Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
O. Jacek Woroniecki (1878-1949), polski duchowny, dominikanin, jeden z najwybitniejszych polskich tomistów, posiadacz najwyższego dominikańskiego tytułu naukowego – mistrza świętej teologii – oraz pionier odrodzenia dominikańskiego na ziemiach polskich po 1918 roku. Wykładowca na uczelniach katolickich. Jego dorobek liczy ponad 200 tytułów wydanych drukiem, z których sporo jest wznawianych aktualnie, np. Pełnia modlitwy, Królewskie kapłaństwo, Tajemnica Miłosierdzia Bożego, Umiejętność rządzenia i rozkazywania, U podstaw kultury katolickiej, Katolickość tomizmu, Raport niebieski.
Jacek Woroniecki - W szkole wychowania
Źle wychowanej w domu młodzieży szkoła nie przerobi radykalnie, tym bardziej, że i sama swój personel nauczycielski czerpać będzie w tym środowisku, w którym niedomagania wychowania rodzinnego tak bardzo dają się odczuwać brakiem silnie wychowanych charakterów.
Fragment książki.
Jacek Woroniecki - Umiejętność rządzenia i rozkazywania
Książka Umiejętność rządzenia i rozkazywania dotyczy szlachetnej sztuki sprawowania władzy.
O. Jacek Woroniecki OP - Państwo i szkoła. Rozprawa z etatyzmem kulturalnym
Niewiele jest dzisiaj dzieł o. Jacka Woronieckiego OP (1879-1949), które jeszcze nie doczekały się ogłoszenia drukiem. Wśród tych niepublikowanych do niedawna figurował tenże tekst poświęcony koniecznej, według jego Autora, reformie polskiego szkolnictwa, zachowany w maszynopisie, w jedynym egzemplarzu – dotychczas był on eksplorowany wyłącznie przez wąską grupę uczonych. Niniejsze dzieło nie stanowi rozprawy o etatyzmie kulturalnym, ale rozprawę z etatyzmem kulturalnym, jak mówi podtytuł, ponieważ Autor, osadzając swoje rozważania w kontekście etatystycznych tendencji okresu międzywojennego, niezwykle trafnym słowem i z żelazną logiką „rozprawia się” z tym właśnie szkodliwym zjawiskiem. Woroniecki na ogół walczył ze spaczeniami katolicyzmu, natomiast w tym przypadku chodzi o walkę ze spaczeniami szkolnictwa, co siłą rzeczy może pociągnąć za sobą spaczenie
O. Jacek Woroniecki - Katolicka Etyka Wychowawcza tom 1-3
Katolicka Etyka Wychowawcza w czasach kryzysu wychowania na skutek upowszechnienia teorii antypedagogiki i relatywizmu moralnego okazuje się być szczególnie aktualną. Istotne wymiary jej niezbędności i aktualności są wyznaczone przez konieczny związek, jaki dostrzega o. Woroniecki, pomiędzy etyką a antropologią, oraz pomiędzy pedagogiką i etyką. Ponieważ wychowanie jest oddziaływaniem na drugiego w celu umożliwienia mu pełnego rozwoju, musi się opierać na wiedzy o tym, kogo wychowywać, i do jakich postaw i celów.
Jacek Woroniecki - Tajemnica Miłosierdzia Bożego
Książka „Tajemnica Miłosierdzia Bożego”, którą ponownie dajemy do rąk Czytelnikom, wprowadza w głębię Bożego odniesienia do świata, określanego słowem „miłosierdzie”.
Jacek Woroniecki OP - Co to jest filozofia i inne pisma
Pierwsze wydanie niepublikowanych dotąd tekstów wybitnego polskiego tomisty i pedagoga, o. Jacka Woronieckiego OP (1878-1949).
Jacek Woroniecki OP - Gawęda o gawędzeniu
Wydawałoby się, że nie, że „gavendarii nascuntur” – gawędziarzem trzeba się urodzić. Jednak ta mała, acz cenna książeczka o. Jacka Woronieckiego przekonuje, że jednak można, że udało się zaproponować teorię gawędzenia i kilka niezbędnych zasad pozwalających misterny ten kunszt rozwijać.
Jacek Woroniecki OP - Katolickość tomizmu
Studium Katolickość tomizmu napisane zostało przez o. Woronieckiego w sześćsetną rocznicę kanonizacji św. Tomasza z Akwinu. Celem Autora było zwiększenie zainteresowania nauką Akwinaty i wyjaśnienia dlaczego tę właśnie doktrynę Kościół uważa za swoją.
Jacek Woroniecki OP - Królewskie kapłaństwo. Kościół w oczach wiary
W książce Królewskie Kapłaństwo i artykule Kościół w oczach wiary ojciec Jacek Woroniecki przypomina, że Kościół to najpiękniejszy dar Boga dla człowieka. Boskie pochodzenie Kościoła i jego Boskie posłannictwo sprawiają, że w oczach wiary, nawet wówczas, gdy doznaje on największego poniżenia z jego ludzkiej strony, zawsze jest instytucją Bożą, z której można czerpać, na której można się oprzeć i wzmacniać swe siły duchowe.
Jacek Woroniecki OP - Myśli wybrane
Nowa kompilacja myśli wybranych ojca Jacka!
Jacek Woroniecki OP - Raport niebieski. Gawęda żołnierska
„Raport niebieski” ojca Jacka Woronieckiego stanowi nie tylko doskonały przewodnik po żołnierskim honorze i cnotach rycerskich, ale i głęboką refleksję nad ludzkim powołaniem i charakterem moralnym.
Jacek Woroniecki OP - Umiejętność wychowania
Wybór artykułów o. Jacka Woronieckiego, który pozwala zapoznać się z myślą pedagogiczną wybitnego dominikanina; z myślą o nieprzemijającej aktualności i nieocenionej wartości dla współczesnej teorii oraz praktyki wychowawczej.
Ojciec Woroniecki wywarł ogromny wpływ na polską myśl pedagogiczną XX wieku. Uważał, że trzeba wciąż na nowo odkrywać to, co zostało już w dziedzinie wychowania przemyślane i powiedziane, twórczo uzupełniając wiedzę przodków nowymi badaniami.