Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu AUTOGRAF
- Dariusz Rozwadowski - Kościół w obliczu rewolucji
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Andrzej Targowski - Informatyka w służbie ludobójstwa. Wstydliwa historia IBM
Red. Karol Sanojca – Historyczne gry dydaktyczne rozrywka regionalizm refleksja
Publikacja „Historyczne gry dydaktyczne – rozrywka, regionalizm, refleksja”, wpisuje się w popularny ostatnio nurt opracowań prezentujących różnego rodzaju refleksje oraz przykłady praktyczne związane z organizacją i prowadzeniem zabawowych form edukacji historycznej.
Roman Warszawski, Jakub Zgierski - Red Pill. Samiec alfa musi wrócić
Książka to wywiad-rzeka, który red. Jakub Zgierski przeprowadził z Romanem Warszawskim – ekspertem od dynamiki relacji damsko-męskich i przedstawicielem tzw. ruchu Red Pill (Czerwona Pigułka).
To lektura, która daje odpór feministycznej propagandzie i rzuca nowe światło na zależności między płciami we współczesnym świecie. Każdy, kto chce zrozumieć, jakie mechanizmy nami rządzą, musi sięgnąć po tę publikację. Autor zdradza tajemnice tańca godowego i pokazuje relacje między kobietami i mężczyznami z perspektywy psychologii ewolucyjnej.
Rozmaite sposoby sztucznego rozmnażania pszczół
Sposoby sztucznego rozmnażania pszczół mogą być poniekąd w swoich odcieniach rozmaite, i tylko ten, kto zupełnie i dobrze obznajmiony jest z przyrodą pszczoły, potrafi znaleźć środki odpowiednie do każdego oddzielnego wypadku i zastosować takowe, z wyrozumowanemi następstwami.
Róża Makarewiczowa – Praktyczna Kuchnia
Wznowienie na podstawie oryginału z 1910 roku. Prawie 1100 przepisów dań i porad , umożliwiających umiejętne prowadzenie kuchni smacznej i taniej, wedle zasad na długoletnim doświadczeniu opartym. Jak autorka pisze "same przepisy i tu jak wszędzie pozostaną martwą literą, którą ożywić i należycie zastosować tylko dobra i energiczna gospodyni potrafi".
Sam Guzman - Katolicki dżentelmen
Sam Guzman pokazuje, że katolicki dżentelmen nie może być bożonarodzeniowym i wielkanocnym „katolikiem od święta”. Powinien cały czas postępować w zgodzie z prawdą objawioną przez Chrystusa Pana. Dzisiaj, kiedy – jak nigdy dotąd – kwestionuje się nawet samo znaczenie bycia mężczyzną, warto na nowo postawić pytanie o to, kim jest mężczyzna i jak ma nim być. Autor w zwięzłych rozważaniach zajmuje się różnymi aspektami męskości, w tym m.in.: wychowaniem, życiem duchowym, tradycją.
Sebastian Reńca – Jad i żądła
"Zebrane w tym tomie teksty dotyczą przede wszystkim naszej historii, wybranych jej bohaterów (zarówno pozytywnych, jak i negatywnych) i kilku pisarzy, których uważam za bardzo ważnych. Dokonując wyboru artykułów, kierowałem się dwoma przesłankami, sentymentem i subiektywną oceną.
Niektóre z tekstów zostały skrócone ze względu na powtórzenia, inne zwiększyły swoją objętość, ponieważ były zmniejszone do druku przez redakcje. Znalazł się tutaj również tekst niepublikowany o Suchedniowie, mieście Krzysztofa Kąkolewskiego i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Uznałem, że będzie on uzupełnieniem moich innych mych tekstów o Kąkolewskim i Herlingu-Grudzińskim".
Sławomir Koper - Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych
Kolejna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków polskiej literatury.
Sophie D. Coe, Michael D. Coe - Prawdziwa historia czekolady
Fascynująca monografia poświęcona historii czekolady od czasów prekolumbijskich do współczesności.
Nowe, poprawione i uzupełnione w oparciu o trzecie brytyjskie wydanie cieszącej się wielką popularnością książki z serii "Rodowody Cywilizacji", pióra dwojga antropologów – wybitnego badacza kultury Majów oraz znawczyni kuchni prekolumbijskiej.
Stanisław Cieślak - Trójca romantyczna. Fascynacje świętością
W swej nowej książce Trójca romantyczna – fascynacje świętością Autor zebrał eseje literackie, w których śledzi wielorakie wątki religijne trzech wieszczów polskiej poezji romantycznej: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.
Teresa Gardocka, Jacek Sobczak - Izby wytrzeźwień a prawa człowieka
Publikacja została poświęcona problematyce funkcjonowania izb wytrzeźwień w polskim porządku prawnym, a ściślej rzecz biorąc – możliwości ograniczenia praw człowieka poprzez umieszczenie w takowej izbie. [...] Redaktorom udało się zebrać grono autorów legitymujących się zarówno ważkimi dokonaniami naukowymi, jak i praktyczną wiedzą na temat funkcjonowania prawa.
Tomasz Burek – Dziennik kwarantanny
Dziennik kwarantanny – to jedna z najważniejszych książek krytycznych tego stulecia: fascynujący dziennik lektur jednego z najwybitniejszych krytyków literackich ostatniego półwiecza intrygujący obraz literatury polskiej lat 90. XX wieku i początku XXI w., a także poruszający zapis zmagań krytyka z chorobami współczesnej sztuki – ucieczką od metafizyki, tradycji, wartości.
Tomasz Wodziński - Jak uprawiać warzywa
Książka została napisana przez pasjonata, dla którego uprawa warzyw, to drugie życie.
W książce opisana jest uprawa 64 warzyw: arbuz, bakłażan, batat, bób, brokuł, brukiew, brukselka, burak ćwikłowy, burak liściowy, cebula, chrzan, ciecierzyca, cukinia, cyklantera, cykoria, czosnek, czosnek słoniowy, dynia, fasola, fenkuł, groch, jarmuż, kabaczek, kalafior, kalarepa, kapusta, kapusta pekińska, karczoch zwyczajny, kiwano, koper ogrodowy, kukurydza, marchew, melon, miechunka pomidorowa, ogórek gruntowy, ogórek meksykański, ogórek szklarniowy, papryka, pasternak, patison, pietruszka korzeniowa, pietruszka naciowa, pomidor, rabarbar, rodzynek brazylijski, roszponka warzywna, rukola, rzepa, rzodkiew, rzodkiewka, salsefia, seler korzeniowy, seler naciowy, skorzonera, słonecznik jadalny, szczaw zwyczajny, szczypiorek, szparagi, szpinak, topinambur, tykwa, ziemniak.
Znajdują się tam informacje, kiedy siać, jak siać, jak uprawiać, jakie dobrać stanowisko, jaką glebę i różne inne przydatne rzeczy, jak na przykład obrywanie wilków pomidorów, zapylanie arbuza, ogławianie czosnku.