
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2023 AUTOGRAF
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
Michał Andrzejczak - Faszyzm włoski i hitleryzm w publicystyce Romana Dmowskiego w latach 1922-1939

Autor ukazał stosunek Romana Dmowskiego do dwóch masowych ruchów społeczno-politycznych, które dominowały w I połowie XX w. w Europie.
Faszyzm włoski oraz hitleryzm - systemy powstałe jako przeciwwaga dla komunizmu - były ruchami, które odcisnęły decydujące piętno w historii Europy. Reżimy te w wyniku militaryzacji polityki, stały się zagrożeniem dla pokoju w Europie i na całym świecie, zaś rywalizacja ich przywódców Benito Mussoliniego z Adolfem Hitlerem o pierwszeństwo w hierarchii wodzów państw totalitarnych, uwidoczniła się w zapędach imperialistycznych. Książka ukazała również w szerokim kontekście ewolucję poglądów Romana Dmowskiego na oba ruchy społeczno-polityczne.
red. Jan Engelgard - Roman Dmowski o Rosji i Ukrainie

Wybór najważniejszych prac , artykułów i wypowiedzi na Dmowskiego na temat Rosji i Ukrainy na przestrzeni czterdziestu lat, między rokiem 1893 a początkiem lat 30. XX wieku.
Roman Dmowski - Kwestia robotnicza wczoraj i dziś

Jest rok 1926. W formie zebranych w jedną broszurę tekstów wychodzi Kwestia robotnicza wczoraj i dziś Romana Dmowskiego. Jest to wynik silnych potrzeb społeczeństwa na podjęcie sprawy gospodarczych kryzysów. W Rzeczypospolitej nie cichną dysputy na temat spadku walut, ogromnego bezrobocia na Zachodzie, bankructw i zastoju na rynku zagranicznym. Ludzie są niespokojni. Pamięć po I wojnie światowej jest świeża i zamiast spokoju społeczeństwo polskie jest zmuszone oglądać kryzys powojenny. Ten kryzys nie będzie chwilowy, możliwy do przetrzymania. Jest to masowa likwidacja miejsc pracy, upadający przemysł i liczne bankructwa. Te zmiany powodują, że trzeba się przyjrzeć polskiemu robotnikowi.
Roman Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka

Myśli nowoczesnego Polaka są arcydziełem polskiej myśli politycznej. To najważniejsze z dzieł politycznych Dmowskiego, oprócz pogłębionej oceny sytuacji politycznej Polski oraz charakteru narodowego Polaków, zawiera podstawową wykładnię zasad, jakimi powinien kierować się ruch narodowy i cały naród w dążeniu do odzyskania i zachowania państwowej suwerenności i tożsamości narodowej.
Roman Dmowski - Nasz patriotyzm

Tekst powstał w 1893 r., a jednak w zdumiewająco dużym stopniu zachował do dzisiaj swoją aktualność. Dmowski odpowiada w nim na proste, zdawałoby się, pytanie, czym jest patriotyzm polski i jaka powinna być polityka polska, a także dlaczego taktyka stronnictw ugodowych, socjalistów i zwolenników trójprzymierza nie może przynieść Polsce wolności.
Roman Dmowski - Niemcy, Rosja i kwestia polska (opr. miękka)

NIEMCY, ROSJA I KWESTIA POLSKA to jedno z najcenniejszych dzieł Romana Dmowskiego, wybitnego męża stanu, polityka i przywódcy ruchu narodowego. Wydane zostało po raz pierwszy we Lwowie w 1908 roku, a następnie miało wiele przekładów. Międzynarodowy zasięg tego dzieła nie był przypadkowy, ponieważ książka adresowana była nie tylko do polskiego czytelnika. Przedstawił w nim w sposób syntetyczny sprawę odzyskania przez Polskę niepodległości na tle szybko zmieniającej się sytuacji międzynarodowej – po wojnie rosyjsko-japońskiej i rewolucji 1905 roku. W książce zadziwia rozmach spojrzenia na sprawy międzynarodowe – bardzo rzadki w myśli politycznej.
Roman Dmowski - Wychodźstwo i osadnictwo

Broszura w oryginalnej nazwie Wychodztwo i osadnictwo ukazała się w 1900 roku dzięki pomocy J. L. Popławskiego, który dzieło zredagował i pomógł wydać. Sam Roman Dmowski w tym czasie przebywał w Brazylii, aby poznać w praktyce prawdziwy kolonizacyjny potencjał Polaków.
Roman Dmowski – Duch Europy

Książka “Duch Europy” jest tylko zaczątkiem dzieła, którego Roman Dmowski nie zdążył ukończyć. Jest to pięć fragmentów, w których Autor starał się wytłumaczyć kryzysy polityczne i moralne w Europie. Dmowski w naukowy sposób nakreślił zależności między wzlotami i upadkami cywilizacji europejskiej a jej historią.
Roman Dmowski – Niemcy, Rosja i kwestia polska (opr. twarda)

Niemcy, Rosja i kwestia polska to cenne dzieło Romana Dmowskiego (1864-1939), wybitnego męża stanu, polityka i przywódcy ruchu narodowego. Autor przedstawił w sposób syntetyczny sprawę odzyskania niepodległości przez Polskę na tle zmieniającej się sytuacji międzynarodowej.W swoim głównym zarysie książka ta pozostaje nadal aktualna.
Roman Dmowski – Separatyzm Żydów i jego źródła

Książka Separatyzm Żydów i jego źródła jest nowym wydaniem broszury opublikowanej w 1909 roku. Dmowski bz emocji, uprzedzeń i w sposób rzeczowy porusza kwestię separatyzmu Żydów. Przedstawia w broszurze swoje polityczne refleksje co do znaczenia “żywioły żydowskiego” dla Rzeczpospolitej, w oparciu o gruntowną wiedzę z zakresu historii, polityki i ekonomii. Jest to pozycja poruszająca delikatny i obecnie często uważany za kontrowersyjny temat roli i wpływów Żydów w XIX wieku na ziemiach polskich. Pozycja porusza także temat sytuacji Polaków będących pod zaborami wrogich państw.