
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Ewa Hanter - Mali przyjaciele Jezusa Eucharystycznego
Teodor Jeske-Choiński - Walka Lutra z katolicyzmem

Nikt by się w Niemczech nie spodziewał, że jakiś syn chłopski przewróci do góry nogami religię katolicką i rządy panujących książąt. Tym kimś był Marcin Luter, który przyszedł na świat 10 listopada 1483 roku w Eisleben.
Warren H. Carroll, Anne W. Carroll - Historia chrześcijaństwa tom VI

Długo oczekiwany, szósty i ostatni tom monumentalnej Historii Chrześcijaństwa, zredagowany z notatek autora po jego śmierci przez żonę Anne W. Carroll.
Język, jakim posługuje się Carroll, sprawia, że jego dzieła czyta się jednym tchem - ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut.
Yves Chiron – Swąd Szatana w Kościele. Rewolucja ‘68

Yves Chiron opowiada o wydarzeniach roku 1968, kiedy przez kraje Zachodu przetoczyła się potężna fala protestów wymierzona w europejski ład kulturowy oparty na cywilizacji chrześcijańskiej. Wielki ruch kontestacyjny, który wstrząsnął Francją i Europą w maju i czerwcu 1968 r. spowodował głębokie zmiany w umysłach, mentalności, obyczajach i zachowaniach całych społeczeństw, nie oszczędzając samego Kościoła.
H. J. A. Sire – Jak feniks z popiołów. Historia kryzysów w Kościele

Kryzys ariański był bez wątpienia nadzwyczaj poważny: przez kilka dziesięcioleci jedynie garstka z kilkuset chrześcijańskich biskupów zachowała ortodoksję w odniesieniu do centralnej prawdy wiary. Natomiast dzisiaj znakomita większość spośród kilkudziesięciu tysięcy biskupów na świecie nie kultywuje głównych elementów katolickiej tradycji, nie naucza Dziesięciu przykazań – a wręcz im zaprzecza.
Alicja Lewicka - Papież św. Pius X wobec kryzysu modernistycznego

Niniejsza publikacja przedstawia reakcję papieża Piusa X i Kościoła na teologiczne i filozoficzne poglądy nurtu „modernistów” w Kościele katolickim.
Glauco Maria Cantarella – Grzegorz VII

Czy średniowieczny święty może być ciekawym tematem dla współczesnego czytelnika? Cantarella w swojej świetnie napisanej biografii świętego papieża Grzegorza udowadnia, że zdecydowanie tak. Z kart jego książki schodzi fascynująca postać wielkiego reformatora, człowieka twardego, wizjonera i świadomego wielkiej odpowiedzialności za wiarę i Kościół.
Abp Fulton Sheen - Siedem słów Jezusa i Maryi

To ciekawe, że nasz Pan przemówił na Kalwarii siedem razy, a Ewangelie przedstawiają siedem wypowiedzi Jego Matki. Ostatnią wypowiedź Maryi znajdujemy w opisie wesela w Kanie Galilejskiej, kiedy Jej Syn rozpoczynał publiczną działalność. Skoro wzeszło słońce, księżyc nie musiał już dłużej świecić. Skoro przemówiło Słowo, nie było już potrzeby słów.
Adam Bujak, Waldemar Chrostowski - Dziedzictwo Chrztu 966-1966-2016

Powoli wracamy do korzeni narodowej tożsamości, do normalności. O tym jest ta książka.
Adam Wielomski - Kościół w cieniu gilotyny. Katolicyzm francuski wobec Rewolucji (1789 - 1815)

Nieznane i niepublikowane dotąd opisy krwawych prześladowań katolickich duchownych i świeckich w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej mogą zrobić wrażenie na każdym, nawet na przeciwnikach Kościoła. Rewolucja, która na ołtarze, w miejsce Boga, wprowadziła Rozum, obaliła stary porządek i wprowadziła nowy, co nie znaczy, że lepszy.
Alina Petrowa-Wasilewicz – Uratować tysiąc światów

Ludzie mówili, że miała nieograniczoną ufność w opiekę Opatrzności. Z odwagą stawiała czoła kolejnym przeciwnościom. I nigdy nie straciła nadziei.
Alina Petrowa-Wasilewicz w swojej najnowszej książce ożywia dawno miniony świat. Przywołuje historię siostry Matyldy, która podczas niemieckiej okupacji ratowała tysiące zagrożonych światów.
Andrea Tornielli - Śledztwo w sprawie Całunu

Całun Turyński to fascynująca zagadka. Ta „ikona”, a raczej „relikwia” – jak ją odważnie nazwał Jan Paweł II – od wielu stuleci otaczana czcią, uroczyście wystawiana, której poświęcone są specjalne nabożeństwa, przedstawia odbicie torturowanego mężczyzny, bitego, a następnie ukrzyżowanego w sposób doskonale odpowiadający opisanej w Ewangeliach męce i śmierci Jezusa.
Andrzej Sochaj - Dewizy papieży XX i XXI wieku

Wielu ludzi, jeśli nie wszyscy, idzie przez świat, będąc niejako niesieni przez jedną, złotą myśl, sentencję, jaka im przyświeca lub jest im niezmiernie bliska. Czasami jest ona dla nich bliższa niż ktokolwiek lub cokolwiek. Bywają takie zdania lub myśli, z którymi się utożsamiają i co określa ich samych jak nic innego na świecie.