
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Mój Niedzielny Mszalik
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Praktyczny kucharz warszawski. Poradnik dla młodych gospodyń

Praktyczny kucharz warszawski to klasyczna polska książka kucharska z XIX wieku, która zyskała ogromną popularność jako podręcznik sztuki kulinarnej. Miała wiele wydań. W wydaniu z 1912 roku zawarta jest nowość (jak na tamte czasy) - 4 kolorowe tablice, odtwarzające różne rodzaje mięs.
Rafał Malczewski - Od cepra do wariata. Felietony zakopiańskie

Od cepra do wariata to zbiór felietonów zakopiańskich. Ukazują one czytelnikowi specyficzną atmosferę Zakopanego w okresie międzywojennym.
Opis mieszkańców i przyjezdnych zauroczonych Tatrami i tym wyjątkowym miastem, nurtujące ich problemy, barwne przygody - to treść tej interesującej, pisanej z wielką pasją książki
Red. Karol Sanojca – Historyczne gry dydaktyczne rozrywka regionalizm refleksja

Publikacja „Historyczne gry dydaktyczne – rozrywka, regionalizm, refleksja”, wpisuje się w popularny ostatnio nurt opracowań prezentujących różnego rodzaju refleksje oraz przykłady praktyczne związane z organizacją i prowadzeniem zabawowych form edukacji historycznej.
Roman Warszawski, Jakub Zgierski - Red Pill. Samiec alfa musi wrócić

Książka to wywiad-rzeka, który red. Jakub Zgierski przeprowadził z Romanem Warszawskim – ekspertem od dynamiki relacji damsko-męskich i przedstawicielem tzw. ruchu Red Pill (Czerwona Pigułka).
To lektura, która daje odpór feministycznej propagandzie i rzuca nowe światło na zależności między płciami we współczesnym świecie. Każdy, kto chce zrozumieć, jakie mechanizmy nami rządzą, musi sięgnąć po tę publikację. Autor zdradza tajemnice tańca godowego i pokazuje relacje między kobietami i mężczyznami z perspektywy psychologii ewolucyjnej.
Rozmaite sposoby sztucznego rozmnażania pszczół

Sposoby sztucznego rozmnażania pszczół mogą być poniekąd w swoich odcieniach rozmaite, i tylko ten, kto zupełnie i dobrze obznajmiony jest z przyrodą pszczoły, potrafi znaleźć środki odpowiednie do każdego oddzielnego wypadku i zastosować takowe, z wyrozumowanemi następstwami.
Sam Guzman - Katolicki dżentelmen

Sam Guzman pokazuje, że katolicki dżentelmen nie może być bożonarodzeniowym i wielkanocnym „katolikiem od święta”. Powinien cały czas postępować w zgodzie z prawdą objawioną przez Chrystusa Pana. Dzisiaj, kiedy – jak nigdy dotąd – kwestionuje się nawet samo znaczenie bycia mężczyzną, warto na nowo postawić pytanie o to, kim jest mężczyzna i jak ma nim być. Autor w zwięzłych rozważaniach zajmuje się różnymi aspektami męskości, w tym m.in.: wychowaniem, życiem duchowym, tradycją.
Sebastian Reńca – Jad i żądła

"Zebrane w tym tomie teksty dotyczą przede wszystkim naszej historii, wybranych jej bohaterów (zarówno pozytywnych, jak i negatywnych) i kilku pisarzy, których uważam za bardzo ważnych. Dokonując wyboru artykułów, kierowałem się dwoma przesłankami, sentymentem i subiektywną oceną.
Niektóre z tekstów zostały skrócone ze względu na powtórzenia, inne zwiększyły swoją objętość, ponieważ były zmniejszone do druku przez redakcje. Znalazł się tutaj również tekst niepublikowany o Suchedniowie, mieście Krzysztofa Kąkolewskiego i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Uznałem, że będzie on uzupełnieniem moich innych mych tekstów o Kąkolewskim i Herlingu-Grudzińskim".
Sławomir Koper - Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych

Kolejna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków polskiej literatury.
Sophie D. Coe, Michael D. Coe - Prawdziwa historia czekolady

Fascynująca monografia poświęcona historii czekolady od czasów prekolumbijskich do współczesności.
Nowe, poprawione i uzupełnione w oparciu o trzecie brytyjskie wydanie cieszącej się wielką popularnością książki z serii "Rodowody Cywilizacji", pióra dwojga antropologów – wybitnego badacza kultury Majów oraz znawczyni kuchni prekolumbijskiej.
Stanisław Cieślak - Trójca romantyczna. Fascynacje świętością

W swej nowej książce Trójca romantyczna – fascynacje świętością Autor zebrał eseje literackie, w których śledzi wielorakie wątki religijne trzech wieszczów polskiej poezji romantycznej: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.
Stanisław Czerniecki - Compendium Ferculorum albo zebranie potraw

Compendium Ferculorum albo zebranie potraw - pierwsza zachowana polska książka kucharska, wydana w Krakowie w 1682 roku. Autorem był kuchmistrz wojewody krakowskiego Aleksandra Michała Lubomirskiego Stanisław Czerniecki. Książka składa się z trzech rozdziałów i zawiera 333 przepisy.
Teresa Gardocka, Jacek Sobczak - Izby wytrzeźwień a prawa człowieka

Publikacja została poświęcona problematyce funkcjonowania izb wytrzeźwień w polskim porządku prawnym, a ściślej rzecz biorąc – możliwości ograniczenia praw człowieka poprzez umieszczenie w takowej izbie. [...] Redaktorom udało się zebrać grono autorów legitymujących się zarówno ważkimi dokonaniami naukowymi, jak i praktyczną wiedzą na temat funkcjonowania prawa.