Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dariusz Rozwadowski - Kościół w obliczu rewolucji AUTOGRAF
Nima Sanandaji - Mit Skandynawii czyli porażka trzeciej drogi
Jest to książka przeznaczona dla ludzi, którzy uważają, że podwyższenie podatków podnosi – wbrew elementarnej logice – dobrobyt społeczeństwa. Autor, szwedzki ekonomista pochodzenia kurdyjskiego ujawnia prawdę o szwedzkim (a właściwie ogólnoskandynawskim) sukcesie gospodarczym
Jacques Rueff - Grzech monetarny Zachodu
Po co wydawać dziś „Grzech Monetarny Zachodu” Jacques’a Rueffa? Po co czytać dziś książkę wydaną w 1971/72 roku, czterdzieści lat temu?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta: Dlatego, że jest to książka na wskroś współczesna, traktująca o temacie, który, choć mogło się wydawać, że „waszyngtoński consensus” uczynił go nieaktualnym i przebrzmiałym, dziś, po „kryzysie Lehmana” z 2008 roku, i w związku z rozwijającym się przed naszymi oczami kryzysem „suwerennego zadłużenia”, stanął dziś w samym centrum światowej debaty ekonomicznej, temacie natury światowego systemu monetarno-finansowego i jego związku z kryzysem, w którym tkwimy.
Robert Gwiazdowski - Równość i niesprawiedliwość, czyli dlaczego Piketty nie lubi bogatych
Rozmaite zagadnienia ekonomiczne na przemian zyskują i tracą na popularności w zależności od aktualnych polityczno-intelektualnych nastrojów. Obecnie, w dyskusjach na temat gospodarki, na absolutnym topie jest „problem” nierówności społecznych.
Jesus Huerta de Soto - Szkoła austriacka. Ład rynkowy, wolna wymiana i przedsiębiorczość
(...) Po tym, jak wypełniliśmy teoretyczną przepaść analizą socjalizmu, najmniej znanym i najważniejszym teoretycznie polem jest pieniądz, gdzie dominują błędy metodologiczne, pomieszanie terminologiczne i systematyczna przemoc banków centralnych. Relacje społeczne, w których mamy do czynienia z pieniądzem, są (...) abstrakcyjne i trudne do zrozumienia, a zatem wiedza, która powstaje w ich wyniku, jest skomplikowana i nieuchwytna, powodując powstanie następujących po sobie recesji gospodarczych (...)
Jesus Huerta de Soto
Randall G. Holcombe - Austriacka szkoła ekonomii – rozszerzone wprowadzenie
Od dawna nikt tak przystępnie i rzetelnie nie napisał książki, która byłaby podręcznikiem szkoły austriackiej. Styl, w jakim swą napisał Randall G. Holcombe porównać można do sposobu pisania Murraya N. Rothbarda. Przy czym autor Rozszerzonego wprowadzenia do szkoły austriackiej nie ma ambicji pisania rozprawy naukowej, lecz autentycznie chce, aby Czytelnik zainteresował się stworzoną przez Carla Mengera teorią, a jeśli tak, to żeby ją szybko pojął. Dlatego Holcombe omija problemy kontrowersyjne i spory, skupiając się na pięknie, prostocie i logice Austriaków.
Ludwig von Mises - Wspomnienia
Pierwsza i jedyna jak dotąd w języku polskim biografia wielkiego myśliciela. Na dodatek Autobiografia. Wydana z okazji 125. rocznicy Jego urodzin. Mam nadzieję, że ta cienka praca będzie czytana przez wielu myślących mężczyzn i kobiet. Złe skutki inflacji oraz socjalizmu-komunizmu staną się dla nich jasne i ogarnie ich uczucie lęku - Margarit von Mises.
Jamie Whyte – Oszuści czy ignoranci. O nadużywaniu nauki do celów gospodarczych
Wątpliwości w nauce ukrywane są często pod pretekstem „szlachetnych pobudek".
