Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Dariusz Rozwadowski - Kościół w obliczu rewolucji
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu AUTOGRAF
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
Jolanta Sosnowska - Męczennik za wiarę i Solidarność. Biografia ilustrowana bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Książka Jolanty Sosnowskiej to poruszająca opowieść o życiu i heroicznej walce kapłana, który stał się symbolem oporu przeciwko komunistycznemu reżimowi w Polsce. Swoją niezłomną wiarą i nieugiętością inspirował miliony Polaków do walki o wolność i wiarę. Popiełuszko, z pozoru zwykły ksiądz, stał się światłem nadziei. Pozostaje aktualnym symbolem także dzisiaj, co w tej książce mocno wybrzmiewa.
Julia Meloni - Mafia z Sankt Gallen. Spisek kardynałów
Rzecz o potajemnej grupie wysokich rangą duchownych, którzy od połowy lat 90. spotykali się w St. Gallen w Szwajcarii. Sprzeciwiając się kard. Josephowi Ratzingerowi, ów tajny krąg planował w ukryciu rewolucję w Kościele…
Karina Kabacińska – Wodzowie Dusz
Książka opisuje duchownych, którzy w okresie od II połowy XVI do końca XVII wieku, ryzykując własne życie, podjęli się niełatwej posługi wśród wojsk Rzeczypospolitej. Oprócz prześledzenia życiorysów piętnastu spośród nich, Szanowny Czytelnik będzie miał okazję zapoznać się z zasadami, jakie przed nimi stały, trudnościami, z którymi musieli się zmierzyć, a także powodami, dla których kapelanów tych śmiało możemy nazywać prawdziwymi wodzami dusz.
ks. Edward Staniek – Z narodzeniem Jezusa było tak...
Barwnie ilustrowany album ze znakomitym komentarzem ks. prof. Edwarda Stańka. Komentując fragmenty z Ewangelii według św. Mateusza i św. Łukasza autor przybliża czytelnikom realia życia w Palestynie w czasach narodzenia Jezusa, opowiada o zwyczajach, wyjaśnia niezrozumiałe zwroty i pokazuje, jak słowa Pisma Świętego odnoszą się do naszej, współczesnej sytuacji. Teksty uzupełniono fotografiami Ziemi Świętej oraz reprodukcjami obrazów przedstawiających sceny związane z narodzeniem i dzieciństwem Jezusa.
Ks. Jarosław Wąsowicz SDB - Niezłomny pasterz Kościoła. Arcybiskup Antoni Baraniak SDB
Chcąc scharakteryzować arcybiskupa Antoniego Baraniaka, należałoby napisać: skromny, pracowity i rozmodlony. Do końca wierny swojemu kapłańskiemu i zakonnemu powołaniu, człowiek odpowiedziany i godny zaufania. Te cechy sprawiły, że był sekretarzem dwóch wielkich prymasów Polski: kard. Hlonda i kard. Wyszyńskiego.
Ks. Mariusz Rosik - Wybrani przez Boga. Tak żyli pierwsi chrześcijanie
Ksiądz profesor Mariusz Rosik, wybitny polski biblista, czyta i komentuje rozdział po rozdziale "Dzieje Apostolskie", czyli księgę Nowego Testamentu opisującą życie pierwszych chrześcijan.
Opisując świat i codzienne życie pierwszych uczniów Jezusa, ksiądz Rosik nie ogranicza się tylko do tekstu Nowego Testamentu, ale sięga po apokryfy i teksty autorów greckich i żydowskich oraz przybliża odkrycia współczesnej archeologii.
Ks. Tomasz Jelonek – U wrót Ziemi Świętej
Prezentowana pozycja poświęcona jest tak pojmowanemu pielgrzymowaniu do Ziemi Świętej. Na początku omawia ogólnie pielgrzymowanie do Ziemi Świętej w aspekcie historii zbawienia, a następnie podaje praktyczne wskazania tego, co w tym aspekcie jest najważniejsze i jak to może być realizowane we współczesnych uwarunkowaniach.
Marcin Libicki - Kościół i sztuka chrześcijańska pierwszych wieków
Marcin Libicki w swojej książce analizuje relacje między kościołem chrześcijańskim pierwszych wieków i sztuką, śledząc jej rozwój od pierwszych zabytków chrześcijańskich do wspaniałych budowli sakralnych Rawenny i Konstantynopola.
Marcin Pielesz – Antiochia 1098. Cud pierwszej krucjaty
Najnowsza książka Marcina Pielesza to druga po Lepanto 1571 opowieść z serii poświęconej najważniejszym bitwom w historii chrześcijaństwa. I tym razem Autor poza barwnym opisem walk, oręża i taktyki bitewnej kreśli interesującą panoramę wydarzeń, które poprzedzały zbrojne starcie lub mu towarzyszyły.
Michał Krajski – Co chrześcijaństwo dało światu
Dziś, kiedy neguje się chrześcijańskie korzenie Europy i kwestionuje znaczenie Kościoła katolickiego w przestrzeni publicznej, trzeba pokazywać, jak wielki wpływ miał Kościół i głoszona przez niego wiara na życie pojedynczych ludzi i całych narodów. Był to nie tylko wpływ religijny, ale też cywilizacyjny, kulturowy, moralny, wychowawczy, który obejmował swoim zasięgiem wszystkie obszary codziennego funkcjonowania społeczeństw. Współczesny człowiek nie jest świadom tego, że pewne fundamentalne zasady, rozumienia i osiągnięcia, które wydają mu się oczywiste, zawdzięcza właśnie oddziaływaniu Kościoła. Dotyczy to także Polski, której początki datuje się na rok chrztu świętego i której losy są tak silnie związane z katolicyzmem, że bez niego nie można zrozumieć polskiej tożsamości.
O. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz, O. Ambrogio Maria Canavesi - Pokój, dobro, wojna. Opowieści o serafickich wojownikach
Książka Pokój, dobro, wojna Ambrogio Marii Canavesiego i Wawrzyńca Marii Waszkiewicza obrazuje, w jaki sposób franciszkanie na przestrzeni stuleci krzewili wśród wojowników nadzieję i umacniali ich w wierze. Czy wojna jest zjawiskiem totalnie sprzecznym z duchem chrześcijańskim? Czy w okolicznościach wojny także można doznać uświęcenia? Czy walcząc, można być dobrym chrześcijaninem? Chrześcijanie nie mają być ani pacyfistami, ani agresorami, lecz obrońcami – obrońcami swoich wartości i życia w wierze!
Pius XII a Polska 1939-1949
Pius XII mówił o Polsce dużo, więcej niż o innych narodach. Wzgląd na dobro prześladowanych nakazywał mu jednak największą ostrożność w doborze słów. Przewidywał, że Hitler i Stalin nie będą się z nimi liczyli i nie zmienią pod ich wpływem swoich rozkazów, będą za to ważyć każde słowo Ojca Świętego, by w odwecie za nie pomnożyć liczbę ofiar.