Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Mój Niedzielny Mszalik
Jędrzej Giertych - Tragizm losów Polski
Praca, która ze względu na śmiałość poglądów autora oraz przytaczane przez niego dokumenty i fakty, była konfiskowana przez cenzury sanacyjną, hitlerowską i komunistyczną.
Julian Ochorowicz - Przyczynki do usiłowań naszego odrodzenia narodowego
"Książka niniejsza jest zbiorem prac różnoczasowych, połączonych jedną myślą przewodnią: 'od psychologii, przez pedagogikę, do etyki! Od psychologii, nie książkowej lecz życiowej, do etyki, nie oderwanej, lecz praktycznej. Można ją więc uważać za dzieło pedagogiczne, w najszerszem znaczeniu tego wyrazu; nie ma w niej bowiem ani jednego rozdziału, który by nie miał na celu wydoskonalenia lub przynajmniej oświetlenia tej czy owej strony wychowania lub nauczania"
(ze wstępu autora)
Karol Stojanowski - Broszury programowe (1940-1943)
Całościowy zbiór tekstów Stojanowskiego ukazuje się po raz pierwszy od II wojny światowej. W tomie znalazły się wszystkie broszury programowe wydane w latach 1940-1943:
- „Przyszła Polska – państwem narodowym”,
- „Państwo Zachodnio-Słowiańskie”,
- „Ziemie Zachodnie a państwo narodowe”.
Dotychczas niepublikowane teksty źródłowe zostały opatrzone wstępem i komentarzem naukowym, który pozwala na ich lekturę w odpowiednich kontekstach. Teksty Stojanowskiego to reprezentatywny przykład głównych założeń ideowych i celów politycznych polskiego obozu narodowego podczas II wojny światowej.
Opracowanie i wstęp - Michał Gniadek-Zieliński.
Kazimierz Frąckiewicz - Etyczna Cywilizacja Wolności. Rozważania o wartościach i celowości cywilizacji polskiej
Kazimierz Frąckiewicz stawia pytanie – czy istniała cywilizacja polska? Udziela pozytywnej odpowiedzi i proponuje nazwę "Etyczna Cywilizacja Wolności". Przedstawiona koncepcja odwołuje się do poglądów prof. Jana Kieniewicza i przemyśleń prof. Ewy Marii Thompson o Polsce postkolonialnej. Prezentowane w książce tezy mają swoje odniesienie do teorii cywilizacji prof. Feliksa Konecznego i myśli narodowej.
Krzysztof Bulzacki - Zawsze wierni Tobie Polsko
Książka jest zbiorem tekstów, które autor publikował przez wiele lat w piśmie „Rynek Jeleniogórski”, wygłaszał na spotkaniach, a nawet w radiu w australijskim Sydney (gdzie od czasu do czasu bywa).
Tekstów tych, głównie biograficznych, jest 48, a układają się one w kilka cykli. Wszystkie szalenie wzbogacają naszą wiedzę o historii, o niezwykłych ludziach, losach i wydarzeniach.
Krzysztof Kawęcki - Liga Narodowo-Demokratyczna (1957-1960)
Książka dra Kawęckiego stanowi najpełniejszą jak do tej pory próbę przedstawienia historii LND, autor ukazuje jednak nie tylko dzieje samej organizacji, ale kreśli również szerokie tło, opisując zarówno aktywność środowisk endeckich od 1956 r., jak i późniejsze losy członków Ligi.
Marcin Kowalski - Wielkiej Polski moc to My! Młodzież Wszechpolska 1922-2022
„Marcin Kowalski uczynił pierwszy krok w kierunku przybliżenia współczesnym czytelnikom najnowszej historii Młodzieży Wszechpolskiej. Jest to element jego projektu naukowego, realizowanego w ramach rozprawy doktorskiej. Próbuje w niej odpowiedzieć na frapujące historyka pytanie: co się wydarzyło, że po 44 latach wymuszonej przez PRL przerwy w funkcjonowaniu w Polsce ruchu narodowego, a więc braku o nim wiedzy wśród powojennych generacji, pozbawieniu go ciągłości organizacyjnej i pokoleniowej, odrodził się on w Wolnej Polsce, stając się obecnie przedmiotem fascynacji sporej części polskiej młodzieży.”
Prof. zw. dr hab. Janusz Wrona
Marta Cywińska – Cywińska dla Niepodległej
Zbiór najlepszych felietonów Marty Cywińskiej, publikowanych w "Polsce Niepodległej".
Mateusz Kofin - Jan Mosdorf (1904-1943). Życie i myśl polityczna
Pierwsza kompleksowa biografia przedwojennego przywódcy Związku Akademickiego Młodzież Wszechpolska i Obozu Narodowo-Radykalnego. Licząca niemal 600 stron praca została podzielona przez autora na dwie części – biograficzną, w której rekonstruuje szczegółowo życie i działalność Mosdorfa oraz drugą, ukazującą jego myśl polityczną i dorobek pisarski.
Mateusz Kotas - Jan Mosdorf. Filozof, ideolog, polityk
Z pozoru jest to osoba pełna wewnętrznych sprzeczności. Młody narodowiec, którego najlepszym przyjacielem w okresie gimnazjum był komunista. Dorosły ''faszysta'', któremu najwięcej przyjemności sprawiają konwersacje z socjalistami. Ideolog nawołujący do czynu i akcji bezpośredniej, do fizycznej konfrontacji, który nigdy sam nie bierze udziału w żadnej ulicznej walce. Wreszcie, zajadły ''antysemita'', który ginie w obozie w Oświęcimiu za pomoc... Żydom.
Michał Andrzejczak - Faszyzm włoski i hitleryzm w publicystyce Romana Dmowskiego w latach 1922-1939
Autor ukazał stosunek Romana Dmowskiego do dwóch masowych ruchów społeczno-politycznych, które dominowały w I połowie XX w. w Europie.
Faszyzm włoski oraz hitleryzm - systemy powstałe jako przeciwwaga dla komunizmu - były ruchami, które odcisnęły decydujące piętno w historii Europy. Reżimy te w wyniku militaryzacji polityki, stały się zagrożeniem dla pokoju w Europie i na całym świecie, zaś rywalizacja ich przywódców Benito Mussoliniego z Adolfem Hitlerem o pierwszeństwo w hierarchii wodzów państw totalitarnych, uwidoczniła się w zapędach imperialistycznych. Książka ukazała również w szerokim kontekście ewolucję poglądów Romana Dmowskiego na oba ruchy społeczno-polityczne.
Praca zbiorowa - Jędrzej Giertych - wierny Kontynuator Myśli Dmowskiego, ideolog Katolickiego Nacjonalizmu.
Materiały z konferencji z cyklu "Jedynie prawda jest ciekawa", tom 8.