
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Mój Niedzielny Mszalik

Reprint Mojego Niedzielnego Mszalika z 1940 roku (z przypisami wyjaśniającymi różnice w stosunku do Mszału Rzymskiego z 1962) wydany dla Polonii amerykańskiej przez ks. Józefa Stedmana może stać się nieocenioną pomocą dla wszystkich, którzy pragnęliby świadomie uczestniczyć w Mszy Świętej Wszechczasów. Mszalik został ułożony tak, że nawet pierwszy raz uczestnicząc w tradycyjnej Mszy Świętej, korzystający nie będzie miał problemu ze zrozumieniem tego, co "dzieje się" przy ołtarzu. Mój Niedzielny Mszalik to również koniec wymówek dla tych, którzy mówią, że chcieliby chodzić na Mszę łacińską, ale nic z niej nie rozumieją, gubią się w niej, itd. Ks. Stedman zaprasza do sięgnięcia po ten Mszalik, aby każdy mógł przekonać się, że Msza Święta Wszechczasów jest tak naprawdę dla każdego z nas.
Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki

Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej, bo tak brzmi pełny tytuł katechizmu, to dzieło kardynała Pietra Gasparriego (1852-1934). Katechizm ten zawiera wykładnię najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu, do których przestrzegania zobowiązani są wierni Kościoła katolickiego. Wszystko, co obejmuje, jest wyrażone systematycznie, porządnie, zwięźle i krótko, aby żaden wyraz, tym bardziej pytanie, nie okazało się zbytecznym i niepotrzebnym. Napisany został w formie pytań i odpowiedzi: jest ona z dawien w Kościele praktykowana i używana, a podzielona na małe ustępy, chroni od zamieszania, ułatwia punkty godniejsze widzenia, a przez to i zapamiętanie rzeczy.
Ks. Mateusz Szerszeń - Rozważania różańcowe. Na nasze czasy

Zbliża się październik, czyli miesiąc maryjny.
Dlatego właśnie powstały te nowe rozważania różańcowe - na nasze czasy, aby mogły pomóc modlącym się różańcem przy odmawianiu tej modlitwy.
Niniejsza książka zawiera osiem kompletnych zbiorów z rozważaniami.
Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity

Nowe, piękne i poszerzone wydanie książki ks. Grzegorza Śniadocha o mszy świętej wszechczasów.
Czy w kościele pierwotnym kapłan był skierowany twarzą do ludu?
Czy Msza „trydencka” powstała w XVI wieku?
Czy została ona zakazana po Soborze Watykańskim II?
Czy katolik może i powinien w niej uczestniczyć?
Dlaczego jest po łacinie?
Dlaczego jest tak inna od współczesnej i tak bardzo zwalczana?
Zachowaj nas, Panie - Modlitwy w czasie zarazy i epidemii

Modlitwy i litanie do św. Rocha i św. Rozalii patronów od morowej zarazy.
Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)

Mszalik zawiera: zasady życia chrześcijańskiego (skrót katechizmu) • objaśnienia liturgiczne • kalendarz liturgiczny według Missale Romanum 1962 • tabelę świąt ruchomych do 2050 r. • części stałe i zmienne Mszy św. na cały rok kościelny w języku łacińskim i polskim (z wyjątkiem tekstów lekcji i ewangelii, które są tylko w języku polskim) • Msze wspólne i własne o świętych, Msze wotywne • liturgię pogrzebu • ryty sakramentów • nabożeństwa, modlitwy i pieśni • spisy i indeksy • piękne ilustracje ze starych mszałów i mszalików.
Modlitewnik Fatimski (Homo Dei)

W 2017 roku będziemy obchodzić 100. rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego. Z tej okazji prezentujemy modlitewnik, w którym znajdują się między innymi: cenny komentarz do Orędzia w kontekście współczesnych czasów poparty wypowiedziami papieży, opis objawień, litania do błogosławionych Franciszka i Hiacynty, nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, rozważania różańcowe, pieśni, modlitwy.
Ks. Narcyz Turulski - Katechizm katolicki dziecka polskiego

Katechizm katolicki dziecka polskiego został wydany po raz pierwszy na emigracji, w Londynie, pod koniec lat 50. XX wieku, nakładem wydawnictwa „Veritas”.
Zyskując wśród odbiorców duże uznanie, bardzo szybko stał się popularnym narzędziem katechetycznym wśród rozsianej po świecie Polonii. Tylko na przestrzeni lat 60. jego dodruki osiągnęły łącznie sumę kilkudziesięciu tys. egzemplarzy, co oznacza, że realnie współkształtował on całe pokolenie wzrastających na obczyźnie polskich dzieci.Przygotowujący katechizm ks. Narcyz Turulski (1907-1965) wykorzystał jako podstawę bardzo popularny we Francji od końca lat 40. katechizm kanoników Quineta i Boyera, wraz z jego ówczesną atrakcyjną szatą graficzną i rysunkami. Dostosował go jednak do potrzeb polskiego dziecka, uwzględniając wątki związane z rodzimym katolicyzmem oraz patriotyzmem.
Luisa Piccarreta - 24 godziny Męki Pańskiej

Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek! Całość tworzy wielkie nabożeństwo pasyjne, przez które niemal namacalnie uczestniczymy w Męce Chrystusa. To także obraz życia Luisy Piccarrety, wypełnionego cierpieniem ofiarowanym za grzechy ludzi. Przez wszystkie 24 godziny doby Luisa przeżywała tajemnice cierpień Umiłowanego. Myślą i modlitwą zawsze była złączona z Jezusem konającym, zdradzonym, pojmanym, sądzonym, skazanym, biczowanym, ukrzyżowanym i umierającym.
O. Demetrius Manousos OFMCap - Twoja Msza

Twoja Msza to komiks inny niż wszystkie. Przedstawia tradycyjną katolicką naukę o Mszy św. w przystępny, zrozumiały dla dzieci sposób, a jednocześnie jest arcyciekawa i pouczająca dla dorosłych. To sprawia, że Twoja Msza to wspaniałe narzędzie katechetyczne dla czytelników w każdym wieku.
Modlitwy za Ojczyznę

Troska o dobro wspólne, o kraj, w którym mieszka, jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.
Obowiązek ten powinien on oczywiście spełniać poprzez aktywne działanie na rzecz swojej Ojczyzny, ale nie może przy tym zapominać o modlitwie, o bezustannym poszukiwaniu Woli Bożej dla siebie i swojego kraju. Jak podkreślał Jan Paweł II, każdy naród ma swoją rolę do wypełnienia i swoje miejsce w tajemniczym planie Boga i w powszechnej historii zbawienia.
Módlmy się więc, byśmy potrafili rozpoznać misję, którą Bóg zlecił naszemu narodowi, i realizować ją zgodnie z Jego zamysłami.
Abp Fulton Sheen - Modlitewnik na czas wojny

Duchowa zbroja na czasy niepokoju.
Arcybiskup Fulton Sheen w czasie II wojny światowej przygotował dla słuchaczy swoich audycji wyjątkowy modlitewnik. Wiedział, że w walce potrzebujemy nie tylko broni, ale przede wszystkim duchowej zbroi, którą dla każdego z nas jest modlitwa. Ten modlitewnik został przygotowany z myślą nie tylko o żołnierzach, ale też o wszystkich, którzy choć zostali w domu, żyją w niepewności i strachu.