
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Wincenty Bielski - Wzory kwietników ogrodowych

Wincenty Bielski, dyplomowany ogrodnik, architekt-pejzażysta, na prośbę swoich klientów, uczniów, ogrodników i amatorów, napisał i wydał w 1908 r. w języku polskim podręcznik z zakresu ogrodnictwa ozdobnego.
Jan Pietrzak - Śmiech i złość

Śmiech i złość to książka dla przedstawicieli różnych pokoleń. Starsi ze wzruszeniem wspomną Jana Pietrzaka, który w mniej lub bardziej ponurym okresie PRL budził swymi estradowymi występami i popularnymi przebojami serca Polaków i zarażał śmiechem. Średnie pokolenie powinno bacznie prześledzić znakomicie zanalizowane w tej książce mechanizmy mataczenia, politycznego zakłamania, mydlenia oczu, hipokryzji wśród tzw. elit władzy. Najmłodsi mogą natomiast skorzystać z olbrzymiego doświadczenia i wiedzy Jana Pietrzaka.
Pszczolarz litewski

Pszczolarz Litewski czyli gruntowna, wyczerpująca i najpraktyczniejsza Nauka Pszczolnictwa
Alina Gniewkowska – Domowa Kuchnia

Reprint z 1917 roku, który pomimo upływu lat nie stracił na aktualności. Prawdziwy skarbiec potraw mięsnych, rybnych, jarskich, ciast, marynat, i porad kuchennych. Doskonała polska kuchnia domowa.
Jordan Peterson – 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos.

Renomowany psycholog Jordan Peterson, mający w swoim dorobku naukowym publikacje, które wpłynęły na współczesne rozumienie osobowości, przez wielu uznawany jest za jednego z najważniejszych myślicieli naszych czasów. Jego wykłady obejmujące tematykę od mitologii i opowieści biblijnych, przez ewolucję, po relacje miłosne i wychowanie dzieci przyciągnęły dziesiątki milionów słuchaczy na całym świecie. W dobie galopujących zmian i polaryzującej polityki jego przekaz podkreślający wartość osobistej odpowiedzialności i tradycyjnych mądrości życiowych trafił społeczeństwo w czuły punkt.
Joanna Łenyk-Barszcz, Przemysław Barszcz - Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich arcydziełach

Kolejna książka tego duetu autorskiego, omawiająca ukryte kody w dziełach arcymistrzów malarstwa i rzeźby.
Rebeka Wolff - Polska kuchnia koszerna

Tytuł w całości brzmi: „Polska kuchnia koszerna” zawierająca najrozmaitsze potrawy i pieczywa, konfitury i soki, oraz szczegółowy przewodnik do urządzenia koszernego gospodarstwa.
Jan Szyttler - Kuchnia myśliwska

Jan Szyttler Kuchnia myśliwska, czyli na łowach: dla uśnierzenia głodu, dogadzając oraz najdelikatniejszemu smakowi z dodaniem rad i przepisów do urządzenia ubitej zwierzyny czworonożnej lub ptactwa, tudzież przygotowania naprędce posiłku z wybranych rozmaitych drobnych cząstek zwierzyny.
Czesław Chodkowski – Kuchnia PRL-u w Chicago

Czesław radzi jak smacznie gotować, robić pyszne szynki, kiełbasy oraz salcesony.
Andrzej Różycki - Krakowskie Wyroby Wędliniarskie

Sposób wyrabiania wędlin krakowskich ma swoją wyrobioną markę dzięki dobroci, czego dowodem jest to, że przed wojną 70% wędlin produkowanych w Krakowie w sposób przeze mnie podany szło na zaopatrzenie miast byłej Austrii i zagranicę
Maria Barbasiewicz - Do rzeczy i od rzeczy. Historia przedmiotów odstawionych do lamusa w XX wieku

Klucz do windy, grzybek do cerowania, froterka, waga szalkowa, temperówka na żyletkę, łóżko polowe, brzytwa...
W książce znajdziemy opisy wybranych przedmiotów niegdyś wykorzystywanych przez ludzi w codziennym życiu – w domu, w pracy, w szkole, a także widywane na ulicy, w lokalu, w sklepie, na ślizgawce. Smutny los porzucenia i „niepotrzebności” najczęściej dotyczy właśnie przedmiotów codziennego użytku. Autorka przypomina dawną przydatność niektórych rzeczy i próbuje ustalić, co spowodowało ich odrzucenie.
Christine Weinrich OSB – Tajemnice klasztornego ogrodu

Ogród klasztorny Opactwa Najświętszej Maryi Panny w Fuldzie otaczają 370-letnie mury. Od kilkuset lat zgodnie z tradycją dawnych ogrodów klasztornych rosną tu warzywa, owoce i zioła uprawiane na potrzeby wspólnoty. Nauczycielką i wzorcem była tu zawsze sama natura, od której podpatrzono najważniejsze metody, ale stosowano też stare sposoby pochodzące jeszcze z wiedzy i doświadczenia poprzednich pokoleń. Klasztornym ogrodem zajmuje się od kilkudziesięciu lat s. Christa Weinrich, zakonnica opactwa w Fuldzie i inżynier rolnictwa, która zebrała to bogactwo doświadczeń w praktycznym przewodniku na cały rok – z myślą o wszystkich tych, którzy pragną uprawiać swój ogród w zgodzie z naturą.