
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Zofia Kossak - Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata

Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata to prześlicznie ilustrowana porywająca historia przygód starego skrzata i jego przyjaciół zamieszkujących dom w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.
Czytając relację o skrzacich kłopotach, bierzemy udział w wyprawie do tajemniczego starego dworu, będącego siedzibą nie tylko słynnej rodziny Kossaków, ale i przyjaznych ludziom baśniowych stworków.
Zofia Kossak - Puszkarz Orbano (książka + płyta do słuchania)

Puszkarz Orbano to fascynująca opowieść o dramatycznych zmaganiach obleganego przez Turków osmańskich Konstantynopola, najwspanialszego z miast chrześcijańskich.
Powolny schyłek dostrzegany przez nielicznych przenikliwych, nawołujących bezskutecznie do podjęcia energicznej obrony, skorumpowana biurokracja – niezdolna do podjęcia jakichkolwiek działań, bogata i gnuśna społeczność oddana jedynie rozrywce i pomnażaniu majętności, zanik cnót obywatelskich a przede wszystkim miłości ojczyzny, aż wreszcie pycha ponad tysiącletniego niezdobytego miasta i wiele innych czynników przybliża nieuchronny koniec.
KSIĄŻKA Z PŁYTĄ AUDIO DO SŁUCHANIA!
Maria Konopnicka - Wiosna i dzieci

Maria Konopnicka jest jedną z najbardziej znanych i cenionych poetek tworzących dla dzieci. Jej wiersze, mimo że powstały ponad 100 lat temu, do dziś są chętnie czytane przez dzieci oraz ich rodziców.
Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy

Przedstawiamy książkę, którą zna chyba każdy Polak! Od pokoleń przygody Stasia i Nel zagubionych na afrykańskim lądzie fascynują, ciekawią, wzruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury.
Czternastoletni chłopiec i ośmioletnia dziewczynka uciekają z rąk porywaczy i szukają drogi do domu pośród groźnej afrykańskiej przyrody - niesprzyjającego klimatu, dzikich zwierząt, nie zawsze przyjaźnie nastawionych tubylców, groźnych dla życia chorób i wszelkich innych niebezpieczeństw. Czy wyjdą z tego cało i jakim sposobem?
Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy TWARDA

Przedstawiamy książkę, którą zna chyba każdy Polak! Od pokoleń przygody Stasia i Nel zagubionych na afrykańskim lądzie fascynują, ciekawią, wzruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury.
Czternastoletni chłopiec i ośmioletnia dziewczynka uciekają z rąk porywaczy i szukają drogi do domu pośród groźnej afrykańskiej przyrody - niesprzyjającego klimatu, dzikich zwierząt, nie zawsze przyjaźnie nastawionych tubylców, groźnych dla życia chorób i wszelkich innych niebezpieczeństw. Czy wyjdą z tego cało i jakim sposobem?
Zofia Kossak - Szaleńcy Boży

Szaleńcy Boży to jedna z najpopularniejszych książek Zofii Kossak, zaliczana do klasyki gatunku. Wybitna polska pisarka katolicka sięgnęła do skarbca światowej i ojczystej hagiografii, by na nowo odkryć wielowiekowe podania i legendy. Znakomity literacki poziom utworu, wiernie oddane historyczne realia oraz sugestywne przedstawienie mentalności świętych czynią z Szaleńców Bożych rodzimy odpowiednik Złotej legendy Jakuba de Voragine.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Czao-Ra. Opowieść północna

Czao Ra. Opowieść północna to piękna historia o sile przyjaźni człowieka i psa, a także o trudach ludzi Północy zmagających się z surową zimą, która trwa tam przez osiem miesięcy w roku.
Zofia Kossak - Gród nad jeziorem (+ CD)

Powieść Gród nad jeziorem Zofii Kossak ukazuje fabularyzowaną wersję bardzo ciekawej, a niemal zupełnie nieznanej karty historii, jaką są pradzieje plemion słowiańskich. Książka jest wyrazem fascynacji autorki wykopaliskami dokonanymi w 1933 r. w miejscowości Biskupin. Odkryty na półwyspie gródek z VI wieku przed Chrystusem z kręgu kultury łużyckiej po raz pierwszy ujawnił najstarsze ślady zorganizowanego osadnictwa na ziemiach polskich.
Clive Staples Lewis – Opowieści z Narnii Tom 1-7

Książka powstała w latach pięćdziesiątych i odniosła wielki sukces na całym świecie. Przetłumaczono je na 29 języków, sprzedano ponad 85 milionów egzemplarzy. Są od lat doskonale znane w Polsce, także dzięki znakomitemu tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego i wydawnictwu Media Rodzina.
Jan Brzechwa - Brzechwa dzieciom

Wiersze Jana Brzechwy to niewątpliwie kanon literatury dziecięcej. W tym tomiku znalazły się znane wiersze poety, lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, m.in.: "Samochwała", "Leń" czy "Na straganie".
Książkę zdobią ilustracje, które wykonał Jan Marcin Szancer.
Ks. Janusz Stańczuk - Najdzielniejszy rycerz i inne baśnie (książka + płyta CD)

Ks. Janusz Stańczuk opowiada przygody królów, księżniczek i ich poddanych. Jak zawsze w baśni – są to historie o każdym z nas: spragnionym miłości, dobra, bezpiecznego kraju z rządami mądrej władzy. Królewskim bohaterom udało się odnaleźć lub zbudować takie krainy szczęścia. Gdzie? Ta książka wskazuje drogę.
Do książki dołączony jest audiobook, czyta Małgorzata Kożuchowska.
Paweł Wakuła, Zuzanna Orlińska, Grażyna Bąkiewicz - Wielka historia małych miast województwa łódzkiego

Andrzej Frycz Modrzewski tworzył w Brzezinach, Julian Tuwim kochał Inowłódz, Marcin Bielski spisywał Kronikę wszytkiego świata w Pajęcznie. Kazimierz Wielki odnalazł miłość życia w Opocznie, Kazimierzowi Jagiellończykowi Krzyżacy składali hołd w Piotrkowie Trybunalskim, Władysław Jagiełło wracał wielokrotnie do Przedborza.
Wielka historia działa się na oczach mieszkańców małych miast, a dziś dzięki opowieściom Grażyny Bąkiewicz, Zuzanny Orlińskiej i Pawła Wakuły może o nich przeczytać każde dziecko w Polsce. Bo na historię Polski składają się właśnie te mniej i bardziej doniosłe zdarzenia, które rozgrywały się w małych ojczyznach, bliskich każdemu z nas.