Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Krzysztof Masłoń - Klątwa sprzeczności. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy
Sylwetki ponad trzydziestu dwudziestowiecznych pisarzy polskich – m.in. Zofii Kossak, Stanisława Lema, Stefana Kisielewskiego, Gustawa Morcinka, Jerzego Krzysztonia, Aleksandra Wata i Marii Kuncewiczowej – złożyły się na tę książkę.
ks. Andrzej Zwoliński - Cyber pułapka. Jak internet, sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość skutecznie niszczą cywlizację
Przyszłość ludzkości pozostaje nieznana. Jedno jest pewne: od stopnia refleksji nad człowieczeństwem i rozumienia osoby ludzkiej oraz jej godności zależy teraźniejszość oraz to, co z niej wyrośnie.
Ks. Andrzej Zwoliński - SZCZĘŚCIE BRUTTO Człowiek w poszukiwaniu szczęścia
W jaki sposób dochodzi się do szczęścia? Czy zdobywa się je indywidualnie? Czy państwo jest odpowiedzialne za szczęście obywateli? Czy dobrobyt mierzony produktem krajowym brutto gwarantuje jego osiągnięcie?
Na te i inne pytania dotyczące definicji i rozumienia szczęścia odpowiada ks. Zwoliński. Swoją bardzo szeroką analizę prowadzi, opierając się na myśli filozoficznej, psychologii i religiach świata. Nie pomija również kwestii zdrowia ani wymiaru finansowo-ekonomicznego.
Ks. Bogdan Czupryn - Prawda o człowieku fundamentem rozwoju osobowego
Książka stanowi zaproszenie do najbardziej fascynującej przygody, jaką każdy z nas musi przeżyć, a mianowicie do poznania ludzkiej natury. Kim jest człowiek? – to najstarsze pytanie, które nigdy nie traci ważności, a jest jeszcze bardziej palące i aktualne dzisiaj, w dobie zamętu kulturowego, walki cywilizacji i zagrożeń ze strony technologii. Sytuację tę syntetycznie ujmuje kategoria „błędu antropologicznego” wprowadzona przez Jana Pawła II: jednoznaczne ostrzeżenie, aby nie budować cywilizacji na fałszywym rozumieniu człowieka, bo tak tworzona prędzej czy później obróci się przeciwko niemu.
Ks. Mariusz Wedziuk - Kościół. Rodzina. Media
Książka ks. Mariusza Wedziuka ukazuje obiektywny charakter małżeństwa i rodziny zawarty w Objawieniu i doktrynie Kościoła. […] Wyróżnia prorodzinne postawy tygodników katolickich w zestawieniu z publikacjami pism kobiecych, tabloidów czy organów opiniotwórczych środowisk liberalnych, promujących system wartości nurtów postmodernistycznych. […] Obrazuje przy tym konfrontacyjny charakter stanowiska Kościoła w odniesieniu do opcji dyktowanych poprawnością polityczną lub grą interesów środowisk odrzucających tradycyjny obraz małżeństwa i rodziny w cywilizacji Zachodu.
prof. dr hab. Karol Klauza
Kultura wobec techniki. Materiały z sympozjum zorganizowanego przez Katedrę Filozofii Kultury KUL
Podstawowe pytanie, jakie dziś kierujemy pod adresem techniki, to „jak” się nią posługiwać. Autorzy niniejszej pozycji stawiają inne, bardziej podstawowe pytanie, to pytanie o przyczynę: „dlaczego?” Nie chodzi im o to, jak działają urządzenia i jak się nimi posługiwać, jakie nowe wynalazki jeszcze nas czekają, ale dlaczego i kiedy w kulturze zachodniej pojawia się technika? Jaki jest jej cel? W jaki sposób wpływa na zmianę tożsamości cywilizacji zachodniej? Jakie niesie ze sobą zagrożenia? Czy można ocalić przed nią duchowy wymiar kultury, a tym samym osobowe życia człowieka?
Lucyna Ćwierczakiewiczowa - Baby, placki i mazurki
Autorka popularnych książek kucharskich i poradników zamieszcza tu wiele ciekawych przepisów na różne wypieki: bułki, chleby, ciasta, ciasteczka, pierniki, baby, faworki i pączki, ale najwięcej na mazurki. Znajdziemy tu przepis na mazurek królewski, ale również z owocami, konfiturami, bakaliami, marcepanem, czekoladą i innymi frykasami.
Łukasz Adamski - Wojna światów w popkulturze
Katolicyzm i popkultura. Połączenie raczej zaskakujące, bo przywykliśmy do specjalizacji: teologowie piszą o religii, a pisma popularne i telewizja promują popkulturę. Znalazł się jednak ktoś, kto czuje i jedno, i drugie, a na dodatek osobiście dobrze poznał Amerykę. O niej jest więc głównie ta książka, i słusznie, bo popkultura stamtąd płynie. Tam jest też ona najbardziej wyrazista i zróżnicowana. W jej języku mówią i bluźnierczy propagatorzy aborcji, i konserwatyści; upadli moralnie i nawróceni. Jest o czym ciekawie pisać i o czym czytać.
Łukasz Święcicki - Wnuczyliada czyli o sprawach ważnych i najważniejszych (dostępny tylko 1 egz.)
Najnowszy zbiór felietonów Łukasza Święcickiego, profesora psychiatrii.
Pisane z przymrużeniem oka, skłaniają do refleksji nad otaczającym nas światem.
Maciej Urbanowski – Paralele Korespondencje Dedykacje Maciej Urbanowski
„Literatura jest oczywiście wielogłosem, w którym ważniejszy, a może wręcz zasadniczy byłby jednak, co mniej oczywiste, gest wzmacniana głosów wcześniejszych, nie zaś: odcinania się od nich bądź z nimi zrywania. Literatura jest także ze swej istoty reakcją na głosy innych i ta jej reakcyjność jest obowiązkiem, powinnością, warunkiem istnienia, ale również warunkiem jej rozumienia. Bez owego elementu reakcyjnego rozumienie literatury i rozumienie się dzięki literaturze nie są możliwe. Tak kiedyś i tak teraz rozumiem tezę Karola Irzykowskiego, że «warunkiem każdej sztuki jest pogłos»".
Małgorzata Nawrocka - Myśleć lubię.... Satyry
Myśleć lubię... Satyry to zbiór tekstów przedstawiających naszą współczesność. Zanim znalazły się w tym tomiku były publikowane w wielu czasopismach jako komentarze społeczne i obyczajowe. Można się przy nich uśmiać, zadumać, zirytować - ale na pewno nie przejść obojętnie. Doskonała książka dla tych, którzy mają ironiczne poczucie humoru i lubią myśleć samodzielnie.
Małgorzata Nawrocka - Pisarka od kuchni. Ciasta
Ponad 60 przepisów na słodkości autorstwa Małgorzaty Nawrockiej.