
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Jerzy A. Kulesza - Boks na Igrzyskach Olimpijskich - tom 1: Wielkie rozczarowanie (Melbourne 1956)

Wielkie rozczarowanie dotyczy turnieju bokserskiego, który odbył się na Olimpiadzie w Melbourne w 1956 roku. Omawiany turniej, zakończył się niepowodzeniem polskiej dziesięcioosobowej ekipy bokserów, zdawałoby się, że wówczas najsilniejszej na świecie, która w miejsce przewidywanego gradu medali olimpijskich, przywiozła jedynie dwa medale brązowe. Zawody te do dziś noszą cechę zagadkowości i tajemniczości.
Maciej Urbanowski - Romans z Polską. O literaturze współczesnej

Romans z Polską jest swego rodzaju dziennikiem lektur, na który składają się szkice, portrety i recenzje poświęcone współczesnej literaturze polskiej.
Anna Pawełczyńska - Głowy hydry

Książka prof. Anny Pawełczyńskiej jest próbą diagnozy oraz przestrogą przed obecną w dzisiejszym świecie przemocą. Autorka zachęca czytelnika do refleksji nad przyczynami i formami przemocy, której ofiarą padają całe narody, a której ofiarą padają całe narody, a której inspiratorzy pozostają całkowicie bezkarni. Dzieje się tak dlatego, że - w przeciwieństwie do swych poprzedników - są oni zbiorowi i nie posiadają twarzy. Ich bezkarność bierze się między innymi z tego, że korzystają z ochrony potężnych grup interesu. Książka jest kontynuacją rozważań zawartych w rozprawie Wartości a przemoc.
Tomasz Burek – Dziennik kwarantanny

Dziennik kwarantanny – to jedna z najważniejszych książek krytycznych tego stulecia: fascynujący dziennik lektur jednego z najwybitniejszych krytyków literackich ostatniego półwiecza intrygujący obraz literatury polskiej lat 90. XX wieku i początku XXI w., a także poruszający zapis zmagań krytyka z chorobami współczesnej sztuki – ucieczką od metafizyki, tradycji, wartości.
Ks. Bogdan Czupryn - Prawda o człowieku fundamentem rozwoju osobowego

Książka stanowi zaproszenie do najbardziej fascynującej przygody, jaką każdy z nas musi przeżyć, a mianowicie do poznania ludzkiej natury. Kim jest człowiek? – to najstarsze pytanie, które nigdy nie traci ważności, a jest jeszcze bardziej palące i aktualne dzisiaj, w dobie zamętu kulturowego, walki cywilizacji i zagrożeń ze strony technologii. Sytuację tę syntetycznie ujmuje kategoria „błędu antropologicznego” wprowadzona przez Jana Pawła II: jednoznaczne ostrzeżenie, aby nie budować cywilizacji na fałszywym rozumieniu człowieka, bo tak tworzona prędzej czy później obróci się przeciwko niemu.
Jerzy A. Kulesza - Boks na Igrzyskach Olimpijskich - tom 2: Piękno sukcesu (Rzym 1960)

Prezentowana książka przedstawia sytuację w w świecie boksu amatorskiego w okresie poprzedzającym IO w Rzymie, przebieg bokserskiego turnieju na tej Olimpiadzie oraz jego uczestników, ze szczególnym uwzględnieniem pięściarzy polskich.
Mirosława Litmanowicz - Jak rozpocząć partię szachową. Część a: Debiuty otwarte

Pewnie poszukujesz książki pt. " Jak wygrać partię w debiucie" lub " Jak osiągnąć przewagę już w otwarciu" ? Niestety jest " Jak rozpocząć partię szachową". Dlaczego? Dowiesz się z kart tego opracowania
Gilbert K. Chesterton - Ortodoksja

Ortodoksja, uznawana za kamień milowy w rozwoju myśli chrześcijańskiej, arcydzieło retoryki i jedną z najważniejszych książek XX w., cieszy się niesłabnącą popularnością i jest wznawiana nieprzerwanie od czasu pierwszej publikacji w 1908 r. Chesterton, zaskakując trafnością i aktualnością spostrzeżeń, zaprasza czytelnika do jedynej w swoim rodzaju podróży - z domu wariatów do świata pełnego codziennych cudów i z dziecinnego pokoju na Kalwarię - poprzez wszystkie zawiłości, paradoksy i rewelacje chrześcijaństwa.
Mirosława Litmanowicz - Jak rozpocząć partię szachową. Część b: Debiuty półotwarte

Pewnie poszukujesz książki pt. "Jak wygrać partię w debiucie" lub "Jak osiągnąć przewagę już w otwarciu" . Niestety jest "Jak rozpocząć partię szachową". Dlaczego? Dowiesz się z kart tego opracowania.
G. K. Chesterton - Dla sprawy (oprawa miękka)

Jedna z najważniejszych książek w dorobku wybitnego angielskiego pisarza i publicysty. Jest w niej dowcip i humor, ale też wojowniczość, bo zawarte w niej eseje miały być z założenia polemiczne i kontrowersyjne. Chesterton, idąc pod prąd modnych idei, wyjaśnia przekonująco, dlaczego porzucił protestantyzm, dlaczego świecki światopogląd nie wystarcza dla stworzenia cywilizacji, a także dlaczego konformizm jest dziś nazywany odwagą, a bezmyślność stanowi typową i nieodłączną cechę współczesności.
Joanna Rak - O kierowaniu wrażeniem. Język polityki polskiej po 1989 roku

Już tytuł wskazuje, o czym jest ta książka. O języku specyficznym, bo używanym przez polityków i uczestników życia politycznego, głównie w celu osiągnięcia podstawowego celu, którym jest – jakżeby inaczej – cel polityczny, czyli zdobycie władzy, aby – z kolei przeforsować swój program, swoją rację i zabezpieczyć swoje dobro.
Alicja Łukawska – Duchy Kresów Wschodnich

Niezwykła książka o niezwykłych zjawiskach i do tego w niezwykły sposób podkreślająca polskość dawnych Kresów. Autorka w swej prawie detektywistycznej pracy wyśledziła ogromną wręcz ilość podań i przekazów o zjawiskach paranormalnych, anomalnych, niewytłumaczalnych. Ta benedyktyńska praca połączona ze znakomitą erudycją dała efekt piorunujący - ze zwykłego, wydawałoby się "spisu" duchów, zjaw, widziadeł, wiedźm i in., wyłania się tak naprawdę kraina umiłowana, ukochana, nasycona tęsknotą za tym, co minęło i nie wróci. Polskość tych terenów, o których pisze Łukawska, jest nie do podważenia, powiązanie z literaturą i historią tylko wzmagają tęsknotę...