczego na świecie. Mnóstwo ciekawostek, historii, ekonomii, faktów i statystyk oraz przede wszystkim charakteryzujących Sowella głębokich, a jednocześnie zwięzłych przemyśleń. Wszystko to omówione z perspektywy ekonomii wolnego rynku i bez poprawności politycznej.
Thomas J. Stanley, William D. Danko - Sekrety amerykańskich milionerów

Autorzy książki - dwaj socjologowie, Thomas J. Stanel oraz William D. Danko - nie twierdzą, że każdy człowiek musi (czy chce) być bogaty, dowodzą jedynie, że zamożność leży w zasięgu - jeśli nie każdego z nas - to na pewno znacznie większej liczby ludzi, niż nam się wydaje. I to jest główne przesłanie książki. Największą jej zasługą jest jednak ukazanie sposobów prowadzących do zamożności.
Thomas J. Stanley - Przestań zgrywać milionera, lepiej nim zostań

Jest to nie tylko lektura pasjonująca, ciekawa, ale i wyjątkowo pożyteczna. Czytając poznajemy obyczaje liderów, a nic tak nie sprzyja osiągnięciom sukcesu, jak podążanie drogą, która jest sprawdzona i skuteczna.
Thomas E. Woods - Niepoprawna politycznie historia Stanów Zjednoczonych

- Pytanie chyba powinno brzmieć inaczej: jaka część historii Stanów Zjednoczonych nie jest zdominowana przez ideologię politycznej poprawności. O tym, że inne niż oficjalnie przyjęte opisanie historii naszego kraju było potrzebne świadczy fakt, że przez dwanaście tygodni moja książka utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Kłamstw i przeinaczeń w historii naszego kraju jest ogromna ilość, od największych i fundamentalnych, przez mniej znaczące, aż po szczegóły. Za dużo mógłbym o tym mówić, więc ograniczę się do przykładów. Niepoprawna politycznie historiografia opisuje w zupełnie inny sposób prezydenta Lincolna i jego rolę oswobodziciela niewolników. Panuje powszechne przekonanie o „złodziejskich magnatach” z dziewiętnastego wieku, a prawda o nich jest zupełnie inna. Wreszcie „New Deal” Franklina Delano Roosevelta jest uważany za program, który wyciągnął kraj z Wielkiej Depresji, a to historia zupełnie zmyślona…
Tad Witkowicz - Od nędzy do pieniędzy, czyli znad Bugu na Wall Street

Jako pierwszy Polak założył i wprowadził dwie swoje firmy na amerykańska giełdę NASDAQ na Wall Street. W sumie zbudował od podstaw, trzy firmy: Artel Communications, CrossCom oraz Adlex. Każda firma była sukcesem finansowym co bardzo rzadko udaje się firmom typu start-up. Jak wiadomo ponad 90% firm tego typu upada. Tad “wygrał 3:0″ co jest unikalne na rynku amerykańskim i co daje mu jedna z czołowych pozycji na liście najbogatszych Polaków za granica.
Steven E. Landsburg - Fair play

Moim ulubionym instrumentem dydaktycznym jest bajeczka mająca swe korzenie w opowieści profesora Jamesa Ingrama z Uniwersytetu Stanowego Północnej Karoliny. Jest to historia pewnego genialnego przedsiębiorcy, który wynalazł nową technologię umożliwiającą wytwarzanie samochodów ze zboża. Wybudował on fabrykę nad morzem, otoczył tajemnicą prace firmy i rozpoczął produkcję.
Robert Gwiazdowski - Równość i niesprawiedliwość, czyli dlaczego Piketty nie lubi bogatych

Rozmaite zagadnienia ekonomiczne na przemian zyskują i tracą na popularności w zależności od aktualnych polityczno-intelektualnych nastrojów. Obecnie, w dyskusjach na temat gospodarki, na absolutnym topie jest „problem” nierówności społecznych.