
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Mój Niedzielny Mszalik
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Bronisław Młynarski - W niewoli sowieckiej

W niewoli sowieckiej, to jedna z najważniejszych książek dotyczących obozu w Starobielsku oraz zbrodni Katyńskiej. Autor opisuje dramatyczny czas kampanii wrześniowej, dostanie się do niewoli oraz warunki panujące w obozach w Starobielsku, Pawliszczewie i Griazowcu.
Edward Studziński - Z Polesia do sowieckiego łagru

„Z Polesia do sowieckiego łagru” to wspomnienia Autora, który jako sześcioletnie dziecko został wywieziony wraz z rodziną w lutym 1940 roku z Polesia na Sybir. Na nieludzkiej ziemi przeżył śmierć rodziców i czworga rodzeństwa. Opisał wstrząsające wydarzenia, którym nieustannie towarzyszył głód, zimno i bardzo złe traktowanie polskich dzieci przez rosyjskich rówieśników i wychowawców w domach dziecka.
Eugeniusz Szulczewski - Brunatne i czerwone sępy

Wspomnienia Eugeniusza Szulczewskiego Brunatne i czerwone sępy ukazują losy Polaków z Wielkopolski podczas II wojny światowej oraz pod okupacją sowiecką po jej zakończeniu. Szczególnie cenna jest relacja autora z pobytu na robotach przymusowych w Austrii w latach 1943-1945, gdyż jest bardzo mało publikacji na ten temat. Dokumentalne zdjęcia uzupełniają te cenne wspomnienia.
Eva Schloss – After Auschwitz

Jeśli jesteś jednym z milionów, które przeczytały „Dziennik Anne Frank” to poznaj teraz kobietę, która nadal dba o jej dziedzictwo… poznaj historię przyrodniej siostry Anne Frank.
Ewa Cieńska-Fedorowicz - Wędrówki niezamierzone

"Wędrówki niezamierzone" to dzieje rodziny, której losy splotły się nierozerwalnie z historią naszego narodu. Wraz z autorką przemierzamy szlak jej niezwykłej wędrówki - od Jezupola nad Dniestrem przez Kazachstan, Środkowy Wschód, Liban, Anglię, by znaleźć się z powrotem w Polsce, ale już nie takiej, o jakiej marzyła przebywając poza jej granicami.
Franciszek Kamiński - Krzyż niepodległości

Wspomnienia Franciszka Kamińskiego obejmują okres II wojny światowej, okupacji sowieckiej na kresach wschodnich II Rzeczpospolitej, deportację autora na syberyjską katorgę oraz walki z Niemcami w marynarce wojennej Armii Czerwonej na Morzu Czarnym. Los autora jest ukazany w kontekście pokoleniowego doświadczenia milionów Polaków.
Grażyna Jonkajtys-Luba - „...was na to zdies' priwiezli, sztob wy podochli” Kazachstan 1940–1946

Książka przedstawia losy Rodziny Jonkajtysów, która w nocy 13 kwietnia 1940 r. została deportowana do Północnego Kazachstanu. Wywózka od pierwszej chwili była dla nich wyrokiem śmierci: „was na to zdies’ prywiezli, sztob wy podochli”. Rodzina Jonkajtysów przez sześć lat zesłania na „nieludzkiej ziemi” doświadczała cierpień fizycznych i psychicznych, brutalnego sowieckiego totalitaryzmu, dążącego do pozbawienia ich tożsamości narodowej, godności i człowieczeństwa. 30 marca 1946 r. Jonkajtysowie powrócili do Kraju.
Hanka Ordonówna – Tułacze dzieci

Były gdzieś wśród bezkresów Azji, opanowanych przez terror NKWD, polskie dzieci, osierocone bądź oderwane od rodzin. Błąkały się głodne i chore, podróżowały w zamkniętych na głucho bydlęcych wagonach lub po prostu szły, brnąc w śniegu i błocie.
Hanna Draheim-Wołoszyn – Wypędzani. Wspomnienia z lat 1939-1945

Wspomnienia członkini Szarych Szeregów.
Jennifer Teege - Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

Prawdziwa historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich.To jedno zdarzenie zachwiało całym jej życiem: Jennifer Teege, mając 38 lat, dowiedziała się, kim jest naprawdę. Przez przypadek znalazła w bibliotece książkę o swojej matce i dziadku Amonie Göcie. Miliony ludzi znają historię Götha. W „Liście Schindlera” Stevena Spielberga jest brutalnym komendantem obozu koncentracyjnego oraz kompanem „od kieliszka” i rywalem wybawcy Żydów Oskara Schindlera. Göth był odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób i został powieszony w 1946 roku. Jego życiowa towarzyszka i ukochana babcia Jennifer Teege, Ruth Irene, w 1983 roku popełniła samobójstwo.
Józef Zięba – Znad Stochodu. Wspomnienia wołyńskie

W siedemdziesiątą piątą rocznicę „szczęśliwej” ucieczki z Wołynia i z własnego domu, i po siedemnastu latach od pierwszego, ukazuje się, uzupełnione o „Powroty”, drugie wydanie moich wspomnień, by stały się jeszcze jednym głosem „przeciw upiorom przeszłości”.