Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Św. Józef Sebastian Pelczar - Religia katolicka + Obrona religii katolickiej KOMPLET
Komplet dwóch tomów znakomitej pracy św. Józefa Sebastiana Pelczara z serii rozpraw apologetycznych dla ludzi wykształconych. Dwie książki w oprawie twardej: pierwsza wykładająca podstawy dogmatyczne wiary katolickiej; druga jak skutecznie bronić prawd katolickiej wiary.
Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
Przeżywaj Mszę Świętą Wszechczasów w wyjątkowy sposób! Ta krótka, ale jakże praktyczna książka udowadnia, że każdy, nawet najmniejszy ruch czy gest kapłana w czasie Mszy Świętej, ma swój głęboki sens i znaczenie. Dzięki tej publikacji Czytelnik będzie bardziej świadomy, co w danej chwili dzieje się na ołtarzu.
Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
Nowe, piękne i poszerzone wydanie książki ks. Grzegorza Śniadocha o mszy świętej wszechczasów.
Czy w kościele pierwotnym kapłan był skierowany twarzą do ludu?
Czy Msza „trydencka” powstała w XVI wieku?
Czy została ona zakazana po Soborze Watykańskim II?
Czy katolik może i powinien w niej uczestniczyć?
Dlaczego jest po łacinie?
Dlaczego jest tak inna od współczesnej i tak bardzo zwalczana?
Św. Ludwik z Granady - Przewodnik grzeszników
"Prace Ludwika z Granady należy czytać z głęboką czcią i skupieniem, zawierają one bowiem najbardziej zbawienne oświecenia, jakie dusza otrzymać może z nieba."
św. Franciszek Salezy
Św. Tomasz z Akwinu – Wykład pacierza
Wykład pacierza św. Tomasza z Akwinu to zbiór rekolekcji wygłoszonych dla mieszkańców Neapolu pod koniec życia Akwinaty. Warto zauważyć, że Mówca wygłaszał go do prostych ludzi, którzy nie mieli właściwie skończonych żadnych szkół, o uniwersytetach nie wspominając. Tymczasem dla współczesnego człowieka, przecież wszechstronnie wykształconego, ta książka będzie wielką intelektualną przygodą, z jaką na żadnym etapie swej edukacji nie spotkał się. Warto dodać przy okazji, że św. Tomasz wygłaszał wykłady w dialekcie neapolitańskim, którym nie posługiwał się od dzieciństwa.
Ks. Dominique Bourmaud – Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego
Ks. Dominique Bourmaud w Stu latach modernizmu stworzył kompendium filozoficznych pułapek, które sprawiły, że tak liczni naukowcy, postępowi księża i zwykli ludzie sami nie rozumieją, co mówią, myślą, i kto im sufluje utopijne poglądy. Z zawiłych zdań celebrytów idei (m. in. Lutra, Kanta, Hegla, Sartre’a, Teilharda de Chardin, Rahnera, de Lubaca, a także – niestety – papieży od drugiej połowy XX w.), wydobywa sedno modernizmu, które za każdym razem okazuje się nie tylko czymś ogranym, ale przede wszystkim - absurdalnie głupim.
Ks. Waldemar Chrostowski - Kamyk z procy Dawida. Jak czytać Pismo Święte?
Czym jest Pismo Święte? Jak rozumieć natchnienie i bezbłędność Biblii? Na czym polega historyczność ksiąg biblijnych? Dlaczego na kartach Biblii są wzmianki o przemocy i złu? Jaka jest relacja miedzy historycznością Jezusa Chrystusa i wiara w Niego? Jak praktycznie czytać Pismo Święte? - Na wszystkie te pytania udziela wyczerpującej i inspirującej jak zawsze odpowiedzi ks. prof. Waldemar Chrostowski.
George Weigel - Katolicyzm ewangeliczny
Idea ewangelizacji nie jest pojęciem nowym. Znamienne słowa świętego Jana Pawła II „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” wskazują na fakt, iż polski papież żył ideą nowej ewangelizacji w formie licznych pielgrzymek duszpasterskich do wszystkich zakątków świata, by w ten sposób wzmocnić lud Kościoła i lepiej przygotować Kościół do jego misji. Nadał także nową głębię rozumieniu przez Kościół swej misyjnej tożsamości.
Tomasz z Akwinu - Dzieła wszystkie t. 64 - Wykład listów św. Pawła: List do Rzymian
Dla Akwinaty całe Pismo Święte odsłania tajemnice serca Chrystusa. Jednocześnie w prologu do swego Wykładu Listu do Rzymian (tytułu oryginalny: Super Epistolam ad Romanos lectura) św. Tomasz szczególne teologiczne znaczenie przypisuje właśnie temu dziełu oraz Psalmom, stwierdzając że w „w obu pismach zawiera się prawie cała nauka o Bogu”.
Enid M. Chadwick - Rok kościelny
Rok kościelny jest wspaniałą rysunkową opowieścią o roku kościelnym, czyli o rytmie, w jakim od wieków żyje Kościół. Podobnie jak w przyrodzie po zimie zawsze następuje wiosna, a po niej przychodzą lato i jesień, tak i w roku kościelnym po Adwencie zawsze wypadają święta Bożego Narodzenia, a po Wielkim Poście – Wielkanoc. W przyrodzie cyklicznie zmieniają się pory roku, w Kościele – okresy liturgiczne. Rok kościelny, niezmienny w swoim rytmie, ze swoimi uroczystościami ku czci Pana Jezusa, Jego Najświętszej Matki oraz świętych, z okresami umartwienia i okresami radości, to nadnaturalny odpowiednik roku naturalnego. Jego znajomość pomoże Ci w wypełnieniu zadania, które Bóg postawił przed wszystkimi ludźmi na ziemi: w dążeniu do świętości. Pomogą Ci w tym także święci – a wielu z nich przedstawia ta książeczka – jeśli tylko ich o to poprosisz, ponieważ święci bardzo lubią pomagać tym, którzy pragną ich naśladować.
Ks. Jean-Michel Gleize – II Sobór Watykański w pytaniach i odpowiedziach
Można zaryzykować opinię, że mamy tu do czynienia z najpełniejszym jak dotąd przedstawieniem wszystkich zasadniczych za i przeciw, które były formułowane, zgłaszane i dyskutowane w różnych środowiskach przez ostatnie 50 lat na temat II Soboru Watykańskiego.