
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
Mark Skousen - Struktura produkcji. Giełda, kapitał, konsumpcja

Zapamiętajcie tego autora. Profesor uniwersytetu, a jednocześnie makler giełdowy, wydawca czasopism giełdowych i finansowych, a przede wszystkim praktyk, który pokazuje jak zastosować teorię (ekonomię) austriacką we własnym biznesie, w produkcji, a także - co jest specjalnością Skousena - w obrocie papierami wartościowymi. Dzięki unikalnej wiedzy, którą wykłada na 448 stronach Struktury produkcji w czasach największego kryzysu na Wall Street osiągał trzycyfrowe zwroty. Peter Drucker nazwał Skousena "guru nowej ekonomii".
Kamil Cebulski - Biznes w kraju dziadów

"Książkę czyta się lekko, a jednocześnie z wypiekami na twarzy. Na każdej stronie czuć oddech Kamila. Treści to wartościowe, mówiące prawdę o tym jak jest u nas, a nie w wypocinach amerykańskich teoretyków od biznesu. Ważne jest to, że wiedza ta jest w stanie uratować tyłek niejednemu optymiście. Pod warunkiem, że uwierzy w tę książkę i ją przeczyta!"
Marcin Osman, autor książki Biznes Ci ucieka
John Tamny - Ekonomia zdrowego rozsądku

Oddajemy w Państwa ręce książkę, która od chwili ukazania się (niewiele ponad pół roku temu) stała się bestsellerem, i okrzyknięta została drugą Ekonomią w jednej lekcji, zaś jej autor, John Tamny, młody publicysta magazynu Forbes, drugim Henrym Hazlittem.
George Reisman - Rząd kontra gospodarka. Historia niszczenia systemu gospodarczego na przykładzie Stanów Zjednoczonych

Książka ta stanowi I część magnum opus Reismana, jakim jest wspomniana Kapitalizm – traktat ekonomiczny, której poszczególne części ukazywać się będą na łamach Fijorr Publishing. W czasach ekonomicznej ignorancji i zakłamania, kiedy winą za kryzysy gospodarcze wywołane przez państwo obarcza się kapitalizm i przedsiębiorców, warto przypomnieć zasady, na jakich opiera się wolny rynek i prosperity gospodarcza. Mało kto robi to tak przystępnie i tak uczciwie jak właśnie George Reisman.
Lawrence Reed - 52 mity o kapitalizmie

Profesor Lawrence Reed wybrał świetne, zwięzłe, konkretne teksty obalające najbardziej pospolite mity na temat kapitalizmu i stworzył zbiór,w którym bezlitośnie obnażają nonsens lewicowych zarzutów wobec kapitalizmu. Autor z łatwością demaskują błędy w rozumowaniu socjaldemokratów – obłudę tych cwanych oraz ignorancję tych naiwnych.
Johan Norberg – Postęp. Dziesięć powodów, by z optymizmem patrzeć w przyszłość

Jeśli wierzyć codziennym serwisom informacyjnym, świat wali się na naszych oczach. Gdzie nie spojrzeć – problemy: postępująca polaryzacja polityczna, wojny, terroryzm, nierówności, ubóstwo, zmiany klimatu. Media informacyjne mówią jasno: jest źle, a będzie tylko gorzej.
Vijay Boyapati - Dlaczego Bitcoin

"Dlaczego Bitcoin" […] to intelektualny majstersztyk – równie elegancki co profetyczny – który wyszedł spod pióra erudyty biegłego w matematyce, informatyce, ekonomii, filozofii, inżynierii i naukach politycznych. […] Vijay Boyapati w sposób zwięzły i przejrzysty przedstawia teorię pieniądza, anatomię Bitcoina, powody, które sprawiają, że góruje on nad poprzedzającymi go standardem złota i systemem walut dekretowych, oraz nadzieję, jaką przynosi on cywilizacji ludzkiej."
Michael J. Saylor, prezes i dyrektor generalny MicroStrategy
Jan M. Fijor - Licz na siebie. Czyli jak zbudować własny biznes

No, przecież nie napiszę, że jest to od dawna oczekiwana książka.
Że takich książek, podobnie jak dobrej pracy, na rynku brakuje, albo że autor jest znanym propagatorem przedsiębiorczości, który w każdym człowieku dostrzega potencjalnego Gatesa, Waltona czy Della. Napiszę więc tylko, że po przeczytaniu Licz na siebie zniknie cała masa pytań związanych z założeniem własnej firmy, a równocześnie pojawi się kilka razy więcej innych problemów. Różnica tkwi w tym, że posiadając swój biznes łatwiej się je rozwiązuje. Dlaczego? Bo innego wyjścia nie ma. Powodzenia!
Hans Hermann Hoppe - Ekonomia i etyka własności prywatnej

Hans Hermann Hoppe, to jeden z najwybitniejszych współczesnych przedstawicieli libertarianizmu oraz Austriackiej Szkoły Ekonomicznej, a zarazem najwybitniejszy uczeń jednego z liderów ASE, Murraya N. Rothbarda. Ekonomia i etyka własności prywatnej, to druga już – po Demokracja, bóg który zawiódł — pozycja tego autora wydana przez Fijorr Publishing. W Ekonomii i etyce…przeszedł samego siebie. Rozprawia się z socjaldemokracją, interwencjonizmem, państwem opiekuńczym i teoriami ekonomii dobrobytu, wykazując ich miałkość intelektualną, żeby nie powiedzieć utopię, a nawet fałsz. Prawie 450 stron intelektualnej rozkoszy!
Gene Callahan - Ekonomia dla normalnych ludzi. Wprowadzenie do Szkoły Austriackiej

Nazwa "szkoła austriacka" pochodzi stąd, że gros jej twórców wywodzi się - jak się pewnie domyślacie - z Austrii. Jednakże okupacja nazistowska tego kraju doprowadziła do rozprzestrzeniania się jej przedstawicieli na cały świat. Dzisiaj wybitni ekonomiści reprezentujący szkołę austriacką pracują pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. W niniejszej książce, pod terminem "ekonomista austriacki" rozumieć będziemy reprezentantów szkoły austriackiej bez względu na to, czy mieszkają oni w Austrii czy poza nią.
Hans Hermann Hoppe - Krótka historia człowieka

Krótka historia człowieka to kolejna książka Hansa-Hermanna Hoppego, która zarówno w sposobie argumentacji, jak i treści argumentów przełamuje wiele współczesnych polityczno-poprawnościowych mitów i wymyka się tradycyjnym podziałom czy to na poszczególne nurty myśli politycznej, czy to na dyscypliny naukowe. Jeden z takich niekonwencjonalnych aspektów filozofii politycznej Hoppego starałem się choć trochę przybliżyć: tezę o prakseologicznej, socjologicznej i kompatybilności anarchokapitalizmu i konserwatywnego ładu kulturowo-moralnego.
Tad Witkowicz - Od nędzy do pieniędzy, czyli znad Bugu na Wall Street

Jako pierwszy Polak założył i wprowadził dwie swoje firmy na amerykańska giełdę NASDAQ na Wall Street. W sumie zbudował od podstaw, trzy firmy: Artel Communications, CrossCom oraz Adlex. Każda firma była sukcesem finansowym co bardzo rzadko udaje się firmom typu start-up. Jak wiadomo ponad 90% firm tego typu upada. Tad “wygrał 3:0″ co jest unikalne na rynku amerykańskim i co daje mu jedna z czołowych pozycji na liście najbogatszych Polaków za granica.