Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
Stanisław Cieślak - Trójca romantyczna. Fascynacje świętością
W swej nowej książce Trójca romantyczna – fascynacje świętością Autor zebrał eseje literackie, w których śledzi wielorakie wątki religijne trzech wieszczów polskiej poezji romantycznej: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.
Teodor Jeske-Choiński – Dekadentyzm
Teodor Józef Fryderyk Jeske-Choiński — intelektualista, pisarz i historyk, publicysta konserwatywny, krytyk teatralny i literacki urodził się 27 lutego 1854 r. w Pleszewie (Wielkopolska). Uczęszczał do gimnazjów klasycznych w Śremie i Poznaniu. Studia inżynierskie odbywał na politechnice we Wrocławiu, filozoficzne na uniwersytecie w Pradze, a literaturoznawcze w Wiedniu.
Teresa Gardocka, Jacek Sobczak - Izby wytrzeźwień a prawa człowieka
Publikacja została poświęcona problematyce funkcjonowania izb wytrzeźwień w polskim porządku prawnym, a ściślej rzecz biorąc – możliwości ograniczenia praw człowieka poprzez umieszczenie w takowej izbie. [...] Redaktorom udało się zebrać grono autorów legitymujących się zarówno ważkimi dokonaniami naukowymi, jak i praktyczną wiedzą na temat funkcjonowania prawa.
Tomasz Burek – Dziennik kwarantanny
Dziennik kwarantanny – to jedna z najważniejszych książek krytycznych tego stulecia: fascynujący dziennik lektur jednego z najwybitniejszych krytyków literackich ostatniego półwiecza intrygujący obraz literatury polskiej lat 90. XX wieku i początku XXI w., a także poruszający zapis zmagań krytyka z chorobami współczesnej sztuki – ucieczką od metafizyki, tradycji, wartości.
Tomasz Wodziński - Jak uprawiać warzywa
Książka została napisana przez pasjonata, dla którego uprawa warzyw, to drugie życie.
W książce opisana jest uprawa 64 warzyw: arbuz, bakłażan, batat, bób, brokuł, brukiew, brukselka, burak ćwikłowy, burak liściowy, cebula, chrzan, ciecierzyca, cukinia, cyklantera, cykoria, czosnek, czosnek słoniowy, dynia, fasola, fenkuł, groch, jarmuż, kabaczek, kalafior, kalarepa, kapusta, kapusta pekińska, karczoch zwyczajny, kiwano, koper ogrodowy, kukurydza, marchew, melon, miechunka pomidorowa, ogórek gruntowy, ogórek meksykański, ogórek szklarniowy, papryka, pasternak, patison, pietruszka korzeniowa, pietruszka naciowa, pomidor, rabarbar, rodzynek brazylijski, roszponka warzywna, rukola, rzepa, rzodkiew, rzodkiewka, salsefia, seler korzeniowy, seler naciowy, skorzonera, słonecznik jadalny, szczaw zwyczajny, szczypiorek, szparagi, szpinak, topinambur, tykwa, ziemniak.
Znajdują się tam informacje, kiedy siać, jak siać, jak uprawiać, jakie dobrać stanowisko, jaką glebę i różne inne przydatne rzeczy, jak na przykład obrywanie wilków pomidorów, zapylanie arbuza, ogławianie czosnku.
Toyah - Twój pierwszy elementarz
Książka Toyaha jest zaś świadectwem wielkiego przejęcia i równie wielkiego pragnienia, byśmy wiedzieli, przeciwko czemu należy występować i byśmy za nasze błędy nie musieli zbyt drogo płacić.
Don Paddington
Wiesław Stebnicki - Edukacja domowa. Edukacja przyszłości
Od dawna oczekiwana na polskim rynku wydawniczym praca poświęcona homeschoolingowi/edukacji domowej. Jej autor, Wiesław Stebnicki, pedagog z USA, nie tylko przedstawia swoją przygodę ze szkołą domową, ale co ważniejsze, wyjaśnia dlaczego edukacja w wydaniu tradycyjnym, to jest w formie edukacji państwowej, prowadzi nasze dzieci na manowce, hamując ich talenty, zniechęcając do nauki, a co najgorsze, czyniąc z nich istoty zniewolone przez system, którego głównym celem jest uczynienie z ludzi posłusznych, spolegliwych lemurów. Autor uświadamia nam też, jak ważnym narzędziem odbierającym człowiekowi samodzielność, niezależność i wolność jest szkoła w wydaniu państwowym.
Wieś i miasteczko. Materyały do architektury polskiej
Katalog zdjęć zabytkowych obiektów architektonicznych, zgromadzonych na wystawie Architektury Polskiej w roku 1915.
Wojciech Lipoński – Dzieje kultury europejskiej. Prehistoria - Starożytność
Książka jest syntezą dziejów kultury europejskiej od prehistorii do końca epoki starożytnej. Jest autorską propozycją interpretacji procesów i faktów opartą m.in. na rzadkich źródłach dotyczących etymologii nazwy Europa, historii takich europejskich pojęć jak kultura i cywilizacja. Czytelnik pozna nieznane oblicze kultury europejskiej, nie tylko jej oczywistej wielkości, ale i jej ciemniejsze strony, jak niszczycielska rola Imperium Rzymskiego wobec podbijanych ludów i ich kultur.
Wojciech Lipoński – Dzieje kultury europejskiej. Renesans
Autor wprowadza Czytelnika w świat znanej, a także zaniedbanej dotąd wiedzy o odrodzeniu. Oprócz literatury, sztuki, muzyki, filozofii i edukacji, tła religijnego, politycznego i ekonomicznego, opisuje ubiory, obyczajowość i kulinaria epoki.
Wojciech Lipoński – Dzieje kultury europejskiej. Średniowiecze
Autor pokazuje Czytelnikowi fascynującą i kontrowersyjną epokę, która głównie dzięki chrześcijaństwu niosła rewolucję cywilizacyjną, zachowując jednocześnie tradycje świata antycznego i przekazując je nowym krajom Europy spoza strefy śródziemnomorskiej. Epoka kojarzona często z zacofaniem, wiarą w czary i inkwizycją jest ukazana w świetle wielkich tradycji średniowiecznej kultury, w tym wartości etycznych kultury rycerskiej, literatury oraz architektury i sztuki zarówno romańskiej, jak i gotyckiej.
Oblicza wolności słowa - Praca zbiorowa
Książka stanowi identyfikację konkretów związanych z ograniczeniem wolności w sytuacji politycznej, w jakiej znajduje się Polska. Chodzi głównie o ograniczenia w zakresie wolności słowa, o wskazanie na stale powtarzające się ingerencje władzy w działania mające na uwadze głoszenie prawdy oraz wskazanie na wszechobecne w Polsce kłamstwo.