Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze AUTOGRAF
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Mój Niedzielny Mszalik
Marcin Libicki - Kościół i sztuka chrześcijańska pierwszych wieków
Marcin Libicki w swojej książce analizuje relacje między kościołem chrześcijańskim pierwszych wieków i sztuką, śledząc jej rozwój od pierwszych zabytków chrześcijańskich do wspaniałych budowli sakralnych Rawenny i Konstantynopola.
Marek Kalbarczyk – Obrazy, które gdzieś hen uciekły
"Obrazy, które gdzieś hen uciekły " to zbiór felietonów napisanych pierwotnie dla miesięcznika „Filantrop naszych czasów” zredagowanych teraz w formie interesującej książki. Jak się mają niewidomi wędrujący do pracy, gdy na dworze sążnista ulewa, wręcz oberwanie chmury, a pod stopami wielkie kałuże? A jak czują się, gdy panuje mróz, poślizgną się na lodzie i w wyniku upadku zgubią czapkę? Jak ją znaleźć?
Maria Barbasiewicz - Do rzeczy i od rzeczy. Historia przedmiotów odstawionych do lamusa w XX wieku
Klucz do windy, grzybek do cerowania, froterka, waga szalkowa, temperówka na żyletkę, łóżko polowe, brzytwa...
W książce znajdziemy opisy wybranych przedmiotów niegdyś wykorzystywanych przez ludzi w codziennym życiu – w domu, w pracy, w szkole, a także widywane na ulicy, w lokalu, w sklepie, na ślizgawce. Smutny los porzucenia i „niepotrzebności” najczęściej dotyczy właśnie przedmiotów codziennego użytku. Autorka przypomina dawną przydatność niektórych rzeczy i próbuje ustalić, co spowodowało ich odrzucenie.
Marie-France Delpech - Gotowanie ze świętą Hildegardą. 170 łatwych przepisów
Marie-France Delpech ponad trzydziestu lat inspiruje się zasadami mniszki z Bingen, teraz wprowadza czytelników w podstawy diety, dzieli się praktycznymi poradami oraz przepisami dopasowanymi do pór roku i pomaga ułożyć codzienny jadłospis.
Marta Norkowska - Najnowsza kuchnia wytworna i gospodarska
"Wydając tą książkę miałam na celu, aby nasze młode gospodynie znalazły w niej poradę i pomoc, oraz ażeby stać się ona mogła podręcznikiem dla tych Pań doświadczonych i gospodyń wytrawnych, które rozumieją potrzebę urozmaicenia kuchni domowej."
Mary E. Siegel, Paul J. Donoghue - Sztuka słuchania
Podobno połowa populacji ludzkiej narzeka, że druga połowa nie chce jej słuchać. Żony, mężowie, dzieci, szefowie i pracownicy twierdzą, że nie są słuchani. Paul J. Donoghue oraz Mary E. Siegel, praktykujący psychoterapeuci, pytają, jak to się dzieje, że ludzie mają trudności ze słuchaniem.
SZTUKA SŁUCHANIA pomaga znaleźć odpowiedź na to pytanie, prezentując jednocześnie techniki pomocne w rozwijaniu tej umiejętności.
Mateusz Matyszkowicz - Śmierć rycerza na uniwersytecie
Książka ta to zbiór esejów o problemach współczesnej Polski rozważanych w świetle podstawowych kategorii filozofii klasycznej.
Max Weber – Etyka protestancka i duch kapitalizmu
Książka Maxa Webera Etyka protestancka i duch kapitalizmu należy już do klasyki badań społecznych. Postawiona w niej teza - że narodziny i trwanie kapitalizmu możemy zrozumieć, odwołując do jego podstaw etycznych, czyli protestantyzmu - jest do dzisiaj żywa i dyskutowana. Książka stanowi podstawę całej socjologii Webera; z niej wywodzi się jego teoria kapitalizmu, racjonalności, etyki, panowania.
Michał Krajski, Andrzej Rosiewicz – Od niewoli do niewoli
Historia kariery Andrzeja Rosiewicza świadczy o tym, że każdy artysta, który śmie krytykować władzę i naruszać poprawność polityczną, jest obecnie odsuwany od mediów głównego nurtu i przemilczany.
Mieczysław A. Krąpiec OP - Myśli wybrane
Wybór myśli ojca Mieczysława A. Krąpca ukazał się się w 90-lecie urodzin i 3 rocznicę śmierci jako znak wdzięczności i pamięci o jego pracach na rzecz rozwoju polskiej kultury humanistycznej i filozofii. Niezwykłą osobowość i dokonania Autora ukazuje dołączony biogram, sam zaś wybór myśli dotyczy filozofii jako umiłowania mądrości, rozumienia osoby, wychowania, problematyki ojczyzny i narodu, kultury i uniwersytetu. Ukazując podstawowe obszary intelektualnej pasji Ojca Krąpca prowokuje do głębszej refleksji nad nimi, a wreszcie odsyła do źródeł – przebogatego dorobku filozofa-realisty.
Mieczysław Lepecki - Niknący świat
Niewiele zostało skrawków świata, gdzie można doświadczyć magii dziewiczej przyrody. Takim miejscem jest bez wątpienia Brazylia Centralna. Znany pisarz i wytrawny globtroter Mieczysław Lepecki zapragnął znaleźć tam akwamaryn, rzadki minerał o wysokiej wartości jubilerskiej. Podróżnik przedarł się do świata niebezpiecznych garimpeirów – poszukiwaczy złota i drogich kamieni – oraz miejscowych Indian walczących z właścicielami plantacji o przestrzeń do życia.
Mikołaj Lewicki - Przyszłość nie może się zacząć
Projektowanie czy planowanie konfrontuje nas z pytaniem o przyszłość, o konfiguracje, które będą podtrzymywać, przemieniać lub „grzebać” nasze obecne wyobrażenia o życiu społecznym. Dominujące formy myślenia i organizacji przyszłości powstałe podczas transformacji ustrojowej Polski po roku 1989 są skorupą, która ma reprezentować to, co trwałe i pewne. W istocie jest popękana i krucha, coraz słabiej pozwala zrozumieć sposób, w jaki współczesne społeczeństwo polskie konstruuje swój czas.