
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Bogdan Krzęczko - 100 porad od kierowców dla kierowców

Książka ta jest znakomitym prezentem dla każdego kierowcy bez względu na staż, wiek czy płeć.
Bohdan Urbankowski - Romantyzm polski

Przyjęło się za początek romantyzmu w Polsce uznawać rok 1822, kiedy ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ale Bohdan Urbankowski wywodzi polski romantyzm z okresu znacznie wcześniejszego, widzi w nim nie tylko kierunek w sztuce, ale pewien styl życia i sposób widzenia świata. Twórczość artystyczną autor książki ukazuje na tle burzliwych wydarzeń historycznych i obyczajów epoki, czyniąc to z właściwą sobie elokwencją i erudycją.
Bryan Caplan - Egoistyczne powody, żeby mieć więcej dzieci

Książka Egoistyczne powody, żeby mieć więcej dzieci dostarcza prostych i precyzyjnych odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące rodzicielstwa. Bryan Caplan czerpiąc wiedzę z zakresu ekonomii, trafnie analizuje kwestię rodzicielstwa, odkłamując rzeczywistość. Autor pokazuje błędy najczęściej popełniane przez rodziców, które doprowadzają do ich zniewolenia i utraty chęci posiadania większej rodziny.
Cesare Ripa - Ikonologia

Jest to jedna z najważniejszych książek, które należą do wspólnego kanonu tekstów znanych zarówno historykom, jak i badaczom literatury. To klasyczny tekst źródłowy, który bazuje na kilkunastu różnojęzycznych wydaniach z XVII-XVIII wieku oraz wydaniach krytycznych XX wieku. Ikonologia stanowi jednocześnie najbardziej znany i rozpowszechniony „kodeks” ikonograficzny pojęć, którymi posługiwali się malarze, rzeźbiarze i poeci aż do końca XIX wieku.
Christine Weinrich OSB – Tajemnice klasztornego ogrodu

Ogród klasztorny Opactwa Najświętszej Maryi Panny w Fuldzie otaczają 370-letnie mury. Od kilkuset lat zgodnie z tradycją dawnych ogrodów klasztornych rosną tu warzywa, owoce i zioła uprawiane na potrzeby wspólnoty. Nauczycielką i wzorcem była tu zawsze sama natura, od której podpatrzono najważniejsze metody, ale stosowano też stare sposoby pochodzące jeszcze z wiedzy i doświadczenia poprzednich pokoleń. Klasztornym ogrodem zajmuje się od kilkudziesięciu lat s. Christa Weinrich, zakonnica opactwa w Fuldzie i inżynier rolnictwa, która zebrała to bogactwo doświadczeń w praktycznym przewodniku na cały rok – z myślą o wszystkich tych, którzy pragną uprawiać swój ogród w zgodzie z naturą.
Ciasta Wielkanocne

Reprint oryginału wydanego w 1929 roku. Ponad 100 prostych, tradycyjnych przepisów na domowe wypieki: Baby, Torty i Mazurki. Wydanie broszurowe. Warszawa 2016
Colleen Hammond - Godny strój

Czy Niepokalana nosiłaby dzisiaj obcisłe jeansy albo szpilki?
Czy św. Gemma Galgani pokryłaby swoje ramiona mozaiką tatuaży?
Intuicyjnie wyczuwamy tu jakiś zgrzyt. Co zatem wydarzyło się w ostatnich dekadach, że wygląd przeciętnej katoliczki uległ tak radykalnej zmianie? Czy moralność ewoluuje wraz z trendami modowymi?
Godny strój można polecić nie tylko kobietom. Może on także otworzyć oczy mężczyznom – mężom, ojcom i braciom – którzy chcą współtworzyć społeczeństwo oparte na Bożym pięknie i dobru.
Compendium Medicum Auctum

"to iest: krotkie zebranie i opisanie chorob ich rżności, przyczyn, znakow, sposobow do leczenia"
Czesław Chodkowski – Kuchnia PRL-u w Chicago

Czesław radzi jak smacznie gotować, robić pyszne szynki, kiełbasy oraz salcesony.
Dariusz Żuk-Olszewski - Licencja na zabijanie. Historia legalnych aborcji od zbrodni sowieckich do współczesności

Książka w rzetelny sposób ukazuje przerażającą i tragiczną historię aborcji.
Autor ukazuje tę prawdę w perspektywie historycznej, przedstawiając najpierw wstrząsające wydarzenia w Rosji sowieckiej, która jako pierwsza prawnie zaaprobowała dzieciobójstwo. Geneza legalizacji aborcji w systemach totalitarnych, sowieckim i hitlerowskim zostaje następnie poszerzona o krąg kultury zachodniej.
Diana Wasilewska. Iwona Grabska – Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego

W książce znalazły się 32 wiersze zestawione z odpowiednimi dziełami sztuki polskiej i obcej. Całość wzbogaca komentarz historyczno-plastyczny, ukazujący pierwotny kontekst poszczególnych obrazów i ich symbolikę. Z kolei analiza literacka odnosi się do wierszy Kaczmarskiego, ich wymowy i okoliczności powstania.
Edmund Jankowski - Kwiaty Naszych Ogrodów

Kwiaty naszych ogrodów to jest opis i hodowla kwiatów gruntowych wraz z zasadami tworzenia kobierców kwiatowych, wzorami kląbów, przykładami rysowania ich i obsadzania z 355 figurami.