
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
Stanisław Kozanecki - Nie jestem sam

Henryk Wasilewski - Czar mojego Polesia

Nostalgiczne wspomnienia o Kresach Wschodnich, gdzie Autor się urodził i mieszkał w okresie międzywojennym i podczas II wojny światowej. Wspomina szczęśliwe dzieciństwo, okrucieństwo okupacji sowieckiej i niemieckiej, zbrodnie band białoruskich i UPA na Polakach i Żydach, oraz bardzo bolesne wypędzenie z Ojcowizny.
ks. Józef Zbiciak - Błogosławiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski. Ku duchowej dojrzałości.

Celem tego (…) opracowania jest ukazanie duchowości bł. Stefana, dlatego oparte jest ono (…) głównie na Pamiętniku iListach obozowych. (…) Wybrane teksty odsłaniają młodzieńcze ideały alumna, kapłana i męczennika. Bije z nich jego mądrość, piękno i żarliwość. Rzeczywiście bł. Stefan Wincenty Frelichowski „wcześnie osiągnąwszy doskonałość, przeżył czasów wiele” (Mdr 4, 13)
Szczepan Wiesław Nalepiński - Syberyjski szlak

Wstrząsające świadectwo, kreślące obraz 5 lat zsyłki (1941-1946) Marii Nalepińskiej i jej siedmiorga dzieci w wieku od 6 tygodni do 16 lat. Autor wspomnień w chwili aresztowania był 15-letnim chłopcem: w jego już ukształtowanej świadomości zachował się więc obraz wypełniony szczegółami zdarzeń i towarzyszących im przeżyć:
Lucyna Gruszczyńska-Jeleńska - Ocalona z obozu śmierci. Podróż w przeszłość z moją Mamą

Wstrząsające świadectwo o potwornej zbrodni. Opowieść o kobiecie, która przeszła przez piekło obozu śmierci. Autorka zebrała i spisała tu wspomnienia swojej matki, Kazimiery Gruszczyńskiej, z lat jej pobytu w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
Franciszek Kamiński - Krzyż niepodległości

Wspomnienia Franciszka Kamińskiego obejmują okres II wojny światowej, okupacji sowieckiej na kresach wschodnich II Rzeczpospolitej, deportację autora na syberyjską katorgę oraz walki z Niemcami w marynarce wojennej Armii Czerwonej na Morzu Czarnym. Los autora jest ukazany w kontekście pokoleniowego doświadczenia milionów Polaków.
Jan Gdowski – Druga wojna światowa. Dziennik

Książka “Druga Wojna Światowa. Dziennik” jest napisana w formie dziennika z lat 1939-1946. Autor zawarł w niej swoje wspomnienia na temat II wojny światowej. Jan Gdowski miał to szczęście, że udało mu się (miał 14 lat kiedy wybuchła wojna) uniknąć wywózki na Sybir. Oddajemy do rąk czytelnika książkę o szarościach dnia i okropnościach wojny, które wydarzyły się w XX wieku, w środku cywilizowanej Europy. Ku przestrodze.
Eugeniusz Szulczewski - Brunatne i czerwone sępy

Wspomnienia Eugeniusza Szulczewskiego Brunatne i czerwone sępy ukazują losy Polaków z Wielkopolski podczas II wojny światowej oraz pod okupacją sowiecką po jej zakończeniu. Szczególnie cenna jest relacja autora z pobytu na robotach przymusowych w Austrii w latach 1943-1945, gdyż jest bardzo mało publikacji na ten temat. Dokumentalne zdjęcia uzupełniają te cenne wspomnienia.
Kazimierz Piechowski - Byłem numerem… historie z Auschwitz

Wstrząsające historie więźniów, którzy przeżyli obóz w Auschwitz, „gdzie człowiek człowiekowi czynił coś takiego, co w żadnym języku świata nie zostało zdefiniowane”… Co pozwalało przetrwać im tę hekatombę? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć ta niezwykła książka…
Wanda Kocięcka - Oddajcie mi Świętego Mikołaja! Wspomnienia z dzieciństwa na Kresach Wschodnich w latach wojny

Książka Oddajcie mi Świętego Mikołaja! jest przede wszystkim hołdem złożonym matce – jej odwadze, mądrości, szlachetności i dumie. Józefa Brzozowska, z domu Jarmołowicz, żona legionisty, była kobietą bohaterską, choć o jej czynach nie przeczytamy w podręcznikach historii; ograniczają się bowiem tylko do tego, co stało się udziałem jakże wielu matek: do walki o ocalenie rodziny, a zwłaszcza – dzieci, przed szaleństwem wojny.
Alina Gutry - Ludzie z tamtych lat

Grupa młodych Polaków ze Śląska. Beztroskie lata dorastania brutalnie przerywa wybuch wojny. Autorka kreśli wojenne losy na tle wydarzeń II wojny światowej. Jest bieda i cierpienie, jest wszechobecna śmierć i strach przed nią, ale w tym wszystkim jest również miejsce na miłość, przyjaźń i poświęcenie. Życie wojenne pokazane jest z perspektywy zwykłych ludzi, po części niezaangażowanych bezpośrednio w działalność konspiracyjną, których jedynym marzeniem pozostaje spotkać się ponownie z ukochanym, z rodziną, powrót do domu, a przede wszystkim przeżycie kolejnego dnia...
Jan Witkowski - A prawda była taka

Jan Witkowski w czasie okupacji niemieckiej był partyzantem Armii Krajowej, działał w Kedywie na terenie Wołomina. Po wojnie po ujawnieniu musiał ponownie ukrywać się przed NKWD i UB. Jego relacja sięgająca okresu przedwojennego w szerokim kontekście historycznym ukazuje los Polaka walczącego o niepodległą Polskę.