Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Mój Niedzielny Mszalik
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
Poczet władców polskich w komiksie
Poczet władców polskich w komiksie jest adresowany do młodych ludzi. Komentarze i dialogi, pisane językiem zrozumiałym dla młodzieży, pełne są odniesień do współczesności. Anegdota, humor, żywa i potoczysta narracja książki będą najlepszą zachętą dla tych, którzy nie przepadają za historią w szkolnym, podręcznikowym wydaniu. Młody czytelnik zapoznając się z dziejami polskich władców, oprócz podstawowych informacji o królach i królowych, dowiaduje się o zwyczajach, strojach i rekwizytach z dawnych epok. W ten oryginalny i unikalny sposób poznaje historię Polski.
Paweł Kołodziejski - Konfederacja barska w komiksie
W 250 rocznicę zawiązania Konfederacji Barskiej proponujemy znakomity komiks przywołujący pamięć bohaterskich konfederatów. Akcja komiksu rozgrywa się w Małopolsce: w czasie walk o Lanckoronę oraz podczas oblężenia klasztoru w Tyńcu…
Javier Barraycoa, Manuel Acosta – Historia Katalonii
"Przed Państwem wydawnictwo zupełnie niezwykłe. W dobie uporczywej promocji katalońskiego separatyzmu, wydaliśmy komiks, którego autorami są dwaj hiszpańscy lojaliści, udowadniający w swoich publikacjach, że historia Katalonii jest organicznie związana z historią Hiszpanii."
Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1944. Szczury Tobruku 1941r.
Antek Srebrny dokonał rzeczy niemożliwej. Nie tylko uciekł z obozu w komunistycznej Rosji, ale po wielu tygodniach wyczerpującego marszu dotarł do skrawka wolnej Polski znajdującego się. w Syrii. Tak, to najprawdziwsza prawda - Antek trafił do obozu organizowanej tam Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich.
Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1946. "Targi mińskie" 1942 r.
Dla wszystkich wiernych czytelników mamy dobrą wiadomość - nie żegnamy się jeszcze z bohaterami przygód Antka Srebrnego.
Do pełnego obrazu ich wojennych losów brakuje co najmniej dwóch opowieści. Cóż bowiem byłaby to za historia bez poznania losów Janki Wydry – prawdziwego Antka w spódnicy (chociaż akurat w spódnicy prawie nikt jej nigdy nie widział). Aby prześledzić drogę, która ostatecznie zawiodła ją w szeregi II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych pod Monte Cassino, musimy cofnąć się do prapoczątków serii, czyli obrony Grodna. Stamtąd już tylko krok, by skoczyć na targi mińskie.
Agnès Richomme - Święta Teresa od Dzieciątka Jezus
Teresa Martin w wieku 15 lat wstępuje do karmelu w Lisieux. Wiodąc proste życie zakonne umiera w wieku 24 lat. W jaki sposób ta dziewczyna z Normandii tak szybko wspięła się na szczyty świętości? Dlaczego jest dziś tak popularna i czczona na wszystkich kontynentach? Dlaczego, przede wszystkim, jest tak bliska wszystkim duszom ze swym ideałem „małej drogi” kroczenia z ufną miłością do Pana Boga?
Jej żywot w sposób przystępny dla dzieci i młodzieży opowiada Agnès Richomme. Komiks zdobią ilustracje autorstwa Roberta Rigot.
Agnès Richomme - Święty Bernard z Clairvaux – niezłomny herold chrześcijaństwa
Święty Bernard z Clairvaux, współzałożyciel zgromadzenia cystersów, niepozorny mnich, którego rady szukali władcy i papieże ówczesnej Europy. Niestrudzona podpora chrześcijaństwa i Kościoła, a także kaznodzieja, którego kazania stanowią obfity skarbiec średniowiecznej mistyki.
Jego żywot w sposób przystępny dla dzieci i młodzieży opowiada Agnès Richomme, przenosząc czytelnika w czasy Europy romańskich katedr i krucjat. Komiks zdobią ilustracje autorstwa Roberta Rigot.
Aleks Raymond - Błysk Gordon i królowa Błękitnej Magii
Błysk Gordon i królowa Błękitnej Magii Aleksa Raymonda został wydany w Warszawie w 1938 roku w tłumaczeniu Janiny Sujkowskiej. To powieściowa adaptacja amerykańskiego komiksu, który ukazywał się w Stanach Zjednoczonych w odcinkach w 1935 roku. Książka w wersji kieszonkowej ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa J. Przeworskiego.
Była jedną z książek, którą czytali powstańcy warszawscy w nielicznych chwilach wytchnienia.
Henryk Jerzy Chmielewski – Tytus, Romek i A'Tomek na jedwabnym szlaku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani
Pierwotnie album miał przedstawiać najazd hord mongolskich na Polskę z wielką bitwą wojsk pod dowództwem Henryka II Pobożnego pod Legnicą (1241 rok) na zakończenie. Ale kiedy Papcio szukał materiałów historycznych do scenariusza, zorientował się, że na większości ilustracji musiałby pokazać sceny walk i rzezie wojowników, a rysunki przesycone byłyby krwią rannych i zabitych. Nie podjął się rysowania takich obrazów, nie chciał też malować wesołego Tytusa na tle krwawych i okrutnych scen. Dlatego zastąpił wojenny scenariusz kupiecką wędrówkę chłopców JEDWABNYM SZLAKIEM.
Henryk Jerzy Chmielewski – Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani
Kolejny album historyczny z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka.
Henryk Jerzy Chmielewski – Tytus, Romek i A'Tomek poznają historię hymnu Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani
Korzystając z popularności komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, Papcio wykorzystał swoich bohaterów do spopularyzowania hymnu.
Henryk Jerzy Chmielewski – Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku
Papcio Chmiel z typowym dla siebie wywrotowym humorem uzbraja Tytusa, Romka i A’Tomka w takie atrybuty średniowiecznych wojowników jak np. prusakolep, kosz z jajkami czy sagan apetycznej wojskowej grochówki... Poznajemy alternatywną wersję przebiegu bitwy grunwaldzkiej, opartą jednak o bardzo poważny materiał źródłowy – m.in. nieokrzesaną, młodzieńczą wyobraźnię Papcia Chmiela oraz „Kroniki” Jana Długosza.