Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
Niall Ferguson - Cywilizacja. Zachód i reszta świata
Jest to historia naszej cywilizacji, cywilizacji zachodniej opowiedziana od XV wieku po współczesność. Od XV wieku, bo wtedy Zachód „nabiera rozpędu”, wychodzi na zewnątrz (wyprawy odkrywców), stawia na naukę, wykorzystuje na masową skalę druk, dokonuje rewolucji: przemysłowych, społecznych i religijnych.
Niall Ferguson - Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata
Fascynująca historia katastrof i ich konsekwencji autorstwa najwybitniejszego brytyjskiego historyka swojego pokolenia („The Times”). Racjonalna, praktyczna i pięknie napisana.
Nicolas Diat – Czas umierania. Ostatnie dni życia mnichów
Jak umierać? Jak reagować na swoje lęki? Za murami klasztorów ludzie Boga spędzają życie na przygotowywaniu wielkiego przejścia. Czy pomogą nam zrozumieć cierpienie, chorobę, trud i samotność ostatnich chwil?
Nowy Wyborny i Najtańszy KUCHARZ z Kartofli
Książeczka dla Bogaczów równie jak dla Ubogich użyteczna, zawierająca kilkaset sposobów wypróbowanych robienia z kartofel rożnych zup, jarzyn, potrawek, sałat, legumin, wypiekanek i innych przyrządzeń na stół; oraz użycie ich dla bydła, jako też do wyrobów piwa, wina, kawy, mydła, świec i innych potrzeb domowych.
O ład w kulturze, w mediach, w polityce - Praca zbiorowa
To książka, w której autorzy, obok wnikliwej analizy chaosu we współczesnych mediach, nieporządku w życiu politycznym i naporu antykultury, wskazują drogi wyjścia z tej sytuacji, drogi poszukiwania prawdy i dobra.
Publikacja skierowana jest do wszystkich, którzy pragną budować ład nie tylko w życiu osobistym, ale także w sferze społecznej - w mediach, kulturze i polityce.
Paweł Grabowski, Agata Puścikowska - Nie przyszedł do mnie anioł
Paweł Grabowski opowiada Agacie Puścikowskiej o swoim lekarskim powołaniu, walce o pacjentów oraz o momentach, które sprawiły, że zmienił swoje życie i przeniósł się z Warszawy na Podlasie. Założył tam pierwsze w Polsce wiejskie hospicjum domowe, a następnie hospicjum stacjonarne w maleńkiej Makówce.
Paweł Milcarek - Otwarte okna. Szkice z kultury humanizmu katolickiego
Humanizm katolicki to określenie zarówno wielowiekowego procesu odrodzenia kultury pod wpływem wiary, jak i jego dwudziestowiecznej wersji łączącej dokonania literackie, filozoficzne, z dziedziny etyki, estetyki i myśli społecznej.
W treści książki te różne aspekty pojawiają się poprzez teksty skoncentrowane na centralnych ideach dzieł wybranych filozofów, pisarzy i teologów. Autor podejmuje z różnych perspektyw sprawę humanistycznego dziedzictwa kulturowego chrześcijaństwa - zarówno w płaszczyźnie zasad relacji wiary i kultury, jak i średniowiecznych oraz nowożytnych przykładów ich powiązań. Obrazu dopełniają refleksje dotyczące prób kultywowania humanizmu integralnego w wieku laicyzmu i totalitaryzmów.
Paweł Śląski - Hieny, Modliszki, Czarne Wdowy, czyli jak kobiety zabijają...
Feminizm, mimo że wymierzony w mężczyzn, jak każda doktryna walki, nienawiści, egzystencjalnego sporu, który angażuje człowieka w pełni i do końca, i kładzie na szali jego życie niszczy też swych wyznawców. Tezy feminizmu złamały wiele kobiet, zniszczyły im życie. Cierpią. Niektóre otwarcie, inne już po przekroczeniu granicy cierpienia, ale wciąż niepogodzone ze swym losem, niezdolne, by znaleźć jego przyczynę w chorej doktrynie, wciąż drą mordy dawno już pozbawione nie tylko uroku, ale i uzębienia. Jak w starym dowcipie: nie mogą już pogryźć, ale chciałyby jeszcze poćmokać.
Paweł Śląski - Kurdupel czyli męska hiena
Pierwszą książką, Hieny Modliszki, Czarne Wdowy, czyli jak kobiety zabijają, autor wysoko zawiesił sobie poprzeczkę. Książka została napisana niezwykle autentycznie i szczerze, wątrobą i sercem. Musi to przyznać zarówno czytelniczka, jak i czytelnik. Ta prawda nie ma płci.
Peter A. Redpath - Odyseja mądrości. Podróż przez dzieje antyfilozofii
Jednym z najbardziej zużytych słów w naszym języku wydaje się dzisiaj słowo „oryginalny”. Nasza kultura wprost ubóstwia nowość – dlatego często nazywamy oryginalnym nawet coś, co jest jedynie odmianą starego, wysłużonego tematu.
Piotr Zarzycki - Bardziej nieznane niż znane. Polskie wynalazki i ich twórcy
Książka przybliża sylwetki 109 wybitnych twórców nauki i techniki, którzy byli Polakami z urodzenia lub utożsamiali się z narodowością polską. Większość z nich działała od połowy XIX wieku do połowy XX wieku, a więc w okresie, w którego jedynie małym wycinku istniała niepodległa Polska. Dlatego ich osiągnięcia były i nadal są lepiej znane w państwach, które były zaborcami Polski oraz w czołowych mocarstwach ówczesnego świata, w których żyli i pracowali.
Ten leksykon ma służyć przywróceniu pamięci o osiągnięciach wcale licznego grona wybitnych Polaków, których wkład w rozwój nauki i techniki często nadal pozostaje nieznany. Tekst wzbogaca ponad 1500 zdjęć i rysunków.