Ekspert w jednej dziedzinie nauki może być ignorantem w innych dyscyplinach, wiedzieć o ich teoriach czy metodach bardzo niewiele. Na przykład klimatolodzy nie są ekspertami w prawie żadnej kwestii określającej, jaka polityka klimatyczna jest najlepsza. Nie mają żadnej specjalistycznej wiedzy o tym, jak biznes zareaguje na dodatkowe podatki, czy też jakie są koszty społeczne wynikające z ograniczenia wzrostu gospodarczego.
Autor
Wiesław Stebnicki - Edukacja domowa. Edukacja przyszłości
Od dawna oczekiwana na polskim rynku wydawniczym praca poświęcona homeschoolingowi/edukacji domowej. Jej autor, Wiesław Stebnicki, pedagog z USA, nie tylko przedstawia swoją przygodę ze szkołą domową, ale co ważniejsze, wyjaśnia dlaczego edukacja w wydaniu tradycyjnym, to jest w formie edukacji państwowej, prowadzi nasze dzieci na manowce, hamując ich talenty, zniechęcając do nauki, a co najgorsze, czyniąc z nich istoty zniewolone przez system, którego głównym celem jest uczynienie z ludzi posłusznych, spolegliwych lemurów. Autor uświadamia nam też, jak ważnym narzędziem odbierającym człowiekowi samodzielność, niezależność i wolność jest szkoła w wydaniu państwowym.
Henry Hazlitt - Siła woli
Książka Siła woli. Fundament życiowego sukcesu, to wspaniały podręcznik zarządzania własnym życiem.
Pośród wszechobecnej paplaniny samozwańczych motywatorów i coachów biznesu, warto docenić przemyślenia i sugestie dotyczące siły woli człowieka, który w trakcie swojego wybitnie produktywnego życia zdążył opublikować 25 książek na wymagające tematy, zaś uwzględniając krótsze teksty – jak sam oszacował – przelać na papier około 10 milionów słów, czyli mniej więcej 150 przeciętnych rozmiarów tomów.
Bertrand de Jouvenel - Redystrybucja. Grabież czy ignorancja
Oddajemy w Państwa ręce książkę, a właściwie książeczkę, której znaczenie trudno przecenić. Omawia ona jedno z najważniejszych, a zarazem najgroźniejszych zjawisk współczesności. Redystrybucja może doprowadzić naszą cywilizację do upadku. Ona nie tylko demoralizuje społeczeństwo, wzmacnia państwo, jako aparat ucisku, nie tylko ogranicza wolność jednostki, ale osłabiając jej motywację i chęć do działania niszczy wysiłek produkcyjny, marnotrawi rzadkie zasoby, wywołując kryzysy, których skutki mogą być dla współczesnego świata przerażające. Obecny kryzys, to kryzys tzw. państwa opiekuńczego, którego fundamentem jest właśnie redystrybucja.
Mark Skousen - Austriacka szkoła ekonomii dla inwestorów czyli Ludwig von Mises wchodzi na giełdę
Jest to kolejna pozycja wybitnego amerykańskiego specjalisty — praktyka rynku papierów wartościowych, doradcy inwestycyjnego i profesora uniwersytetu, Marka Skousena.
Jacek Gniadek SVD - Dwaj ludzie z Galicji
Polski misjonarz, z Zambii, postanowił sprawdzić, czy ludzka godność rzeczywiście realizuje się w ludzkim działaniu. Studiując koncepcję działającego człowieka u Ludwiga von Misesa, starał się porównać ją ze społeczną nauką Kościoła, a konkretnie z encykliką Jana Pawła II (Karola Wojtyły), Centesimus annus. W rezultacie powstała interesująca praca porównująca twórczość dwóch wielkich mieszkańców Galicji, Polaka - papieża i głębokiego katolika, oraz urodzonego we Lwowie Austriaka - agnostyka i ekonomisty.