
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
- Feliksa Eger - Żydzi i masoni we wspólnej pracy
- Grzegorz Braun - 1000 lat Polski według Brauna. Tom 1
- Mój Niedzielny Mszalik
Janusz Dobrosz - Zniewalanie Polski

Autor w szerokim kontekście historycznym ukazał dzieje Polski. Tysiącletnie doświadczenia dziejów państwa i narodu polskiego wskazują, że suwerenność Polski była wielokrotnie zagrożona, aż do utraty niepodległości włącznie.
Analizując sytuację Polski na przełomie XX i XXI wieku wyraźnie widać, że suwerenność państwa polskiego jest nadal zagrożona, zarówno na skutek działań zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Cennym walorem tej publikacji jest fakt, że autor udokumentował również współczesne mechanizmy sprawowania władzy oraz bierność społeczeństwa, które to czynniki prowadzą do stopniowego zniewalania Polski.
Janusz Szewczak – Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary. Jeśli wielomilionowe, to tym lepiej, bo nasza planeta jest ponoć przeludniona.
Jerzy Zdziechowski - Mit Złotej Waluty

Opublikowanie książki J. Zdziechowskiego Mit Złotej Waluty w 1937 roku wywołało burzę wśród ludzi myślących w Polsce. Książka ta ujawnia mechanizmy kierujące w dwudziestoleciu międzywojennym gospodarką światową i polską, zawiera jednak analizy i tezy programowe przydatne i w pełni aktualne dla naszej współczesnej polityki ekonomicznej. Odpowiada na pytanie dlaczego byliśmy i jesteśmy dzisiaj biedniejsi i słabsi, niż to wynika z naszych zasobów i możliwości.
Jędrzej Giertych - Tragizm losów Polski

Praca, która ze względu na śmiałość poglądów autora oraz przytaczane przez niego dokumenty i fakty, była konfiskowana przez cenzury sanacyjną, hitlerowską i komunistyczną.
Książka przedstawia czytelnikowi poglądy Jędrzeja Giertycha na czasy najnowsze i nowożytne, a wykorzystuje w swej treści zdobycze zawodowych historyków, w szczególności odkrycia Kazimierza Mariana Morawskiego.
Julian Ochorowicz - Przyczynki do usiłowań naszego odrodzenia narodowego

"Książka niniejsza jest zbiorem prac różnoczasowych, połączonych jedną myślą przewodnią: 'od psychologii, przez pedagogikę, do etyki! Od psychologii, nie książkowej lecz życiowej, do etyki, nie oderwanej, lecz praktycznej. Można ją więc uważać za dzieło pedagogiczne, w najszerszem znaczeniu tego wyrazu; nie ma w niej bowiem ani jednego rozdziału, który by nie miał na celu wydoskonalenia lub przynajmniej oświetlenia tej czy owej strony wychowania lub nauczania"
(ze wstępu autora)
Karol Stojanowski - Broszury programowe (1940-1943)

Całościowy zbiór tekstów Stojanowskiego ukazuje się po raz pierwszy od II wojny światowej. W tomie znalazły się wszystkie broszury programowe wydane w latach 1940-1943:
- „Przyszła Polska – państwem narodowym”,
- „Państwo Zachodnio-Słowiańskie”,
- „Ziemie Zachodnie a państwo narodowe”.
Dotychczas niepublikowane teksty źródłowe zostały opatrzone wstępem i komentarzem naukowym, który pozwala na ich lekturę w odpowiednich kontekstach. Teksty Stojanowskiego to reprezentatywny przykład głównych założeń ideowych i celów politycznych polskiego obozu narodowego podczas II wojny światowej.
Opracowanie i wstęp - Michał Gniadek-Zieliński.
Kazimierz Frąckiewicz - Etyczna Cywilizacja Wolności. Rozważania o wartościach i celowości cywilizacji polskiej

Kazimierz Frąckiewicz stawia pytanie – czy istniała cywilizacja polska? Udziela pozytywnej odpowiedzi i proponuje nazwę "Etyczna Cywilizacja Wolności". Przedstawiona koncepcja odwołuje się do poglądów prof. Jana Kieniewicza i przemyśleń prof. Ewy Marii Thompson o Polsce postkolonialnej. Prezentowane w książce tezy mają swoje odniesienie do teorii cywilizacji prof. Feliksa Konecznego i myśli narodowej.
Krzysztof Bulzacki - Zawsze wierni Tobie Polsko

Książka jest zbiorem tekstów, które autor publikował przez wiele lat w piśmie „Rynek Jeleniogórski”, wygłaszał na spotkaniach, a nawet w radiu w australijskim Sydney (gdzie od czasu do czasu bywa).
Tekstów tych, głównie biograficznych, jest 48, a układają się one w kilka cykli. Wszystkie szalenie wzbogacają naszą wiedzę o historii, o niezwykłych ludziach, losach i wydarzeniach.
Krzysztof Kawęcki - Liga Narodowo-Demokratyczna (1957-1960)

Książka dra Kawęckiego stanowi najpełniejszą jak do tej pory próbę przedstawienia historii LND, autor ukazuje jednak nie tylko dzieje samej organizacji, ale kreśli również szerokie tło, opisując zarówno aktywność środowisk endeckich od 1956 r., jak i późniejsze losy członków Ligi.
Marcin Kowalski - Wielkiej Polski moc to My! Młodzież Wszechpolska 1922-2022

„Marcin Kowalski uczynił pierwszy krok w kierunku przybliżenia współczesnym czytelnikom najnowszej historii Młodzieży Wszechpolskiej. Jest to element jego projektu naukowego, realizowanego w ramach rozprawy doktorskiej. Próbuje w niej odpowiedzieć na frapujące historyka pytanie: co się wydarzyło, że po 44 latach wymuszonej przez PRL przerwy w funkcjonowaniu w Polsce ruchu narodowego, a więc braku o nim wiedzy wśród powojennych generacji, pozbawieniu go ciągłości organizacyjnej i pokoleniowej, odrodził się on w Wolnej Polsce, stając się obecnie przedmiotem fascynacji sporej części polskiej młodzieży.”
Prof. zw. dr hab. Janusz Wrona
Marta Cywińska – Cywińska dla Niepodległej

Zbiór najlepszych felietonów Marty Cywińskiej, publikowanych w "Polsce Niepodległej".
Mateusz Kotas - Jan Mosdorf. Filozof, ideolog, polityk

Z pozoru jest to osoba pełna wewnętrznych sprzeczności. Młody narodowiec, którego najlepszym przyjacielem w okresie gimnazjum był komunista. Dorosły ''faszysta'', któremu najwięcej przyjemności sprawiają konwersacje z socjalistami. Ideolog nawołujący do czynu i akcji bezpośredniej, do fizycznej konfrontacji, który nigdy sam nie bierze udziału w żadnej ulicznej walce. Wreszcie, zajadły ''antysemita'', który ginie w obozie w Oświęcimiu za pomoc... Żydom.