Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Andrzej Świdlicki - Radio z misją. Wolna Europa dla średnio domyślnych
Obecna książka Andrzej Świdlickiego, druga na temat RWE, oparta jest na niepublikowanych dotąd materiałach źródłowych i w odróżnieniu od hagiograficznego podejścia historyków w Polsce jest politycznie niepoprawna. Autor traktuje rozgłośnię jako nieodłączny element polityki Stanów Zjednoczonych wobec komunizmu i ZSRR, analizuje techniki czarnej propagandy, wojny psychologicznej i podprogowego oddziaływania, pośrednie związki z globalizmem, liberalno-lewicową agendą i nowym światowym porządkiem.
Antoni Zambrowski - Syn czerwonego księcia
Książka jedyna w swoim rodzaju. Autor jest synem działaczy KPP, a potem PPR i PZPR. Opowiada o latach 50. jak o sielance, to najpiękniejsze lata jego młodości. Czytelnik nie znajdzie tu opisu terroru państwa totalitarnego, atmosfery zastraszenia, aresztowań, potajemnych skrytobójstw. Antoni Zambrowski, dzięki swojemu ojcu Romanowi, członkowi tzw. wielkiej trójki, w skład której wchodził jeszcze Minc i Berman, mógł normalnie żyć, nie musiał bać się nagłego aresztowania, wywózki czy prześladowania. Książka fascynuje swoim autentyzmem, poraża szczerością opisów zebrań partyjnych, widać jak bardzo autor był zaangażowany w ulepszanie świata, jak wierzył, że socjalizm może rzeczywiście ulepszyć ten świat. Gorzkie rozczarowanie miało przyjść dopiero później.
Artur Górski - Masa o kilerach polskiej mafii
Fascynująca opowieść o zabójcach pracujących na zlecenie mafii.
Betina Anton - Ukrywając anioła śmierci. Josef Mengele w Brazylii
Historia życia Josefa Mengelego w ukryciu, jakiej jeszcze nie czytaliście!
W tej opartej na nieznanych dotąd faktach, wciągającej książce, dziennikarka Betina Anton opisuje historię pobytu Mengelego w Brazylii z unikalnej perspektywy. Kiedy Betina miała 6 lat, nagle bez słowa zniknęła jej ukochana nauczycielka przedszkolna. Znacznie później autorka dowiedziała się, że właśnie Tante Liselotte chroniła potwora z Auschwitz… To stało się punktem zwrotnym w jej dziennikarskich poszukiwaniach.
Czesław Czaplicki - Poszukiwany listem gończym
Poszukiwany listem gończym to wspomnienia por. Czesława Czaplickiego - żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych, osiemnaście lat skutecznie ukrywającego się przed ubeckimi siepaczami. Tylko dlatego, że został schwytany dopiero w 1963 roku, uniknął tortur i kary śmierci. Ale mściwa bezpieka doprowadziła do parodii procesu sądowego i w 1964 roku został skazany na 10 lat więzienia i mimo wielu ogłaszanych amnestii odsiedział pięcioletni wyrok. Poprzez jego dramatyczne, a chwilami wręcz sensacyjne przeżycia, ukazany został los polskiego patriotycznego ruchu wolnościowego o orientacji narodowej, zarówno podczas okupacji niemieckiej, jak i sowieckiej. Cenne uzupełnienie wspomnień stanowią fotografie oraz kopie dokumentów.
Edward Studziński - Z Polesia do sowieckiego łagru
„Z Polesia do sowieckiego łagru” to wspomnienia Autora, który jako sześcioletnie dziecko został wywieziony wraz z rodziną w lutym 1940 roku z Polesia na Sybir. Na nieludzkiej ziemi przeżył śmierć rodziców i czworga rodzeństwa. Opisał wstrząsające wydarzenia, którym nieustannie towarzyszył głód, zimno i bardzo złe traktowanie polskich dzieci przez rosyjskich rówieśników i wychowawców w domach dziecka.
Ewa Cieńska-Fedorowicz - Wędrówki niezamierzone
"Wędrówki niezamierzone" to dzieje rodziny, której losy splotły się nierozerwalnie z historią naszego narodu. Wraz z autorką przemierzamy szlak jej niezwykłej wędrówki - od Jezupola nad Dniestrem przez Kazachstan, Środkowy Wschód, Liban, Anglię, by znaleźć się z powrotem w Polsce, ale już nie takiej, o jakiej marzyła przebywając poza jej granicami.
Grażyna Jonkajtys-Luba - „...was na to zdies' priwiezli, sztob wy podochli” Kazachstan 1940–1946
Książka przedstawia losy Rodziny Jonkajtysów, która w nocy 13 kwietnia 1940 r. została deportowana do Północnego Kazachstanu. Wywózka od pierwszej chwili była dla nich wyrokiem śmierci: „was na to zdies’ prywiezli, sztob wy podochli”. Rodzina Jonkajtysów przez sześć lat zesłania na „nieludzkiej ziemi” doświadczała cierpień fizycznych i psychicznych, brutalnego sowieckiego totalitaryzmu, dążącego do pozbawienia ich tożsamości narodowej, godności i człowieczeństwa. 30 marca 1946 r. Jonkajtysowie powrócili do Kraju.
Ita Turowicz - Po obu stronach snu. Memuar sieradzki II
Ita Turowicz urodziła się w Sieradzu. Po ukończeniu studiów polonistycznych na Uniwersytecie Łódzkim i podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim pracowała przez kilka lat jako dziennikarka. Następnie jako redaktor w wydawnictwie Interpress, m.in. przy wydaniu pierwszego w Polsce albumu o papieżu Janie Pawle II., a także pierwszej polskiej edycji Who's Who in Poland. Jako niezależny redaktor podjęła współpracę z wydawnictwami: Editions Spotkania, Studio Emka, Logos, Volumen, Świat Książki i in. Mieszka z mężem Stanisławem Kwiatkowskim w Warszawie. Mają troje dzieci i sześcioro wnuków.
Jacek Wegner - Kryptonim Reporter. Wspomnienia figuranta
Lektura tej książki z pewnością dostarczy Czytelnikowi sporo satysfakcji, jest bowiem oryginalnie skonstruowana i wybornie napisania, a co więcej - nie zraża egocentryzmem, jaki często obciąża literaturę wspomnieniową.
Kard. George Pell - Dziennik więzienny. Uwolnienie niewinnego
Ostatnia część tryptyku, który kard. George Pell stworzył podczas swojego uwięzienia. Nikt nie przypuszczał, że trafi on do czytelników już po jego śmierci, a tytuł Uwolnienie niewinnego zyska dodatkowe, mistyczne znaczenie. Niezwykłej rangi nabierają też słowa, które w ostatniej części Dziennika więziennego kieruje do nas autor, a które w naszym odczuciu są jego duchowym testamentem.
Katarzyna Pinkosz - Wybudzenia Powrót do życia. Polskie historie.
O życiu decydują sekundy. Wypadek, udar, zakrztuszenie: co roku kilkanaście tysięcy osób w Polsce zapada w śpiączkę. Co powoduje, że niektórzy się z niej budzą, choć lekarze nie dawali im szans?