
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Frederick William Faber – Matka Bolesna

Jedno z najwartościowszych dzieł jakie powstały po to, żeby przybliżyć czytelnikom Maryję i umożliwić poznanie Jej w sposób najdoskonalszy jak to tylko możliwe – poprzez rozważanie Jej życia wewnętrznego, a zwłaszcza Jej cierpień. Książka jest skrzynią nieprzebranych skarbów na temat tajemnic Maryi – niedoścignionej przewodniczki w każdego rodzaju cierpieniu.
Gabriele Amorth – Maryja Droga do uwolnienia

Gabriele Amorth, słynny egzorcysta Watykanu i wielki orędownik kultu Matki Boskiej, stworzył wyjątkowe kompendium wiedzy o życiu Maryi. W trzydziestu jeden medytacjach – w kluczu chronologicznym Nowego Testamentu, na szerokim tle historycznym i kulturowym – ukazuje ziemską wędrówkę Matki Kościoła, przybliża znaczenie dogmatów maryjnych i stale zachęca do naśladowania tej, która ufnie zdała się na Słowo Boże.
Ilsa B. Reyes - Uzdrowienie w objęciach Maryi

Maryja, Matka Boga, otrzymała bardzo ważną misję: jest naszą Tarczą w walce ze złem, Orędowniczką każdego człowieka w potrzebie, Opiekunką i... Uzdrowieniem.
Ilustrowana Litania Loretańska czyli rozważania ks. Franciszka Ksawerego Dornna o poszczególnych wezwaniach litanii ilustrowane rycinami braci Klauberów

" (...) Jeśli choć tylko jedno zdanie czy akapit obudzi w kimś chęć okazywania gorliwszej czci Maryi, Matce Boga, jeśli ręka pobożnego rodzica, chcącego wyjaśnić swemu dziecku znaczenie symboliki maryjnej ukrytej w Litanii, zasieje w nim ziarno wiary i pobożności, to chyba dostatecznie za ten wysiłek tłumacza będę wynagrodzony.
Bogu, który jest cząstką dziedzictwa mego – śmiało ten pierwszy krok jako tłumacz czynię.
A Tej, o której to dzieło opowiada i którą sławi, dziękuję za wezwanie mnie niegodnego i nieumiejętnego do swojej służby."
Iwona Józefiak OCV - Płacząca matka z La Salette i Dębowca

Autorka przybliża nie tylko okoliczności objawienia w La Salette, ale przede wszystkim ukazuje, jak bardzo aktualne jest Orędzie Płaczącej Matki – tu i teraz.
ks. Aleksander Derouville – O naśladowaniu Najświętszej Maryi Panny

Książeczka niniejsza należy do bardzo wartościowych w literaturze ascetycznej. Skromna rozmiarami, ale treścią bogata, może zastąpić niejedno większe dzieło. Zawiera wiele pięknych myśli i nauk duchowych, osnutych na tle życia Najśw. Panny. Autor przechodzi różne tajemnice Jej życia, począwszy od niepokalanego poczęcia aż do wniebowzięcia. Stara się wnikać w Jej myśli, uczucia, zachowanie; uczy, jak przykłady Jej cnót powinien każdy człowiek stosować w różnych okolicznościach życia, zależnie od swego stanu.
ks. Andrzej Zwoliński - Nieustanna Pomoc. Wezwania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Ta książka będzie nieocenioną skarbnicą także dla duszpasterzy, którzy prowadzą w swoich parafiach nieustanną nowennę i chcą zapalać swoich wiernych do ofiarowywania się nieustająco pomagającej Matce.
Ks. Antoni Tronina - Maryja i Kościół. O Litanii Loretańskiej w rytmie lectio divina

Rozważając starożytne określenia Maryi, zaczerpnięte z Biblii i z liturgii, odnajdujemy w nich nasze własne powołanie do świętości. Każde z tych wezwań kończymy ufną prośbą, zwracając się do Maryi: ,,Módl się za nami!''. Ona jest bowiem najpewniejszą Przewodniczką na drodze do świętości i Orędowniczką u Syna. Taka sama jest rola Kościoła, jako wspólnoty zbawienia. (...)
Litania loretańska jest nie tylko szkołą pobożności maryjnej, lecz także prawdziwym traktatem o misterium Kościoła. (...) Prosząc: "módl się za nami", pozwalamy Maryi i Kościołowi zanosić nasze modlitwy wprost do Zbawiciela. Dzięki temu pośrednictwu modlitwa warg staje się kontemplacją tajemnic zbawczych.
Ks. Dolindo Ruotolo - Maryja Niepokalana. Matka Boga i Matka nasza - KSIĘGA I

Po 50 latach od powstania to wybitne dzieło mariologiczne XX w., perła chrześcijańskiej duchowości, trafia do rąk polskiego czytelnika. Dzieło wyjdzie w trzech tomach. Pierwszy tom to wspaniała wizja Maryi zbudowana na niezwykłej znajomości Pisma Świętego. Dech w piersi zapiera ukazanie Niepokalanej Dziewicy jako centrum Bożego planu zbawienia. Bóg w książce ks. Dolindo jest Stwórcą wpatrzonym w obraz przyszłej Matki Jednorodzonego Syna w momencie powoływania do istnienia wszechświata i planowania przyszłego odkupienia go w Chrystusie. Autor wsłuchuje się w księgi Starego Testamentu, zwłaszcza Księgę Przysłów i Mądrości, by z nich wydobyć przepiękną postać Matki Boga zapowiedzianą w zdaniach natchnionego tekstu. Prowadzi też czytelnika na spotkanie z wieloma kobietami będącymi biblijną figurą Niewiasty, która miała wydać na świat Odkupiciela.
Ks. Dolindo Ruotolo – Głęboka przemiana serca w szkole Maryi

Szczególna więź łączyła ks. Dolindo nie tylko z Jezusem, ale również z Maryją, której był ogromnie oddany. Napisał mnóstwo komentarzy i dzieł mariologicznych, układał również modlitwy i hymny na Jej cześć. Komponował też pieśni maryjne i niemal nie rozstawał się z różańcem.
ks. Dolindo Ruotolo – Maryja Niepokalana. Matka Boga i Matka nasza. Księga II

Druga część dzieła księdza Dolindo Ruotolo "Maryja Niepokalana. Matka Boga i Matka nasza". Najwspanialsze dzieło mariologiczne XX w., perła chrześcijańskiej duchowości.
Pisma księdza Dolindo są doskonałą pomocą w odrywaniu tajemnic Maryi Niepokalanej, aby każdy mógł coraz lepiej Ją poznawać i kochać, przekształcając swoje serce do coraz czystszej miłości Jezusa.
Ks. Dolindo Rutolo - Maryja Niepokalana. Matka Boga i Matka nasza. Księga III

III część pięknego dzieła ks. Dolindo Ruotolo o Matce Bożej.