
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Mój Niedzielny Mszalik
Jadwiga Izdebska - Polska Kuchnia i Spiżarnia

Polska kuchnia i śpiżarnia: praktyczny podręcznik zawierający 1550 przepisów kuchennych i gospodarskich (z uwzględnieniem potraw jarskich), pieczenie ciast, przyrządzanie konfitur, konserwów, marynat itp. oraz dyspozycje obiadów, śniadań i kolacji zwyczajnych i wystawnych. 114 rysunków w tekście.
Niall Ferguson - Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata

Fascynująca historia katastrof i ich konsekwencji autorstwa najwybitniejszego brytyjskiego historyka swojego pokolenia („The Times”). Racjonalna, praktyczna i pięknie napisana.
Adam Fischer – Zwyczaje pogrzebowe ludu polskiego

Reprint oryginału z 1921 r. Opis zwyczajów pogrzebowych polskich i słowiańskich.
Jan Szyttler - Kucharz Dobrze Usposobiony + Spiżarnia dostatecznie i przezornie urządzona

Jan Szyttler – Kucharz na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego (pod kierownictwem sławnego kuchmistrza Paula Tremona).
Czerpał inspiracje dla swoich przepisów zarówno z kuchni francuskiej, jak i polskiej, oraz w mniejszym stopniu litewskiej i białoruskiej.
Diana Wasilewska. Iwona Grabska – Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego

W książce znalazły się 32 wiersze zestawione z odpowiednimi dziełami sztuki polskiej i obcej. Całość wzbogaca komentarz historyczno-plastyczny, ukazujący pierwotny kontekst poszczególnych obrazów i ich symbolikę. Z kolei analiza literacka odnosi się do wierszy Kaczmarskiego, ich wymowy i okoliczności powstania.
Marya Gruszecka - Illustrowany Kucharz Krakowski

Marię Gruszecką zaliczyć można do nowej generacji autorek podręczników kulinarnych usiłujących wprowadzić do kuchni polskiej zdobycze nauki o higienie żywienia, zerwać ze szkodliwymi dla zdrowia przyzwyczajeniami i z kuchennym konserwatyzmem.
A. J. Kamionka – Kuchnia polsko-amerykańska

Wznowienie na podstawie oryginału z 1917 r, wydanego w Stanach Zjednoczonych
Bohdan Dyakowski – Nasz las i jego mieszkańcy

Reprint oryginału z 1911 roku z licznymi, również kolorowymi ilustracjami F. Jabłczyńskiego i innych. Jest to interesujący opis polskiej flory i fauny leśnej w różnych porach roku, przepleciony krótkimi wierszykami m.in Adama Mickiewicza.
Konrad Niklewicz - Gospodarstwo piwniczne. Kiperstwo

Konrad Niklewicz – były inspektor winnic w Austro-Węgrzech – w swoim dziele wprowadza czytelnika we wszystko to, co gospodarstwa piwnicznego (kiperstwa) i fabrykacji win dotyczy. Stara się przy tym, by wiadomości były dla wszystkich zrozumiałe, pomijając naukowe rozprawy, a trzymając się bardziej praktycznej strony tematu.
Adam Idźkowski - Kroje Architektury

Idźkowski był przedstawicielem eklektyzmu w architekturze z wyraźną predylekcją do stylu gotyckiego, co potwierdza restauracja katedry św. Jana i dworzec w Skierniewicach. I. nie porzucił także swoich zainteresowań teoretycznych. W rezultacie w r. 1832, a więc w cztery lata po wydaniu cieszącego się dużą popularnością dzieła Marconiego ,,O porządkach architektonicznych” (1828), ukazały się Idźkowskiego Kroje architektury, obejmujące rozmaite jej kształty, uważane jako przedmiot piękności.
Marya Śleżańska - Kucharz Wielkopolski

Maria Śleżańska – publicystka, autorka książek kucharskich pisanych w końcu XIX i na początku XX wieku
Jakub Polit - Smutny kontynent. Epizody z dziejów Azji Wschodniej w XX w.

Azja Wschodnia, kolebka prastarych cywilizacji, weszła w wiek XX jako region słaby i od lat poniewierany przez obce mocarstwa. Dziś jest ojczyzną nie tylko ekonomicznych potęg, budzących fascynację, ale niekiedy i strach świata. Nim się to stało, jego ludność doświadczyła jednak katuszy będących owocem żądzy władzy, ale i obłędnych ideologii. Te ostatnie, zwykle przeszczepione z zewnątrz, potrafiły jednak mocno zapuścić korzenie. Niektóre straszą do dziś.