
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Tomasz Strzyżewski - Matrix czy prawda selektywna?

Książka poświęcona analizie prawdy i kłamstwa, tzw. prawdy selektywnej, relacjom między państwem a mass mediami, wskazując na wzrost znaczenia niedemokratycznej "czwartej władzy". Tytułowy Matrix to nawiązanie do na poły fikcyjnego, wirtualnego świata, który za sprawą mediów przesłania coraz bardziej ten prawdziwy.
Tomasz P. Terlikowski - Sprawa profesora Chazana

"Sprawa profesora Chazana" ze sporu między lekarzem a pacjentką o sumienie staje się sporem o to, czy lekarz ma prawo uznać, że na życzenie jednego pacjenta może poświęcić życie innego? Czy emocje kobiety, którą ma leczyć, są ważniejsze od prawa do życia dziecka, które także jest powierzone jego opiece? Czy aby uniknąć cierpień matki, można zabić dziecko?
Tomasz Burek – Dziennik kwarantanny

Dziennik kwarantanny – to jedna z najważniejszych książek krytycznych tego stulecia: fascynujący dziennik lektur jednego z najwybitniejszych krytyków literackich ostatniego półwiecza intrygujący obraz literatury polskiej lat 90. XX wieku i początku XXI w., a także poruszający zapis zmagań krytyka z chorobami współczesnej sztuki – ucieczką od metafizyki, tradycji, wartości.
Teresa Mazur – Ojców naszych obyczajem... + CD

Książka Ojców naszych obyczajem przybliża młodemu czytelnikowi kulturę narodową wywodzącą się ze wsi, szlacheckich dworów i miast dawnej Polski. Książka ukazuje wartość kultury ludowej, snuje opowieści o barwnym świecie wiejskich zagród i nieistniejących już szlacheckich zaścianków.
Teresa Gardocka, Jacek Sobczak - Izby wytrzeźwień a prawa człowieka

Publikacja została poświęcona problematyce funkcjonowania izb wytrzeźwień w polskim porządku prawnym, a ściślej rzecz biorąc – możliwości ograniczenia praw człowieka poprzez umieszczenie w takowej izbie. [...] Redaktorom udało się zebrać grono autorów legitymujących się zarówno ważkimi dokonaniami naukowymi, jak i praktyczną wiedzą na temat funkcjonowania prawa.
Teodor Jeske-Choiński – Dekadentyzm

Teodor Józef Fryderyk Jeske-Choiński — intelektualista, pisarz i historyk, publicysta konserwatywny, krytyk teatralny i literacki urodził się 27 lutego 1854 r. w Pleszewie (Wielkopolska). Uczęszczał do gimnazjów klasycznych w Śremie i Poznaniu. Studia inżynierskie odbywał na politechnice we Wrocławiu, filozoficzne na uniwersytecie w Pradze, a literaturoznawcze w Wiedniu.
Steve Weidenkopf - Chwała krucjat

Wyprawy krzyżowe należą do najbardziej zafałszowanych i źle rozumianych wydarzeń w historii Kościoła. Ich obraz w masowej, ukształtowanej przez media, książki i filmy, wyobraźni jest przesycony ciemnymi barwami, a odpowiedzialność za krucjaty należy do standardowego katalogu oskarżeń wobec Kościoła. Tyle że, jak udowadnia autor Chwały krucjat, współczesne badania naukowe jednoznacznie wskazują, że ów obraz niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Steve Weidenkopf postawił sobie za cel ukazanie prawdziwej, opartej na najnowszych ustaleniach badaczy, historii krucjat.
Stefan Szyller - Czy mamy polską architekturę? - sześcioksiąg o architekturze polskiej

Był jednym z najwybitniejszych i najbardziej wziętych architektów polskich na przełomie wieków XIX i XX.
Stanisław Krajski – Savoir vivre jako sztuka życia

Jeżeli chcemy funkcjonować w świecie savoir vivre trzeba savoir vivre rozumieć, czuć, umieć nim myśleć, poznać i przyswoić sobie jego ducha i filozofię.
Stanisław Falkowski – Gladiator Prawdy. Norwid – poeta naszych czasów

Od stu pięćdziesięciu lat wmawiają nam, że Norwid jest poetą nie do pojęcia. Ta książka ma przekonać, że to nieprawda. I że pisał o nas.
Stanisław Czerniecki - Compendium Ferculorum albo zebranie potraw

Compendium Ferculorum albo zebranie potraw - pierwsza zachowana polska książka kucharska, wydana w Krakowie w 1682 roku. Autorem był kuchmistrz wojewody krakowskiego Aleksandra Michała Lubomirskiego Stanisław Czerniecki. Książka składa się z trzech rozdziałów i zawiera 333 przepisy.
Stanisław Cieślak - Trójca romantyczna. Fascynacje świętością

W swej nowej książce Trójca romantyczna – fascynacje świętością Autor zebrał eseje literackie, w których śledzi wielorakie wątki religijne trzech wieszczów polskiej poezji romantycznej: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.