
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Mój Niedzielny Mszalik
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
George Orwell - Folwark zwierzęcy

Folwark zwierzęcy jest jedną z najgłośniejszych i najbardziej znanych powieści George’a Orwella. Wydana w 1945 roku miała duże problemy, aby ukazać się na rynku (autor ukończył ją w czasie wojny w 1943 roku). Istotne są okoliczności powstania tego dzieła. Przez wiele lat poddawane cenzurze, w zamierzeniu Orwella miało być satyrą na rewolucję rosyjską oraz odzwierciedleniem szkód totalitaryzmu i stalinizmu.
Jan Wernik - Głowa na tacy. Tom II cyklu Oblicza prowokacji

Drugi tom cyklu "Oblicza prowokacji" (oba tomy cyklu to odrębne całości). Akcja tomu drugiego "Głowa na tacy" rozpoczyna się w 1948 r., w momencie, kiedy Urząd Bezpieczeństwa kończy likwidację IV komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Jednak w lasach nadal ukrywają się partyzanci, którzy nie pogodzili się z nową, powojenną rzeczywistością. Wówczas płk Leon Andrzejewski z Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego postanawia przeprowadzić „Operację Cezary”, dziś znaną jako sprawa V Komendy WiN.
Jan Wernik - Na powrozie ułudy

Trzeci tom cyklu Oblicza prowokacji przybliża misternie utkaną przez Sowietów międzynarodową intrygę szpiegowską pod nazwą Trust, kiedy młode państwo bolszewickie rozpaczliwie potrzebowało kilku lat spokoju po zakończeniu I wojny światowej i przegranej wojnie z Polską, aby wprowadzić zasady Nowej Ekonomicznej Polityki, która miała odbudować gospodarkę ZSRS. Czy zamierzenie się udało?
Janusz Szpotański - Gnom. Caryca. Szmaciak

Prezentowany tom zawiera satyry polityczne Janusza Szpotańskiego, zgrupowane w trzech cyklach: "Gnom", "Caryca", "Szmaciak".
Autor był skazany na trzy lata więzienia za napisanie satyry "Cisi i gęgacze". Również po roku 1964 był szykanowany przez władze PRL.
Janusz Szpotański – Gnom, Caryca, Szmaciak (opr. twarda)

Satyry polityczne Janusza Szpotańskiego zgrupowane w trzech cyklach: Gnom, Caryca, Szmaciak, wzbogacone o autobiografię Autora.
Kazimierz Braun - Zagłada 2.0

Zagłada 2.0 to kontynuacja powieści Zagłada. Opowiada o dalszych losach kilku jej bohaterów, podejmuje i rozwija wątek tragedii rodzimego ziemiaństwa, jaka rozegrała się na ziemiach polskich w latach czterdziestych XX wieku.
Kazimierz Braun - Zagłada. Powieść o tym, jak komuniści przejmowali władzę w Polsce i niszczyli polską tożsmość

Zagłada opowiada o niszczeniu polskiego ziemiaństwa w wyniku tzw. „reformy rolnej”. Została ona zadekretowana przez komunistyczny rząd osadzony w Polsce przez Stalina, a wprowadzana w miarę przetaczania się przez nasze ziemie frontu sowiecko-niemieckiego od lata 1944 do wiosny 1945 r..
Zagłada jest fikcją literacką - opartą wszakże na faktach i rzeczywistych wydarzeniach.
Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo

Kazimierz Wybranowski to pseudonim Romana Dmowskiego (1864-1939) najwybitniejszego polityka XX wieku. Dlaczego powieść Dziedzictwo kilkadziesiąt lat czekała na kolejne wydanie? Dlaczego Dmowski napisał tę powieść? Przed czym chciał czytelników, zwłaszcza młodych przestrzec?
Krystian Frelichowski - Czas próby

Nie ta brama, nie to podwórko… Skręcił za szybko, dookoła trzymetrowy mur. Goniący go tajniak rzucił nim o ścianę. Pociemniało mu na chwilę w oczach. Poczuł zimny dotyk stali krępującej ręce. Stało się.
Leszek Szerepka - Operacja Tuchola. Antypolska akcja Kremla

Powieść z gatunku political fiction. Jej akcja rozgrywa się w latach 2009–2010, głównie w środowisku rosyjskich służb specjalnych, które po wojnie gruzińskiej dostają rozkaz zintensyfikowania działań wobec Ukrainy i Polski.
Marian Miszalski – Historia dwóch popsów

Wzruszającą i prawdziwa historia przyjaźni dwóch psów. Książka napisana zarówno dla dzieci oraz dorosłych. Dzieje się ona w okresie transformacji ustrojowej w Polsce co dla inteligentnego czytelnika jest to dodatkowa satysfakcja z lektury. Książka Mariana Miszalskiego pokazuje trochę inne spojrzenie na ten okres, z innej „psiej" perspektywy.
Piotr Heszen - Najwyższa rada komisarzy do wszystkiego

To dopiero wstęp. Najwyższa Rada Komisarzy do wszystkiego pokaże w przyszłości, co potrafi. Wedle zgromadzonej przeze mnie wiedzy - potrafi wszystko.