Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Mój Niedzielny Mszalik
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
Jarema Piekutowski - Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji
Jest rok 2020 – i jesteśmy w miejscu, którego się nie spodziewaliśmy. W świecie baniek społecznych, rosnącej polaryzacji, szalejącej pandemii i kryzysu rozumu. Zamiast wyzwolonego, zdrowego życia erotycznego mamy seksualną recesję – kochamy się i wiążemy coraz rzadziej. Zamiast liderów społecznych w postaci naukowców – mamy rosnącą popularność teorii spiskowych i irracjonalnych wyjaśnień. Zamiast oświeconego przywództwa – coraz bliżej do władzy algorytmów. Wreszcie zamiast dojrzałej i spójnej Polski wolnych obywateli mamy zatomizowane społeczeństwo gromadzące się w nowych, internetowych plemionach. Mówi się o kryzysie męskości, ale i kobietom nie żyje się łatwiej w tym nowym, dziwnym świecie.
CO MOGŁO PÓJŚĆ NIE TAK?
Jarosław Marszewski - Piłsudski na ekranie. Oblicza Marszałka w kinie i telewizji (lata 1918-2021)
Pierwsza kompleksowa praca, porządkująca ekranowe losy i oblicza Józefa Piłsudskiego w kinie fabularnym, dokumentalnym oraz twórczości telewizyjnej.
Jerzy A. Kulesza - Boks na Igrzyskach Olimpijskich - tom 2: Piękno sukcesu (Rzym 1960)
Prezentowana książka przedstawia sytuację w w świecie boksu amatorskiego w okresie poprzedzającym IO w Rzymie, przebieg bokserskiego turnieju na tej Olimpiadzie oraz jego uczestników, ze szczególnym uwzględnieniem pięściarzy polskich.
Jerzy B. Sprawka - Syndrom tułacza
Publikacja jest zbiorem esejów, skupionych głównie wokół twórczości Henryka Sienkiewicza, po części zaś szkiców krytyczno-literackich. Autor odważnie wyrzuca społeczeństwu brak poczucia szczególnych więzi z ojczyzną, z jej życiem codziennym. Krytycznie, aczkolwiek nie personalnie odnosi się do polityków i celebrytów z lekceważeniem traktujących polskie aktualne problemy.
Joanna Łenyk-Barszcz, Przemysław Barszcz - Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich arcydziełach
Kolejna książka tego duetu autorskiego, omawiająca ukryte kody w dziełach arcymistrzów malarstwa i rzeźby.
Joanna Rak - O kierowaniu wrażeniem. Język polityki polskiej po 1989 roku
Już tytuł wskazuje, o czym jest ta książka. O języku specyficznym, bo używanym przez polityków i uczestników życia politycznego, głównie w celu osiągnięcia podstawowego celu, którym jest – jakżeby inaczej – cel polityczny, czyli zdobycie władzy, aby – z kolei przeforsować swój program, swoją rację i zabezpieczyć swoje dobro.
Józef Rostafiński - Zielnik Czarodziejski
Zielnik Czarodziejski - naukowe badanie dawnych przesądów, czarów i roślin czarodziejskich, w których Rostafiński wykazał, że owe wierzenia wśród ludu nie są wyobrażeniami, zachowanymi jeszcze z prastarych czasów pogańskich.
Józef Rostafiński – Przewodnik do oznaczania pospolitych roślin
Przewodnik do oznaczania roślin w Polsce jest to książka kierowana do początkujących botaników. Ilustrowany 376 miedziorytami, szczegółowo opisanych jest tu ok. 900 dziko rosnących roślin.
Kamienie i szaniec. Analizy, rozmowy, kontrowersje wokół filmu Roberta Glińskiego
Kamienie i szaniec jest bardzo rzadką w polskim piśmiennictwie filmowym publikacją poświęconą jednemu dziełu. Z trudem do świadomości polskich badaczy dociera idea, którą przed ćwierćwieczem sformułowała Alina Madej - każdy film zasługuje na wszechstronną analizę, jest bowiem tekstem kultury, w którym odbija się aktualne życie kulturalne i społeczno - polityczne.
Kazimierz Mokłowski - Sztuka ludowa w Polsce
Reprint oryginału wydanego we Lwowie w 1903 roku, nakładem Księgarni H. Altenberga.
Część I - Dzieje mieszkań ludowych - autor omawia rozwój i przemianę tej zasadniczej komórki mieszkalnej, jaką jest izba ludowa w różnych czasach i wiekach.
Część II - Zabytki sztuki ludowej - jest zbiorem, analizą niejako rozmaitych dalszych budowli ludowych, które zwracają uwagę na się swoim kształtem i zdobniczością, a wyrastają z wspólnego pnia chaty ludu naszego.
Konrad Niklewicz - Gospodarstwo piwniczne. Kiperstwo
Konrad Niklewicz – były inspektor winnic w Austro-Węgrzech – w swoim dziele wprowadza czytelnika we wszystko to, co gospodarstwa piwnicznego (kiperstwa) i fabrykacji win dotyczy. Stara się przy tym, by wiadomości były dla wszystkich zrozumiałe, pomijając naukowe rozprawy, a trzymając się bardziej praktycznej strony tematu.
Krzysztof Masłoń - Klątwa sprzeczności. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy
Sylwetki ponad trzydziestu dwudziestowiecznych pisarzy polskich – m.in. Zofii Kossak, Stanisława Lema, Stefana Kisielewskiego, Gustawa Morcinka, Jerzego Krzysztonia, Aleksandra Wata i Marii Kuncewiczowej – złożyły się na tę książkę.