
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Nassim Nicholas Taleb - Zwiedzeni przez przypadek. Tajemnicza rola losowości w życiu i w rynkowej grze

Zwiedzeni przez losowość to książka, której przeczytanie zmienia sposób myślenia o biznesie i świecie. Na podstawie swego wieloletniego doświadczenia zawodowego na rynku finansowym, a także w oparciu o setki przeczytanych książek, Taleb snuje fascynującą opowieść o tym, jak funkcjonować w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa losowość i dlaczego ludzie tak usilnie starają się usystematyzować przypadek.
Nassim Nicholas Taleb - Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.
Mika Dunin - Antyporadnik. Jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby

Niektórzy będą wkurzeni. Niestety, nie znam lepszego, a przy tym mniej drastycznego od tragedii, wypadku, nieszczęścia, sposobu, żeby zatrzymać się w tym szalonym biegu i zacząć się zastanawiać nad własnymi przekonaniami i poczynaniami.
Mieczysław Kreutz - Rozwój psychiczny młodzieży

Książka niniejsza, dotycząca dzieciństwa i wieku młodzieńczego, jest przeznaczona głównie dla rodziców i wychowawców, gdyż jak pisze Autor we wstępie: „Stałe uwzględnianie i dostosowywanie się do głównych praw rozwoju psychicznego dziecka powinno być jedną z naczelnych wytycznych postępowania wychowawcy, o ile praca jego ma przynieść dobre rezultaty”. Książka napisana jasnym, zrozumiałym językiem pozwala zrozumieć etapy i mechanizmy rozwoju psychicznego dzieci i dostosować do nich oddziaływania wychowawcze.
Mieczysław Kreutz - Kształcenie charakteru. Wskazówki praktyczne

Książka prof. Mieczysława Kreutza dotyczy problematyki najważniejszej dla rozwoju życia osobowego człowieka – wychowania i samowychowania. Autor, rezygnując z analizy pojęć i definicji charakteru, proponuje przejście na płaszczyznę konkretnego działania.
Mieczysław Guzewicz – Jak zadbać o swoje... małżeństwo

Jak osiągnąć zadowolenie z życia jako małżonek i rodzic? Najpierw trzeba uwierzyć, że jest to możliwe, następnie podjąć systematyczne działania, konsekwentnie wdrażać pewne konkretne, a nieomylne wskazania i podpowiedzi zaczerpnięte z „instrukcji obsługi małżeństwa” zawartej w słowie Bożym.
Mieczysław Guzewicz - Jezus wzorem i źródłem mocy dla mężczyzny

Nie ma już dziś w zasadzie wątpliwości, że narastający kryzys małżeństwa i rodziny ma u swych podstaw kryzys męskości. Autor, członek Komisji Episkopatu do spraw Rodziny, a także mąż, ojciec i dziadek, przekonuje, że najlepszym sposobem na zaradzenie mu jest ukazywanie Jezusa jako wzoru męskości w każdej sferze życia; wzoru, z którym mogliby się utożsamić także dzisiejsi mężczyźni, by stać się odważnymi, walecznymi, bezkompromisowymi, ofiarnymi i kochającymi mężami i ojcami, prawdziwymi podporami swoich rodzin i ich przewodnikami w drodze do Boga.
Mieczysław A. Krąpiec OP - Myśli wybrane

Wybór myśli ojca Mieczysława A. Krąpca ukazał się się w 90-lecie urodzin i 3 rocznicę śmierci jako znak wdzięczności i pamięci o jego pracach na rzecz rozwoju polskiej kultury humanistycznej i filozofii. Niezwykłą osobowość i dokonania Autora ukazuje dołączony biogram, sam zaś wybór myśli dotyczy filozofii jako umiłowania mądrości, rozumienia osoby, wychowania, problematyki ojczyzny i narodu, kultury i uniwersytetu. Ukazując podstawowe obszary intelektualnej pasji Ojca Krąpca prowokuje do głębszej refleksji nad nimi, a wreszcie odsyła do źródeł – przebogatego dorobku filozofa-realisty.
Michel Quoist - Rozmowy o miłości

Książka ta pokazuje, czym jest miłość. I to ta bez przymiotników. Bo miłość, o której Quoist pisze, jest w istocie swej i prawdziwa, i jedyna, i wieczna. O miłości tej rozmawiają tajemniczy nieznajomy i młody człowiek szukający w życiu swej drogocennej perły. Ów nieznajomy wskazuje na miłość, która choć trudna, jest możliwa, aczkolwiek po spełnieniu pewnych warunków. Autor zachęca, by szukać tej najwspanialszej z pereł, tej, co sprawia, iż życie zaczyna nabierać sensu… Zresztą, czyż nie urzekają słowa, jakie słyszymy na końcu tych rozważań: „Nie trzeba dużych bagaży, aby wyruszyć w życie. Wystarczy miłość”.
Michał Krajski – Rodzina. Ostatni bastion

Michał Krajski w swojej książce pokazuje proces niszczenia rodziny, oraz przedstawia plan pozytywny, w jaki sposób walczyć z kryzysem.
Meg Meeker – Tata bohater. Jak być mocnym ojcem którego dzieci potrzebują

"Najlepsze co możesz dać twojemu dziecku, to być dla niego tatą bohaterem. W tej książce, mam nadzieję pokazać ci, jak tego dokonać" – pisze dr Meg Meeker.
Mateusz Cembala - Odpowiedzialne ojcostwo

Nie jest łatwo być ojcem we współczesnym świecie. Wydaje się, że ta rola i powołanie mężczyzny napotyka obecnie na szczególne trudności i przewartościowania. Wzmacniająca się społeczna pozycja kobiety, odgradzanie się dzieci i młodzieży od rodziców za zasłoną współczesnych technologii, nowe trendy obyczajowe i liberalizacja zasad moralnych sprawiają, że załamuje się tradycyjny obraz ojca jako głowy rodziny.