Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
O. Kolumban Marmion - Chrystus wzorem kapłana
Kapłaństwo jest wzniosłym uprawnieniem, udzielonym przez Ojca kapłanowi na podobieństwo władzy danej swemu Synowi. Jest największym możliwym dla człoweka upodobnieniem do Słowa Wcielonego. Tu na ziemi nic nie przewyższa doskonałości kapłaństwa.
o. Peter Rookey OSM – Biblijny Różaniec Matki Bożej Bolesnej
Różaniec Matki Bożej Bolesnej, zwany również Różańcem do Siedmiu Boleści MB, zrodził się w XIV w. w zakonie serwitów, których szczególnym charyzmatem jest nabożeństwo do MB Bolesnej.
Ordo Missae - Stałe części Mszy Świętej
Porządek Mszy Świętej w rycie trydenckim w układzie łacińsko-polskim. W książeczce także objaśnienia dogmatyczne oraz wybór modlitw przygotowawczych i dziękczynnych.
Duży druk.
Ordo Missae - Stałe części Mszy Świętej
Porządek Mszy Świętej w rycie trydenckim w układzie łacińsko-polskim. W książeczce także objaśnienia dogmatyczne oraz wybór modlitw przygotowawczych i dziękczynnych.
Peter A. Kwasniewski – Powrót do katolickiego dziedzictwa. Doskonałość i ponadczasowość tradycyjnej Mszy łacińskiej
Niektórzy krytycy twierdzą, że wierni uczestniczący w tradycyjnej Mszy łacińskiej są „zredukowani do niemych, bezczynnych obserwatorów”. Taka ocena jest niesprawiedliwa i tylko pozornie wyrafinowana, ponieważ nie uwzględnia potencjału przemiany, jaki drzemie w uważnej obserwacji i zdolności postrzegania intelektualnego, a mówiąc prostym językiem: już przez samo patrzenie na piękno, możemy być przez nie pociągnięci i przemienieni.
Peter Kwasniewski - Szlachetne piękno. Transcendenta świętość liturgii
Tradycyjna liturgia Kościoła rzymskokatolickiego jest wysoce precyzyjnym rytuałem, rozwijającym się w warstwach wyszukanych gestów, bogatej symboliki, szeptanej łaciny i starożytnych chorałów. „Eksperci” po Soborze Watykańskim II byli przekonani, że taki rytuał nie ma znaczenia dla „współczesnego człowieka”. Ku szokowi niektórych, uciesze wielu i zaskoczeniu wszystkich, stara łacińska Msza (i wiele z tego, co się z nią wiązało) wytrwale przetrwała w ciągu ostatniego półwiecza i stała się coraz bardziej znaczącym elementem katolickiego krajobrazu. Jakie są powody tego odrodzenia, zwłaszcza wśród młodych? I dlaczego ten rozwój jest tak ważny dla odnowy katolicyzmu?
Pius Parsch – Rok liturgiczny (kpl. t. 1-3)
Rok liturgiczny to dzieło w trzech tomach (okres Bożego Narodzenia, okres Wielkanocy i okres po Zesłaniu Ducha Świętego). Łącznie prawie 1500 stron znakomitego przewodnika po roku kościelnym którego autor objaśnia w jego poszczególnych częściach. Wskazanie na znaczenie jego okresów, dni świątecznych, niedzielnych i dni tygodnia jest głównym celem tej książki.
Przymierze małżeńskie
Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, ażeby byli razem, by byli dla siebie nawzajem wsparciem w trudnych chwilach, by dzielili się radością i miłością. Bóg chciał, aby z tej świętej i czystej miłości przychodziły na świat dzieci, kochane i akceptowane, którym rodzice poświęcą czas i uwagę. Nie jest to żaden utopijny ideał – to jest normalność, jaką Bóg przewidział dla człowieka.
Raymond Leo kard. Burke - Poszanowanie Ciała i Krwi Pańskiej. Kiedy należy odmówić udzielenia Komunii Świętej
Jego Eminencja ksiądz kardynał Raymond Leo Burke w jasny i zwięzły sposób przedstawia historię i znaczenie ugruntowanego nauczania Kościoła Katolickiego odnośnie do tego, kto jest godny przyjmowania Komunii Świętej, a kto nie. Odnosząc się do pism Ojców Kościoła, św. Jana Pawła II, licznych świętych, Katechizmu Kościoła Katolickiego i samego Pisma Świętego, kardynał Burke w przekonujący sposób ukazuje ciągłość „odwiecznego nauczania Kościoła”, o którym mówił Benedykt XVI.
red. Mateusz Juszczyk – Przede Mną Klęknie Wszelkie Kolano
Oto wszechstronny i wyczerpujący zbiór referatów i argumentów na temat tego, jak dehumanizuje się jeden z najstarszych i najznamienitszych elementów Mszy Świętej. Od źródła źródeł: Biblii, po rozumne, praktyczne wytłumaczenia, czemu pozornie banalny akt klęczenia stanowi podwalinę katolickiej tradycji. Oraz o tym, co dzieje się, gdy ów fundament bagatelizujemy...
red. Sławomir Zatwardnicki - Małżeństwo i rodzina
Obok socjologicznych, psychologicznych i teologicznych rozpraw na temat małżeństwa i rodziny toczy się zwyczajne, codzienne życie. Raz jest ono szczęśliwe, innym razem trudne, a czasem wręcz tragiczne. Autorzy książki prezentują swoje subiektywne, z perspektywy świeckich katolików, spojrzenie na te rzeczywistości.
Red. Weronika MIlczarczyk, s. Emmanuela Stachurska – Różaniec ocala rodziny
Książka zawiera czternaście kompletnych rozważań różańcowych (po siedem dla mamy i taty) przeplatanych cytatami o modlitwie różańcowej. Aneks książki stanowią modlitwy Kościoła za rodzinę oraz świadectwa przemiany życia za wstawiennictwa Maryi.