Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze AUTOGRAF
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Patrick Wood - Technokracja i transhumanizm. Bliźniaki z piekła rodem
Można powiedzieć, że to jest ideologia „sierot po marksizmie”, również sierot po narodowym socjalizmie. Gender ma też swoje źródła w radykalnym feminizmie ateistycznym, w homoideologii i też w samej postawie życiowej osób, które tą ideologię wyznają. Trzeba pamiętać, że główni twórcy, którzy ją tworzyli; to byli ludzie rozpustni seksualnie. Jest takie dobre powiedzenie, że „jak nie żyję, jak wierzę – to będę wierzył, jak żyję”; więc jeżeli nie realizuję zasad, albo jeżeli upadam, to mam dwie drogi. Mogę powiedzieć, że jestem słaby: ja upadłem – zasada jest dobra i staram się do niej podciągnąć, nawrócić, albo jak upadłem – mogę powiedzieć – to ja jestem dobry, a zasada jest zła. Mogę sobie dobierać teorię, racjonalizować mój grzech, mój upadek; tak jest często w teoriach ateistycznych, ideologii „gender”, że do swojego strasznego, rozpustnego życia dorabia się teorie. Tak powstaje genderyzm.
Ks. Dariusz Oko
Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu EBOOK
Marksistowskie, bolszewickie, antyludzkie idee są dziś narzucane społeczeństwom zachodnim nie tylko za pośrednictwem mediów, kina i teatru, szkoły i uniwersytetu, ale także za pomocą stanowionego prawa, przez instytucje od wieków cieszące się ogromnym autorytetem, które w sposób niezauważalny dla milionów ludzi zostały przejęte i przebudowane przez marksistów kulturowych, by służyć rewolucji. Jak do tego wszystkiego doszło? Na jakim etapie rewolucji jesteśmy? Co nas jeszcze czeka? O tym jest ta książka.
Marguerite A. Peeters - Gender - światowa norma polityczna i kulturowa
Ta niezwykłe cenna i ciekawa publikacja przybliża, czy jest i jakie zagrożenia niesie ze sobą gender − ideologia o obco brzmiącej nazwie.
„Jaka jest korzyść płynąca z jej przeczytania? – pyta autor polskiej przedmowy, ks. abp Henryk Hoser SAC, by za chwilę udzielić samemu odpowiedzi: – Daje ona opis zjawiska w klasycznym tryptyku: początki, rozwój i schyłek.
Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu AUTOGRAF
Marksistowskie, bolszewickie, antyludzkie idee są dziś narzucane społeczeństwom zachodnim nie tylko za pośrednictwem mediów, kina i teatru, szkoły i uniwersytetu, ale także za pomocą stanowionego prawa, przez instytucje od wieków cieszące się ogromnym autorytetem, które w sposób niezauważalny dla milionów ludzi zostały przejęte i przebudowane przez marksistów kulturowych, by służyć rewolucji. Jak do tego wszystkiego doszło? Na jakim etapie rewolucji jesteśmy? Co nas jeszcze czeka? O tym jest ta książka.
Tyrania postępu
Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra. Może nawet jest gorzej niż na „Titanicu”, ponieważ on miał przed sobą tylko górę lodową, a nasza cywilizacja jest zagrożona z dwóch stron. Z jednej latają koło nas bomby i rakiety, wybuchają pociski artyleryjskie, z drugiej zaś usiłuje nas zdegenerować silna grupa utopijnych „postępowców” oraz inżynierów nowego porządku wspieranych ekonomicznie przez złowieszcze korporacje oraz medialne molochy. Przed nimi jeszcze trudniej się bronić.
Gabriele Kuby - Porzucone pokolenie. Ofiary rewolucji seksualnej
Przewrót obyczajowy i trudności młodych są echem i konsekwencją rozpoczętej przed laty rewolucji seksualnej. Autorka zauważa, że początkowo młodzi ludzie unikają poczęcia, a później, kiedy chcieliby zostać rodzicami, okazuje się to bardzo trudne. Wówczas rozpoczyna się, pełna bólu i frustracji, prawdziwa walka o nowe życie, bez względu na „koszty". Autorka, omawiając rozwój dziecka w wieku niemowlęcym, przedszkolnym, szkolnym i młodzieńczym, wymienia trudności i zagrożenia, na jakie narażony jest dzisiaj młody człowiek. Jaką ma receptę dla „porzuconego pokolenia”?
