Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu AUTOGRAF
- Dariusz Rozwadowski - Kościół w obliczu rewolucji
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Andrzej Targowski - Informatyka w służbie ludobójstwa. Wstydliwa historia IBM
Alina Gniewkowska – Domowa Kuchnia
Reprint z 1917 roku, który pomimo upływu lat nie stracił na aktualności. Prawdziwy skarbiec potraw mięsnych, rybnych, jarskich, ciast, marynat, i porad kuchennych. Doskonała polska kuchnia domowa.
Andrzej Dobosz - Z różnych półek
Czy książki Henryka Sienkiewicza, Mirona Białoszewskiego, Andrzeja Stasiuka, Jerzego Stempowskiego, Jacka Dehnela, Leopolda Tyrmanda, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Nowakowskiego, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Witolda Gombrowicza czyta się lepiej w łóżku, czy nad biurkiem? Siedząc albo stojąc? W podróży, gdzieś z dala od domu, czy odwrotnie, w zaciszu pokoju?
Andrzej Targowski - Holistyczna sztuka życia twoim kluczem do sukcesu i spełnienia
Książka, której fundamentem jest bogate i wszechstronne doświadczenie Autora. Jest on nie tyle teoretykiem, co praktykiem życia, który opanował sztukę życia w stopniu najwyższym. Obserwacje i spostrzeżenia, którymi dzieli się z czytelnikami odnoszą się przede wszystkim do tych, których życie powszechnie uważane jest za udane, szczęśliwe i spełnione. To pozwala mu przekazać czytelnikom prawdę tak prostą, że o niej zapominamy, dając się zdominować szarzyźnie codzienności i przeciętności. Otóż jakość naszego życia zależy głównie od nas samych, od naszego stosunku do siebie i innych, od umiejętności radowania się drobiazgami, myślenia pozytywnego, umiejętności przystosowawczych itd.
Andrzej Targowski - Ku zachodniej demokracji. Pomiędzy PRL a ....
Opinie i poglądy Autora, którymi dzieli się z czytelnikami tej książki, obudzą zapewne kontrowersje. Nie może być inaczej w kraju coraz bardziej podzielonym między dwa zwalczające się plemiona polityczne. Targowski nie jest tu neutralny, nie jest nawet symetrystą.
Nie można mu jednak odmówić szczerego zaangażowania i zatroskania o losy kraju, który uznaje za swoją ojczyznę. Pracował dla niego w okresie, gdy nazywano go pogardliwie Peerelem, albo dostojniej — Polską Rzeczypospolitą Ludową, poświęcając czas, umiejętności i serce dopóty, dopóki mu tej pracy nie uniemożliwiono, właściwie zmuszając do emigracji.
Andrzej Urbańczyk - A jednak żeglowaliśmy. Jachting polski w latach 1945-1989
Andrzej Urbańczyk podjął próbę ukazania zarówno ważniejszych wyników sportowych, jak i ingerencji ideologiczno-policyjnej ze strony państwa w funkcjonowanie tej gałęzi sportu, która jak chyba żadna inna kojarzona jest ze swobodą, rozgrywa się bowiem w niezmierzonej przestrzeni oceanu, a "przeciwnikiem" nie jest konkurent, lecz natura: woda, wiatr.
Anna Pawełczyńska - Głowy hydry
Książka prof. Anny Pawełczyńskiej jest próbą diagnozy oraz przestrogą przed obecną w dzisiejszym świecie przemocą. Autorka zachęca czytelnika do refleksji nad przyczynami i formami przemocy, której ofiarą padają całe narody, a której ofiarą padają całe narody, a której inspiratorzy pozostają całkowicie bezkarni. Dzieje się tak dlatego, że - w przeciwieństwie do swych poprzedników - są oni zbiorowi i nie posiadają twarzy. Ich bezkarność bierze się między innymi z tego, że korzystają z ochrony potężnych grup interesu. Książka jest kontynuacją rozważań zawartych w rozprawie Wartości a przemoc.
Artur Andrzejuk - Filozofia i służba. Wokół myśli Tadeusza Klimskiego
Publikacja poświęcona prof. Tadeuszowi Klimskiemu (1948-2013), uczniowi prof. Mieczysława Gogacza, wieloletniemu wykładowcy (od 1970 r.) Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Akademii Teologii Katolickiej).
Zmarłego profesora wspominają: prof. Mieczysław Gogacz, prof. Artur Andrzejuk, a także uczniowie i przyjaciele śp. Tadeusza Klimskiego. Omawiają jego działalność dydaktyczną i administracyjną, myśl filozoficzną, psychologiczną i teologiczną swego ucznia i nauczyciela.
Beata Grabowska, Tomasz Kubala - Byliny w twoim ogrodzie
Byliny to niezbędny element każdego ogrodu. Umiejętnie dobrane i pielęgnowane są jego ozdobą, ciesząc właściciela swoim widokiem o każdej porze roku.
Beata Grabowska, Tomasz Kubala - Encyklopedia bylin t.1
Encyklopedia bylin to publikacja zawierająca opisy około 6350 gatunków, podgatunków, odmian i odmian uprawnych roślin wieloletnich zielnych o różnorodnych walorach ozdobnych, zimujących w warunkach Niżu Środkowoeuropejskiego, ilustrowanych ponad 3600 fotografiami.
Tom I - A-J
Beata Grabowska, Tomasz Kubala - Encyklopedia bylin t.2
Encyklopedia bylin to publikacja zawierająca opisy około 6350 gatunków, podgatunków, odmian i odmian uprawnych roślin wieloletnich zielnych o różnorodnych walorach ozdobnych, zimujących w warunkach Niżu Środkowoeuropejskiego, ilustrowanych ponad 3600 fotografiami.
Tom II - K-Z
Bogdan Krzęczko - 100 porad od kierowców dla kierowców
Książka ta jest znakomitym prezentem dla każdego kierowcy bez względu na staż, wiek czy płeć.
Bohdan Urbankowski - Romantyzm polski
Przyjęło się za początek romantyzmu w Polsce uznawać rok 1822, kiedy ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ale Bohdan Urbankowski wywodzi polski romantyzm z okresu znacznie wcześniejszego, widzi w nim nie tylko kierunek w sztuce, ale pewien styl życia i sposób widzenia świata. Twórczość artystyczną autor książki ukazuje na tle burzliwych wydarzeń historycznych i obyczajów epoki, czyniąc to z właściwą sobie elokwencją i erudycją.