Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Krzysztof Rybiński - Felietony
Dlaczego warto przeczytać zbiór felietonów? Kryzys finansowy o biblijnych proporcjach przewraca kolejne kraje Unii Europejskiej. Liderzy Unii Europejskiej nie mają żadnego skutecznego pomysłu na uratowanie Europy. Nie można wykluczyć, że w 2012 roku zbankrutują Włochy i Hiszpania, zaraz potem fala bankructw obejmie wiele banków w Europie, pozbawiając ludzi oszczędności całego życia. Polska jest zupełnie nieprzygotowana na nadejście tak ciężkiego kryzysu.
Krzysztof Ziemiec - Rozmowy z dystansu
Książka jest zbiorem wywiadów, przeprowadzonych przez Krzysztofa Ziemca, popularnego i bardzo cenionego dziennikarza i prezentera telewizyjnego.
Magdalena Figurska - Hej, kto Polak!
Magdalena Figurska
Trochę publicystka, trochę poetka, trochę ironistka. Magister filologii polskiej. Wrażliwa, choć krytyczna i bezkompromisowa obserwatorka i komentatorka życia politycznego. Nie lubi: skrętu w lewo i czerwonego światła , komuny , tajnych agentów i wszelkich przekrętów. Wielkiego Brata i Nowego Wspaniałego Świata.
Marcin Hałaś - Precz z komuną
Poetycka fraza i stalowy charakter – tak definiują prozę Marcina Hałasia recenzenci. Zebrane w tym tomie utwory to najlepsze felietony autora z ostatnich lat. Hałaś obala pomniki komunistycznych dygnitarzy, takich jak święty na Śląsku Jerzy Ziętek, odkurza Jana Dobraczyńskiego, kradnie bogom ogień z Herbertem, wygłasza mowę pogrzebową nad Jerzym Janickim. Nie unika współczesnych „nietykalnych”: dokucza Bartoszowi Arłukowiczowi, gani prezydenta Dutkiewicza za wpadkę z majorem Baumanem, analizuje odloty Adama Michnika, wpada na sabat współczesnych czarownic-feministek. Jego felietony to przede wszystkim wyraz sprzeciwu wobec dominującej lewicowej ideologii, bo według autora komuna nie upadła i czas powiedzieć jej: idź precz!
Marcin Rola, Jarosław Kornaś – Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały się faktem
Kto zaplanował i przeprowadził „Operację Okrągły Stół”? Dlaczego przez ponad dekadę mafia terroryzowała obywateli a policja i służby nie były w stanie zapanować nad „chłopcami z bronią”? Jak powstawały wielkie finansowe dynastie i co z tym miał wspólnego FOZZ? Dlaczego Polska stawiana jest jako organizator i wykonawca holokaustu? Czy „Operacja Pandemia” jest początkiem otwarcia nowej rzeczywistości? Jak przebiega proces manipulacji oraz dlaczego hasłem „teoria spiskowa” przykrywa się rzeczywistość? Na te i inne pytania odpowiada Marcin Rola w książce z Jarosławem Kornasiem w której ujawniają czyste fakty w sprawie tematów celowo wyciszanych przez mainstreamowe media. Bez znieczulenia, bez brania jeńców, bez politycznej poprawności.
Mateusz Matyszkowicz - Śmierć rycerza na uniwersytecie
Książka ta to zbiór esejów o problemach współczesnej Polski rozważanych w świetle podstawowych kategorii filozofii klasycznej.
Michał Fiszer - Czy Polska się obroni?
W jakim stanie jest polska armia? Czy obronilibyśmy się przed agresją sąsiadów? Czy pieniądze wydane na modernizację armii nie zostały zmarnowane? Czy sojusz z USA faktycznie zapewni nam bezpieczeństwo? Jakie konflikty zbrojne rzeczywiście nam grożą? Na te pytania w swojej książce odpowiada major Michał Fiszer. Jeden z kilku polskich oficerów, który miał okazję pilotować samolot przystosowany do zrzucenia bomby atomowej. A od lat niezależny analityk z zakresu zagadnień wojskowości i konfliktów zbrojnych.
Paweł Skutecki – Ostatni taki rok. Zbiór felietonów z roku 2020
Książkę zamyka felieton o takim właśnie tytule: Ostatni taki rok. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem w nim dokładnie co miałem na myśli. Moim zdaniem dopiero teraz zaczyna się XXI wiek, tak jak XX zaczął się zabiciem Franciszka Ferdynanda w 1914 roku. Ubiegły rok, 2020, był wyjątkowy, bo graniczny. Jeszcze żyliśmy złudzeniami, że obostrzenia są tymczasowe, że lada moment wrócimy do dawnego sposobu spędzania czasu, zarabiania i kontaktów z innymi ludźmi. W pierwszych dniach 2021 roku już chyba nie mamy wątpliwości, że dawny świat bezpowrotnie odszedł do historii.
Piotr Kozłowski - Moja Polska?
Moja Ojczyzna od stuleci aż po dzień dzisiejszy jest okupowana przez zbirów wszelakiej maści. W związku z tym niezaprzeczalnym faktem postanowiłem napisać książkę obrazującą szubrawstwa i bandytyzm kolaborantów a także okupantów Mojej Polski.
Piotr Semka, Jan Hlebowicz – Piątka u Semki
Piotr Semka, znany dziennikarz i autor, w rozmowie z Janem Hlebowiczem opowiada o swoim dzieciństwie w Gdańsku, o pierwszych krokach reportera i kolejnych wyborach życiowych. Jego oczyma oglądamy niedawne wydarzenia historii Polski.
Raport o stanie państwa. Podsumowanie 8 lat rządów PO - PSL
Raport ten jest próbą przedstawienia, jak przez 8 lat politycy PO-PSL urządzili sobie z naszej ojczyzny prywatny folwark.
Red. Rafał Mossakowski – Kresy wschodnie źródłem siły i potęgi Polski
"Korzenie sięgające dawnych Kresów Wschodnich ma dzisiaj ponad 6 milionów Polaków czyli prawie 20% żyjących w Kraju rodaków. Miliony - paradoksalnie często tych samych ludzi - Polaków mieszka aktualnie na Południowych i Zachodnich Kresach państwa polskiego. Niestety świadomość kresowa zarówno historyczna jak i współczesna nie należy do ważnych i silnych stron naszej narodowej refleksji."