Marguerite A. Peeters - Globalizacja zachodniej rewolucji kulturowej
Oto jedno z „najważniejszych i zarazem najodważniejszych dzieł współczesnej kultury naukowej” – zaznaczył w przedmowie ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz. Książka ta porusza zagadnienie globalnej rewolucji kulturowej, której celem jest – jak określiła Autorka we wstępie – „rozprzestrzenienie na całym świecie (...) nowej etyki, która ma (...) charakter sekularystyczny; jest ona wynikiem rewolucji feministycznej, seksualnej i kulturowej”.
Michael Jones - Libido dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej
Książka ta wyjaśnia, w jaki sposób wyzwolenie seksualne stało się formą politycznej kontroli.
Bestseller doktora Michaela Jonesa, który wyjaśnia pochodzenie i naturę nowoczesnych technik inżynierii społecznej i politycznej kontroli. Fascynująca i bogata faktograficznie lektura, ujawniająca zatajane fakty. Z wielką przenikliwością opisane w niej zostały mechanizmy, z których mieliśmy chyba nie zdawać sobie sprawy. Historia przeprowadzonego na ogromną skalę, udanego przeprogramowania zachodniej kultury.
Gabriele Kuby - Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności
Znana polskim czytelnikom niemiecka autorka Gabriele Kuby, omawia zjawisko tzw. „gender mainstreaming” dotyczące sfery zachowań seksualnych.
Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
Mieszając moralność z konsumpcjonizmem, amerykańskie elity żerują na naszych najskrytszych niepewnościach co do tego, kim naprawdę jesteśmy. Sprzedają nam tanie cele społeczne i naskórkowe tożsamości, by zaspokoić nasz głód sprawy i poszukiwanie sensu, w chwili, gdy Amerykanom, brakuje obu tych rzeczy. Ta książka nie tylko zdejmuje kurtynę z nowej agendy korporacjonizmu, ale także oferuje lepszą drogę naprzód. Amerykańskie elity mogą chcieć posortować nas w demograficzne pudełka, ale nie musimy w nich pozostać.
Woke S.A. zaczyna się jako krytyka kapitalizmu udziałowców, a kończy badaniem tego, co to znaczy być Amerykaninem w 2021 roku – podróżą, która zaczyna się od cynizmu, a kończy nadzieją.
Constance Cumbey – Ukryte zagrożenia tęczy. Ruch New Age i nadchodząca era barbarzyństwa
Constance Cumbey jako pierwsza na świecie opisała w 1983 roku ruch Nowej Ery, wskazując na jego cele stworzenia globalnego rządu, globalnego zarządzania, wprowadzenia nowej rasy nadludzi, przeprowadzenia masowej depopulacji, zniesienia gotówki oraz powołania nowej globalnej religii i mesjasza.
Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
Joseph Unwin (1895-1936), antropolog i jeden z najwybitniejszych uczonych brytyjskich w okresie przed II wojną światową, był profesorem na uniwersytetach Oxford oraz Cambridge, a w 1934 r., czyli na dwa lata przed śmiercią, opublikował swoje opus magnum, które zachwyca swą głębią, a przede wszystkim zdumiewa z uwagi na wiele faktów przewidzianych przez autora, które dziś trapią zachodnie społeczeństwa. To interesujące studium kultury obnażania, wyrażającej się w wyraźnie widocznej seksualizacji współczesnego życia, zwłaszcza w jego publicznych i medialnych przejawach. Autor umiejscawia tematykę płci i seksu na szerokim tle przemian społecznych, które zaszły i nadal zachodzą w społeczeństwach rozwiniętych krajów kapitalistycznych.
Łukasz Winiarski "Razprozak" - Cywilizacja życia
Najnowsza, trzecia już książka "drugiego Ziemkiewicza", odkrycia "młodego pokolenia wolnościowców" nosi tytuł, który podsumowuje treść dzieła: Cywilizacja życia. Ta napisana lekkim, bardzo przystępnym, lekkostrawnym językiem książka omawia sprawy bardzo poważne. Autor wziął na tapet kwestie życia i śmierci. W przenikliwy, często humorystyczny sposób rozprawia się z proaborcyjną agendą. Ukazuje absurdy argumentacji feministek. Rozkłada na czynniki pierwsze cywilizację śmierci. Przede wszystkim jednak, odwołując się do rozumu, afirmuje cywilizację życia.