Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
Kazimierz Braun - Dziesięć dni w PRL-u
Pisanie tego tekstu uruchomiło we mnie na nowo żarna pamięci. (...) prawie gorączkowo, zacząłem wracać do kolejnych moich dni w PRL-u - dni znaczących...
Konrad Niron - Babel
Książka Babel zawiera wspomnienia Konrada Nirona (1924-2012) z okresu, w którym miał okazję prowadzić rozmowy z „człowiekiem z cienia”, którego tożsamość została ukryta pod nazwiskiem Hubert Brohl. W rozmowach tych Brohl z dystansem i realizmem opowiada o czasach PRL, odsłaniając mechanizmy władzy i kreśląc barwne portrety ludzi z gatunku homo sovieticus. Mówi również o kulisach transformacji ustrojowej, wskazując na jej rzeczywistych twórców oraz cele. Przy okazji ujawnia zagadkowe i niepokojące źródła globalnego ładu oraz jego antyludzkiej natury, dalece wykraczające poza świat polityki. Książka ta, publikowana wiele lat po śmierci autora, wskazuje na przyczyny otaczającego nas zła, o których wiedza może okazać się trudna do przyjęcia.
Krzysztof Czerwiński - Kamienie wracają nocą. Wspomnienia więźnia politycznego z okresu stalinowskiego
Poruszające świadectwo losu młodego Polaka-patrioty w stalinowskich czasach pogardy. Krzysztof Czerwiński bez patosu, niezwykle rzeczowo, a nawet – kiedy to w ogóle możliwe – z humorem opisuje swoje doświadczenie młodocianego więźnia, ofiary sadystycznego systemu prześladowań. Ten właśnie spokój narracji w zestawieniu z dramatyzmem opisywanej sytuacji jest jedną z wielkich wartości tej ważnej książki. To lektura dla dzisiejszych uczniów i dla tych, którzy jeszcze tamten czas pamiętają.
Prof. Andrzej Nowak (UJ/PAN)
Krzysztof Ziemiec – Wysiedleni. Akcja "Wisła" 1947
Akcja wysiedlania ludności ukraińskiej z południowo-wschodniej Polski rozpoczęła o świcie 28 kwietnia 1947 r. i trwała około trzech miesięcy. Działania prowadzone były często w sposób brutalny i bezwzględny. W ciągu kilku miesięcy na Ziemie Zachodnie i Północne przymusowo przesiedlono ponad 140 tys. Ukraińców.
Operacja wywózki przebiegała zazwyczaj w sposób dość brutalny i bezwzględny. Ludność zmuszana była do opuszczania swoich domów w ciągu 2-3 godz. Wysiedlone wsie rabowano, a często później też palono albo zasiedlano przez nowych osadników. Tak aby nikt już nie mógł tam wrócić.
Ks. Robert A. Sirico - Pell kontra świat
Zebrane w tej publikacji teksty samego kardynała Pella oraz komentarze wybitnych osobowości, takich jak kard. Oswald Gracias, George Weigel czy ks. Robert Sirico, tworzą portret duchownego, który na zawsze zmienił oblicze Kościoła.
Leszek Dzikiewicz - Misja w Waszyngotnie 1962-1990
Książka przedstawia pasjonujące losy byłego żołnierza AK, adwokata w handlu zagranicznym, jako attache handlowego, specjalisty ds. procesowych antydumpingowych ambasady PRL w Waszyngtonie, centrum polityki międzynarodowej. Mamy okres upadku komunizmu, rządów prezydentów USA - Reagana i Busha. Autor z ironią opisuje zachowanie ambasady, szczególnie w wydarzeniach wyboru polskiego papieża, ucieczki zaprzyjaźnionych ambasadorów Spasowskiego i w Japonii Rurarza, wizytujących dygnitarzy PRL i inne kontrowersyjne sytuacje. Wszystko na tle opisu obyczajowości Amerykanów, nowoczesnej architektury i urbanistyki, zgromadzonych w Ameryce dzieł światowej sztuki, w tym malarstwa i rzeźby. Książka bogato ilustrowana ponad 200 kolorowymi fotografiami.
Marta Dzbeńska-Karpińska - Matki: mężne czy szalone?
Książka, która uratowała życie. Dzięki niej narodził się człowiek. Jego matka przeczytała pierwsze wydanie Matek: mężnych czy szalonych? – znalazła w nim opowieści o kobietach w takich sytuacjach jak ona, siłę do walki o własne dziecko i nadzieję.
Michał Olszański - Przerwany sen o Warszawie
Jedenaście wyjątkowych rozmów z jedenastoma wyjątkowymi ludźmi. Ich przeżycia to niemal gotowy scenariusz filmu o powojennych losach powstańców warszawskich – uwięzienie, tortury, groźby, strach, odwaga, niezłomność.
Paweł Ziętara – Podwójne życie emigranta. Rozmowa z Andrzejem Szadkowskim
Życiorys emigranta, Andrzeja Szadkowskiego, dzięki barwnej narracji wywołanej przez Pawła Ziętarę, świetnie nadaje się do czytania. Jest to doskonałe źródło do badań nad dziejami tej specyficznej części polskiej emigracji politycznej żyjącej po II wojnie światowej w Anglii, jaką było pokolenie urodzone już poza Polską, i wyedukowane na Zachodzie.
Piotr Lipiński - Cyrankiewicz. Wieczny premier
Przeczytaj, jeśli chcesz zrozumieć, jak polityk traci ideały.
Rafał Molenda - Błękitna pustynia
Poruszający, fabularyzowany reportaż wojenny Rafała Molendy, dziennikarza Radia Szczecin. Opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Wszystkie postacie i zdarzenia przedstawione w książce są autentyczne - dzięki nim poznajemy rozterki i obawy żołnierzy wyjeżdżających na wojnę.
Ryszard Czesław Grabski - Kapelan Armii Andersa
Kapelan Armii Andersa to wspomnienia o. Ryszarda Czesława Grabskiego, niezłomnego kapłana z zakonu kapucynów, z zesłania z lat 1940-1955, a więc od momentu jego aresztowania przez Sowietów do powrotu do Polski.