Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Marcin Pielesz – Antiochia 1098. Cud pierwszej krucjaty
Najnowsza książka Marcina Pielesza to druga po Lepanto 1571 opowieść z serii poświęconej najważniejszym bitwom w historii chrześcijaństwa. I tym razem Autor poza barwnym opisem walk, oręża i taktyki bitewnej kreśli interesującą panoramę wydarzeń, które poprzedzały zbrojne starcie lub mu towarzyszyły.
Michał Krajski – Co chrześcijaństwo dało światu
Dziś, kiedy neguje się chrześcijańskie korzenie Europy i kwestionuje znaczenie Kościoła katolickiego w przestrzeni publicznej, trzeba pokazywać, jak wielki wpływ miał Kościół i głoszona przez niego wiara na życie pojedynczych ludzi i całych narodów. Był to nie tylko wpływ religijny, ale też cywilizacyjny, kulturowy, moralny, wychowawczy, który obejmował swoim zasięgiem wszystkie obszary codziennego funkcjonowania społeczeństw. Współczesny człowiek nie jest świadom tego, że pewne fundamentalne zasady, rozumienia i osiągnięcia, które wydają mu się oczywiste, zawdzięcza właśnie oddziaływaniu Kościoła. Dotyczy to także Polski, której początki datuje się na rok chrztu świętego i której losy są tak silnie związane z katolicyzmem, że bez niego nie można zrozumieć polskiej tożsamości.
O. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz, O. Ambrogio Maria Canavesi - Pokój, dobro, wojna. Opowieści o serafickich wojownikach
Książka Pokój, dobro, wojna Ambrogio Marii Canavesiego i Wawrzyńca Marii Waszkiewicza obrazuje, w jaki sposób franciszkanie na przestrzeni stuleci krzewili wśród wojowników nadzieję i umacniali ich w wierze. Czy wojna jest zjawiskiem totalnie sprzecznym z duchem chrześcijańskim? Czy w okolicznościach wojny także można doznać uświęcenia? Czy walcząc, można być dobrym chrześcijaninem? Chrześcijanie nie mają być ani pacyfistami, ani agresorami, lecz obrońcami – obrońcami swoich wartości i życia w wierze!
Pius XII a Polska 1939-1949
Pius XII mówił o Polsce dużo, więcej niż o innych narodach. Wzgląd na dobro prześladowanych nakazywał mu jednak największą ostrożność w doborze słów. Przewidywał, że Hitler i Stalin nie będą się z nimi liczyli i nie zmienią pod ich wpływem swoich rozkazów, będą za to ważyć każde słowo Ojca Świętego, by w odwecie za nie pomnożyć liczbę ofiar.
Praca zbiorowa - Ku prawdzie i wolności. Komunistyczna bezpieka wobec kard. Karola Wojtyły
Niezłomni” to seria wydawnicza poświęcona ludziom, którzy zdecydowanie oparli się komunistycznej władzy. Przez lata inwigilowani i podsłuchiwani, śledzeni i represjonowani, otoczeni agenturą, nie ulegli Służbie Bezpieczeństwa i komunistycznej administracji. Pozostali wierni Bogu i Ojczyźnie. Tom trzeci poświęcony jest w całości osobie kardynała Karola Wojtyły, wobec którego działalność operacyjna aparatu bezpieczeństwa była niezwykle rozbudowana i różnorodna.
Pseudo-Filon - Księga starożytności biblijnych
W Biblii wiele miejsc jest niejasnych lub niedopowiedzianych. Te fragmenty pobudzały wyobraźnie, skłaniały do refleksji, były też punktem wyjścia do tworzenia apokryfów, które pisano głównie w starożytności i średniowieczu. Wśród tego rodzaju tekstów znaleźć można Księgę starożytności biblijnych, wydaną po raz pierwszy w roku 1527. Autor tekstu, Pseudo-Filon, miał pochodzić z Palestyny, być może z północnej Galilei, ewentualnie z południowej Syrii.
Szymon Rodrigues SJ - Opowieść o początkach Towarzystwa Jezusowego. Krótka i wierna relacja
Opowieść… jest jak odnaleziona po latach, stara, rodzinna fotografia. Tym cenniejsza, że niepublikowana do tej pory w Polsce i tym ciekawsza, że autorstwa Szymona Rodriguesa (1510–1579) – urodzonego w Portugalii, jednego z dziesięciu pierwszych jezuitów, oryginała, o niezwykle barwnej osobowości, szczerze oddanego współzałożonemu przez siebie Towarzystwu, a jednocześnie – swoim sprzeciwem, nieposłuszeństwem i ekscesami – wielokrotnie przysparzającego temuż Towarzystwu zmartwień i kłopotów.
Św. Ignacy Loyola - Pisma
„Pisma” św. Ignacego Loyoli (1491–1556), przygotowane pod redakcją Wacława Królikowskiego SJ z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego (20 maja 2021 – 31 lipca 2022 roku), to pierwsze w historii polskie wydanie w jednym tomie wszystkich pism Założyciela Towarzystwa Jezusowego.
Św. Józef Sebastian Pelczar - Rewolucja francuska wobec religii katolickiej i jej duchowieństwa
Św. bp Pelczar w zwarty i logiczny sposób przedstawia genezę rewolucji francuskiej prezentując ją - zgodnie z rzeczywistością - jako krwawy przewrót, godzący we wszelkie przejawy życia ludzkiego, począwszy od religii, obyczajowości, stosunków społecznych aż do urządzeń struktury władzy w państwie i w świecie.
Ulrich Nersinger - Miejsce akcji: konklawe
Przedstawiając nieznane szerzej okoliczności i ciekawostki dotyczące wielu konklawe, autor nie szuka taniej sensacji, lecz korzysta z wiarygodnych i znakomicie opracowanych źródeł. Książka ta pozwala zajrzeć w pasjonujący świat wyborów papieża i uchylić czytelnikom rąbka tajemnicy. Książka Nersingera niczego nie upiększa, ale nie jest też kroniką skandali. To tylko fragment historii Kościoła, bogaty we wzloty i upadki, dowodzący, że to Bóg jest Panem historii, który wyprowadza dobro z najbardziej zagmatwanych ludzkich losów.
William Meacham - Spisek przeciwko Całunowi
To nie jest po prostu jedna z książek o Całunie Turyńskim. Jest absolutnie wyjątkowa z kilku względów. Po pierwsze – jej autor nie jest katolikiem. Po drugie – prowadzi swoje śledztwo tylko i wyłącznie z punktu widzenia nauki. Po trzecie – nie waha się obnażyć rażących błędów i katastrofalnych w skutkach decyzji, jakie miały miejsce podczas badań prowadzonych nad Całunem, a które zaważyły na uznaniu go za nieautentyczny artefakt.
Z wiarą w przyszłość
Zbierając w tej książeczce fragmenty różnych opracowań dokumentujących stuletnią historię Zgromadzenia Sióstr Loretanek, pragniemy przedstawić skrót jego dziejów w świetle duchowego motta: „Aby Bóg był we wszystkim uwielbiony”. P