
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Mój Niedzielny Mszalik
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Małgorzata Nawrocka - Myśleć lubię.... Satyry

Myśleć lubię... Satyry to zbiór tekstów przedstawiających naszą współczesność. Zanim znalazły się w tym tomiku były publikowane w wielu czasopismach jako komentarze społeczne i obyczajowe. Można się przy nich uśmiać, zadumać, zirytować - ale na pewno nie przejść obojętnie. Doskonała książka dla tych, którzy mają ironiczne poczucie humoru i lubią myśleć samodzielnie.
Małgorzata Nawrocka - Pisarka od kuchni. Ciasta

Ponad 60 przepisów na słodkości autorstwa Małgorzaty Nawrockiej.
Małgorzata Nawrocka - Popkultura i zamęt cz.II

Kultura ma swoje "menu", do którego może przyzwyczaić głodnego na duszy odbiorcę. Jeżeli w ofercie będzie tylko kabaret, happening i gorące hiciorki, po pewnym czasie odbiorca uzależni się od ich "smaku" i jego głód kultury zostanie ograniczony do kilku zaledwie sfer, jeżeli w ogóle będzie odczuwany jakikolwiek.
Marcin Libicki - Kościół i sztuka chrześcijańska pierwszych wieków

Marcin Libicki w swojej książce analizuje relacje między kościołem chrześcijańskim pierwszych wieków i sztuką, śledząc jej rozwój od pierwszych zabytków chrześcijańskich do wspaniałych budowli sakralnych Rawenny i Konstantynopola.
Marek Kalbarczyk – Obrazy, które gdzieś hen uciekły

"Obrazy, które gdzieś hen uciekły " to zbiór felietonów napisanych pierwotnie dla miesięcznika „Filantrop naszych czasów” zredagowanych teraz w formie interesującej książki. Jak się mają niewidomi wędrujący do pracy, gdy na dworze sążnista ulewa, wręcz oberwanie chmury, a pod stopami wielkie kałuże? A jak czują się, gdy panuje mróz, poślizgną się na lodzie i w wyniku upadku zgubią czapkę? Jak ją znaleźć?
Maria Barbasiewicz - Do rzeczy i od rzeczy. Historia przedmiotów odstawionych do lamusa w XX wieku

Klucz do windy, grzybek do cerowania, froterka, waga szalkowa, temperówka na żyletkę, łóżko polowe, brzytwa...
W książce znajdziemy opisy wybranych przedmiotów niegdyś wykorzystywanych przez ludzi w codziennym życiu – w domu, w pracy, w szkole, a także widywane na ulicy, w lokalu, w sklepie, na ślizgawce. Smutny los porzucenia i „niepotrzebności” najczęściej dotyczy właśnie przedmiotów codziennego użytku. Autorka przypomina dawną przydatność niektórych rzeczy i próbuje ustalić, co spowodowało ich odrzucenie.
Maria Marciszewska - Kucharka szlachecka

Kucharka szlachecka Marii Marciszewskiej to wyjątkowa książka kucharska z XIX wieku, będąca świadectwem dawnej polskiej kultury kulinarnej. Skierowana do szlacheckich gospodarstw domowych, stanowi bogaty zbiór przepisów, które łączą tradycyjne smaki polskiej kuchni z europejskimi wpływami. Na jej kartach odnaleźć można receptury zarówno na codzienne potrawy, jak i wykwintne dania przygotowywane na uroczystości – od aromatycznych zup i wyrafinowanych dań mięsnych, po delikatne desery i domowe przetwory.
Marie-France Delpech - Gotowanie ze świętą Hildegardą. 170 łatwych przepisów

Marie-France Delpech ponad trzydziestu lat inspiruje się zasadami mniszki z Bingen, teraz wprowadza czytelników w podstawy diety, dzieli się praktycznymi poradami oraz przepisami dopasowanymi do pór roku i pomaga ułożyć codzienny jadłospis.
Marta Norkowska - Najnowsza kuchnia wytworna i gospodarska

"Wydając tą książkę miałam na celu, aby nasze młode gospodynie znalazły w niej poradę i pomoc, oraz ażeby stać się ona mogła podręcznikiem dla tych Pań doświadczonych i gospodyń wytrawnych, które rozumieją potrzebę urozmaicenia kuchni domowej."
Mary E. Siegel, Paul J. Donoghue - Sztuka słuchania

Podobno połowa populacji ludzkiej narzeka, że druga połowa nie chce jej słuchać. Żony, mężowie, dzieci, szefowie i pracownicy twierdzą, że nie są słuchani. Paul J. Donoghue oraz Mary E. Siegel, praktykujący psychoterapeuci, pytają, jak to się dzieje, że ludzie mają trudności ze słuchaniem.
SZTUKA SŁUCHANIA pomaga znaleźć odpowiedź na to pytanie, prezentując jednocześnie techniki pomocne w rozwijaniu tej umiejętności.
Mateusz Matyszkowicz - Śmierć rycerza na uniwersytecie

Książka ta to zbiór esejów o problemach współczesnej Polski rozważanych w świetle podstawowych kategorii filozofii klasycznej.
Max Weber – Etyka protestancka i duch kapitalizmu

Książka Maxa Webera Etyka protestancka i duch kapitalizmu należy już do klasyki badań społecznych. Postawiona w niej teza - że narodziny i trwanie kapitalizmu możemy zrozumieć, odwołując do jego podstaw etycznych, czyli protestantyzmu - jest do dzisiaj żywa i dyskutowana. Książka stanowi podstawę całej socjologii Webera; z niej wywodzi się jego teoria kapitalizmu, racjonalności, etyki, panowania.