
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Eberhardt - Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu (-25%)
- Paweł Skutecki, Karol Kwiatkowski – COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny
- Judy Mikovits - Pandemia kłamstw
Mark Skousen - Narodziny współczesnej ekonomii

Mark Skousen pokazał, że ekonomia, jej twórcy i bohaterowie mogą być równie ekscytująca jak powieść kryminalna. Niezwykłym, walorem tej książki jest prowadzenie czytelnika przez dzieje najmłodszej z nauk tak, aby poznał nie tylko życiorysy najwybitniejszych ekonomistów, ale zrozumiał logikę wydarzeń, jakie wyjaśniali czy tworzyli. Dlaczego Narodziny współczesnej ekonomii to równocześnie nowoczesny podręcznik ekonomii. Przedstawia meandry myśli gospodarczej ukazując, w jaki sposób wpłynęły na losy zwykłych ludzi, ich życie, myśli i zamożność.
Thomas Sowell – Ekonomia dla każdego

"Jeśli ktoś ma zamiar przeczytać tylko jedną książkę o ekonomii, powinna to być właśnie Ekonomia dla każdego. Przy czym sposób, w jaki Thomas Sowell o ekonomii pisze, zagwarantuje, że na jednej książce się nie skończy."
Wydawca
Donald J. Trump - Donald Trump. Prezydent Biznesmen

Ostatnie wybory pokazały, iż miliony Amerykanów instynktownie czują, że ich kraj znajduje się na prostej, przestronnej drodze ku przepaści. Szukając – być może trochę po omacku – wcisnęli przycisk alarmowy. Czy Donald Trump okaże się kołem ratunkowym, czy wepchnie kraj w jeszcze większą przepaść? Książka przybliża rzeczywiste poglądy Trumpa bez żadnych medialnych zniekształceń, czy wypaczeń.
Kamil Cebulski - Biznes w kraju dziadów

"Książkę czyta się lekko, a jednocześnie z wypiekami na twarzy. Na każdej stronie czuć oddech Kamila. Treści to wartościowe, mówiące prawdę o tym jak jest u nas, a nie w wypocinach amerykańskich teoretyków od biznesu. Ważne jest to, że wiedza ta jest w stanie uratować tyłek niejednemu optymiście. Pod warunkiem, że uwierzy w tę książkę i ją przeczyta!"
Marcin Osman, autor książki Biznes Ci ucieka
Mark Skousen - Inwestowanie w jednej lekcji

Skousen dla osób zajmujących się inwestowaniem w papiery wartościowe jest znacznie lepszym doradcą niż Buffett. O ile ten ostatni ciuła swoje miliardy w zaciszu tajemniczych, żeby nie powiedzieć tajnych układów, których nikomu innemu skopiować się nie udaje, o tyle od Skousena można się robienia pieniędzy nauczyć.
Murray Rothbard - Złoto, banki, ludzie - krótka historia pieniądza

Podstawową zaletą tej książki jest przejrzysty język i precyzja w wyjaśnieniu monetarnych zjawisk. Taki sposób ujęcia teorii sprawia, że Czytelnikami tej książki mogą być laicy, jak i profesjonalni ekonomiści. Bez względu na to, czy autor porusza problematykę systemu bankowego czy historię pieniądza, nigdy nie posługuje się zawiłą terminologią i nie buduje niezrozumiałych zdań.
Dinesh D`Souza - Wybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały światu?

Przedstawiamy polskiemu Czytelnikowi amerykański bestseller, którego autor stara się odpowiedzieć na pytanie:
- Co się dzieje z Ameryką?
- Czy ten niekwestionowany lider gospodarczy, polityczny i militarny jest nadal pionierem światowego postępu?
- Czy przypadkiem rola ta nie została ostatnio zakwestionowana?
- A może Ameryka, rozumiana rzecz jasna jako Stany Zjednoczone, przeżywa swój zmierzch?
Israel Kirzner - Konkurencja i przedsiębiorczość

Konkurencja i przedsiębiorczość to dwa terminy, o których ekonomiści głównego nurtu mówią niechętnie. Obie te dziedziny wyparte zostały z ekonomii przez ekonometrię, statystykę i inne działy badające historię ludzkiego działania. Tymczasem – jak pisze Israel Kirzner, wybitny przedstawiciel szkoły austriackiej – do zrozumienia procesu rynkowego niezbędna jest teoria konkurencji, która jest nieodłączna od przedsiębiorczości. Będzie to miało daleko idące konsekwencje dla analizy takich problemów, jak koszty sprzedaży, reklama i monopol. Teoria konkurencji pozwoli nam spojrzeć z nowej „perspektywy” na koszty sprzedaży i ocenić ich rolę w gospodarce rynkowej.
David A. Stockman - Wielka deformacja czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

Wielka deformacja jest to książka ilustrująca przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku, a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po tym nastąpił. Książka krytykuje politykę finansową USA, w szczególności manipulacje monetarne FED oraz sektora bankowego, a także przedstawia mechanizm korupcji politycznej i jego wpływ na obecne trudności gospodarcze USA i na świecie. Od pierwszej chwili stała się ona bestsellerem. A przy tym także swoistą biblią deformacji wolnego rynku i przestrogą dla innych krajów, które podążają amerykańską drogą.
George Reisman - Rząd kontra gospodarka. Historia niszczenia systemu gospodarczego na przykładzie Stanów Zjednoczonych

Książka ta stanowi I część magnum opus Reismana, jakim jest wspomniana Kapitalizm – traktat ekonomiczny, której poszczególne części ukazywać się będą na łamach Fijorr Publishing. W czasach ekonomicznej ignorancji i zakłamania, kiedy winą za kryzysy gospodarcze wywołane przez państwo obarcza się kapitalizm i przedsiębiorców, warto przypomnieć zasady, na jakich opiera się wolny rynek i prosperity gospodarcza. Mało kto robi to tak przystępnie i tak uczciwie jak właśnie George Reisman.
Peter D. Schiff - Wielka depresja 2.0

Autor tej książki zasłynął 9 lat temu, gdy w czasie telewizyjnej dyskusji z Arthurem Lafferem, byłym doradcą prezydenta Reagana, powiedział przed kamerami CNBC, że "król jest nagi", że gospodarka amerykańska, wbrew powszechnemu przekonaniu większości ekspertów, nie jest wcale w dobrej formie. Więcej, Schiff przewidział wówczas, że Ameryce grozi recesja - i to głęboka. Laffer wyśmiał go oświadczając, że jego rozmówca jest w błędzie i nie wie co mówi. Na dowód swoich przekonań zaproponował Schiffowi zakład, który ten ostatni przyjął. I jak wiemy, Schiff go wygrał. Po 15 miesiącach od pamiętnej audycji, Lehman Brothers ogłosił bankructwo, dając tym samym początek serii spektakularnych upadłości, i obwieszczając światu najcięższy od czasów Wielkiej Depresji kryzys gospodarczy Ameryki, który trwa do dziś.
Tom G. Palmer - Czy wojny są nieuchronne, czyli pokój, miłość i wolność

Gdyby płynące z tej publikacji lekcje zostały zrozumiane w ostatnim stuleciu, świat uniknąłby wiele przemocy, rozlewu krwi, cierpienia i niedoli.