
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Jadwiga Zamoyska - Myśli wybrane

Myśli wybrane Jadwigi Zamoyskiej to zbiór niezmiennie aktualnych zasad i wskazówek wychowawczych, przepełnionych patriotyzmem, pasją naukową, umiłowaniem tradycji, Boga i Kościoła. Wybrane myśli poprzedzone zostały życiorysem Generałowej, przeplatanym wzruszającymi wspomnieniami osób, które miały sposobność jej poznania.
red. Sławomir Zatwardnicki - Małżeństwo i rodzina

Obok socjologicznych, psychologicznych i teologicznych rozpraw na temat małżeństwa i rodziny toczy się zwyczajne, codzienne życie. Raz jest ono szczęśliwe, innym razem trudne, a czasem wręcz tragiczne.
Mieczysław A. Krąpiec OP - Myśli wybrane

Wybór myśli ojca Mieczysława A. Krąpca ukazał się się w 90-lecie urodzin i 3 rocznicę śmierci jako znak wdzięczności i pamięci o jego pracach na rzecz rozwoju polskiej kultury humanistycznej i filozofii. Niezwykłą osobowość i dokonania Autora ukazuje dołączony biogram, sam zaś wybór myśli dotyczy filozofii jako umiłowania mądrości, rozumienia osoby, wychowania, problematyki ojczyzny i narodu, kultury i uniwersytetu. Ukazując podstawowe obszary intelektualnej pasji Ojca Krąpca prowokuje do głębszej refleksji nad nimi, a wreszcie odsyła do źródeł – przebogatego dorobku filozofa-realisty.
Ks. Andrzej Zwoliński - Komórka. Wirtualne niewolnictwo

Autor obnaża dominacje telefonów komórkowych nad naszym życiem. Komórki są oknem do wirtualnego świata - pełnego uzależnień, destrukcji i niebezpieczeństw. Świata, który oszukuje i wyjaławia człowieka. Ksiądz Andrzej Zwoliński pokazuje jaki wpływ na nasze życie ma wirtualne niewolnictwo i jak człowiek cierpi, żyjąc w ułudzie i samotności.
Martin Stanislas Gillet OP - Kształtowanie charakteru

Książka ta wskazuje na konieczność współdziałania ideału chrześcijańskiego i łaski w jakże ważnym i wciąż zaniedbywanym dziele kształtowania siebie. Na pewno pomoże w porządkowaniu swojego postępowania każdemu, kto ją przeczyta i przemyśli.
Barbara Kiereś - Jak wychowywać?

Jeśli wychowanie jest spełnianiem człowieczeństwa, czyli tego, co natura i łaska zasiały w człowieku, to sprawą niebagatelną jest pytanie - jak wychowywać? Odpowiedź wymaga integralnej wiedzy o człowieku, płaszczyznach jego życia oraz kontekstach społecznych i narodowych. Dzięki temu zarówno pedagogika, jak i codzienne doskonalenie samego siebie bronią od fałszu, chaosu i eksperymentu.
Jacek Woroniecki OP - Gawęda o gawędzeniu

Wydawałoby się, że nie, że „gavendarii nascuntur” – gawędziarzem trzeba się urodzić. Jednak ta mała, acz cenna książeczka o. Jacka Woronieckiego przekonuje, że jednak można, że udało się zaproponować teorię gawędzenia i kilka niezbędnych zasad pozwalających misterny ten kunszt rozwijać.
O. Marian Pirożyński CSsR – Panna Chrześcijanka

"Marzysz o szczęściu, jakie cię kiedyś spotka i wśród tych słodkich myśli może zapomniałaś o tym, co najważniejsze - że powinnaś być wyższa ponad wszystko, co ziemskie i cielesne, że serce twoje ma być dziewicze, wolne i od brudnych zachcianek, oddane Bogu i gotowe do poświęcenia dla bliźnich."
Zofia Zamoyska – Rady dla córki

Rady dla córki Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej to zbiór mądrych wskazówek dobrego życia i wychowania, w swej treści daleko odbiegający od stereotypowego wyobrażenia życia pięknej damy z arystokratycznego środowiska. Ofiarowana córce, przekazywana w rodzinie także następnym pokoleniom, niewielka książeczka po dziś dzień pozostaje uniwersalnym i aktualnym zbiorem wskazówek właściwego postępowania, pokazując na czym polega prawdziwy geniusz kobiety oraz jej rola w świecie i w rodzinie.
Barbara Kiereś - Tylko rodzina!

Rodzina jest społecznością osób, której celem jest tworzyć konieczne warunki dla zaistnienia życia ludzkiego oraz dla fizycznego i duchowego rozwoju człowieka. Rodzina realizuje swoje zadanie służąc życiu i wychowując. Najlepiej wypełnia swe zadania wówczas, gdy respektuje podmiotowość , godność i suwerenność każdego ze swych członków. Rodzina przygotowuje do samodzielnego i odpowiedzialnego życia indywidualnego i zbiorowego , stanowiąc paradygmat wszelkich innych społeczności.
Barbara Kiereś - Chodzi o miłość

Czym jest miłość w swej istocie?, jakie są jej rodzaje?, jak powinna realizować się miłość małżeńska i narzeczeńska? – odpowiedzią jest książka „Chodzi o miłość”. W czasach, gdy słowo „miłość” jest używane w tak wielu, często krańcowo różnych znaczeniach, trzeba wrócić do podstawowego i pełnego rozumienia jej sensu, gdyż jak pisze autorka: „Wiedza o miłości wypracowana przez tradycję klasyczna pozwala spojrzeć na nią jako na szansę dla człowieka, która sprawia, że człowiek swą miłością przez podobieństwo uczestniczy w miłości Bożej”.