Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Mój Niedzielny Mszalik
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Werner Schur - Piekło bez ognia
Stanisław Wasylewski - Lwów
Cuda Polski to oparta na wzorach francuskich seria Wydawnictwa polskiego Rudolfa Wegnera wydawana w latach 1928 – 1939. Każdy z czternastu tomów opowiada o innym zakątku Polski, o jego historii, geografii, kulturze, przedstawia pełny obraz niezwykłych miejsc widzianych oczyma znawców tych terenów.
Stanisław Witkiewicz - Na przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr
Dzieło Stanisława Witkiewicza zatytułowane Na przełęczy należy do grona klasycznych utworów opiewających urodę Tatr oraz witalność tamtejszych górali. Punktem wyjścia do dalszych obserwacji i rozważań stał się letni pobyt autora w Tarach i jego wycieczka przez Przełęcz Mięguszowiecką do Morskiego Oka. Witkiewicz spogląda na góry zarówno okiem zafascynowanego widokami turysty, jak i doświadczonego artysty malarza.
Szymon Pilarz - Camino Portugués. Przewodnik dla pielgrzymów
Najdokładniejszy i najbardziej kompletny polski przewodnik po Camino Portugués!
Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia najchętniej wybieranej przez Polaków drogi do Santiago de Compostela, uwzględniając różne warianty trasy.
Dodatkowo zawiera opis trasy z Fatimy do Tomaru, dzięki czemu wędrowanie można rozpocząć od miasta objawień maryjnych. W przewodniku znajduje się również opis szlaku z Santiago do Fisterry i Muxíi.
Tomasz Owsiany - Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie
Tytuł Tomek na Czerwonej Wyspie nawiązuje do serii Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego. Ale nie jest to typowa książka podróżnicza ani reportaż. To opowieść o byciu na miejscu. Oto młody filolog i tłumacz jakimś zrządzeniem losu ląduje w katolickiej misji gdzieś w madagaskarskiej głuszy, gdzie ma uczyć języka francuskiego. Pracuje zatem, podróżuje, a przede wszystkim wrasta w lokalną społeczność, poznając malgaskie realia pełne sprzeczności: piękno przyrody w sąsiedztwie smrodu i brudu, bogactwo ziemi i nędza jej mieszkańców, prosta mądrość oraz niewiarygodne absurdy.
Tomasz Pawłowski - Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografie
Spacerując po Żoliborzu, nieustannie odkrywamy go na nowo. Chociaż wielokrotnie przemierzamy te same uliczki i place, wciąż znajdujemy coraz to nowe miejsca, do których chcemy wracać. Żoliborz w okresie międzywojennym to nie tylko nowoczesne bloki, budynki wielorodzinne i wille, ale też magiczne zakątki: uliczki, parki, kościoły, place. Uwiecznione na kliszy fotograficznej zachowały się w pamięci wielu osób i stanowią świadectwo przeszłości tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się dzielnicy.
Tony Halik - Jeep. Moja wielka przygoda
Przeżyłam z Tonim dwadzieścia cztery najciekawsze lata mojego życia. Dziś wygląda na to, że... musieliśmy się spotkać. Tak chciał los.
Oboje zajmowaliśmy się Ameryką Łacińską, ja w miesięczniku "Kontynenty", on w amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC. Fascynował nas film z tym, że on miał już wielki dorobek a ja dopiero zaczynałam oboje kochaliśmy podróże i ciekawił nas świat.
Wacław Korabiewicz - Słońce na Ambach
Etiopia – ziemia obiecana, kolebka ludzkości, biblijny Eden...
Wacław Korabiewicz trafił dwukrotnie do „krainy zaczarowanej baśni”, jak zwykł mawiać o Etiopii. W pierwszym spotkaniu wystąpił w roli lekarza, a w Afryce to wyzwanie tylko dla śmiałków o mocnych nerwach. Po kilku latach powrócił ogarnięty pasją badacza. Jego opowieść znakomicie wprowadza w mistyczny świat tej perły Rogu Afryki. Każdym słowem ożywia jej barwy, zapachy i smaki.
Wiesław Olszewski - Przez Afrykę Środkową (Angola, Republika Środkowoafrykańska i Czad)
Jądro ciemności, czarne serce Afryki, mroczny karnawał wolności... Rejon ten można opisać wielobarwnie. Unikalny, niebezpieczny, dziki, tajemniczy, o burzliwej i krwawej przeszłości, poza zgiełkiem amatorów safari, poza naiwnym myśleniem o kolorowych fotografiach z Afryką w tle. Teren właściwie niedostępny dla turystów. Dotrze tam tylko najodważniejszy.
Witold Michałowski - Tuaregowie i caterpillary
Praca przy budowie wielkiego rurociągu naftowego w Nigerii to nie tylko morderczy wysiłek, ale także egzotyczna przygoda.
Witold Michałowski opowiada o swojej pracy, o spotkaniach, przyjaźniach i konfliktach z ludźmi, o dramatycznych nieraz perypetiach.
Władimir K. Arsenjew - Dersu Uzała
Już wielu miłośników przygody z różnych krain świata wyruszyło w głąb syberyjskiej tajgi, zainspirowanych tą książką lub filmem Akiry Kurosawy na jej podstawie. Teraz my mamy możliwość wybrać się na zaczarowaną wyprawę, by pewnej mrocznej nocy, w bezkresnym lesie spotkać niezwykłego bohatera - Dersu Uzałę. Dersu - leśny mędrzec, myśliwy i tropiciel - to postać magiczna.
Wojciech Cejrowski – Piechotą do źródeł Orinoko
„Piechotą do źródeł Orinoko” to najbardziej bogata w przygody książka Wojciecha Cejrowskiego. Tak jak pozostałe, pełna humoru – Czytelnik będzie często parskać śmiechem, a nawet rechotać na całe gardło. Żaden antropolog tak nie pisze – duża wiedza o dzikich plemionach, a jednocześnie podana tak, że wciąga jak kryminał.