
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Mój Niedzielny Mszalik
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Ewa Hanter - Mali przyjaciele Jezusa Eucharystycznego
Leszek Dzikiewicz - Misja w Waszyngotnie 1962-1990

Książka przedstawia pasjonujące losy byłego żołnierza AK, adwokata w handlu zagranicznym, jako attache handlowego, specjalisty ds. procesowych antydumpingowych ambasady PRL w Waszyngtonie, centrum polityki międzynarodowej. Mamy okres upadku komunizmu, rządów prezydentów USA - Reagana i Busha. Autor z ironią opisuje zachowanie ambasady, szczególnie w wydarzeniach wyboru polskiego papieża, ucieczki zaprzyjaźnionych ambasadorów Spasowskiego i w Japonii Rurarza, wizytujących dygnitarzy PRL i inne kontrowersyjne sytuacje. Wszystko na tle opisu obyczajowości Amerykanów, nowoczesnej architektury i urbanistyki, zgromadzonych w Ameryce dzieł światowej sztuki, w tym malarstwa i rzeźby. Książka bogato ilustrowana ponad 200 kolorowymi fotografiami.
Michał Olszański - Przerwany sen o Warszawie

Jedenaście wyjątkowych rozmów z jedenastoma wyjątkowymi ludźmi. Ich przeżycia to niemal gotowy scenariusz filmu o powojennych losach powstańców warszawskich – uwięzienie, tortury, groźby, strach, odwaga, niezłomność.
Paweł Ziętara – Podwójne życie emigranta. Rozmowa z Andrzejem Szadkowskim

Życiorys emigranta, Andrzeja Szadkowskiego, dzięki barwnej narracji wywołanej przez Pawła Ziętarę, świetnie nadaje się do czytania. Jest to doskonałe źródło do badań nad dziejami tej specyficznej części polskiej emigracji politycznej żyjącej po II wojnie światowej w Anglii, jaką było pokolenie urodzone już poza Polską, i wyedukowane na Zachodzie.
Peter Raina - Stan wojenny w zapiskach arcybiskupa Dąbrowskiego

Był u mnie przedstawiciel Znaku, Więzi, potem przedstawiciel PAX-u. Nie mogą na siebie patrzeć, ale w gruncie rzeczy mają te same tendencje: gra polityczna, licytowanie się w zdobywaniu rozgłosu, osobiste i grupowe ambicje, dobro Narodu na końcu.
Piotr Lipiński - Cyrankiewicz. Wieczny premier

Przeczytaj, jeśli chcesz zrozumieć, jak polityk traci ideały.
Rafał Molenda - Błękitna pustynia

Poruszający, fabularyzowany reportaż wojenny Rafała Molendy, dziennikarza Radia Szczecin. Opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Wszystkie postacie i zdarzenia przedstawione w książce są autentyczne - dzięki nim poznajemy rozterki i obawy żołnierzy wyjeżdżających na wojnę.
Ryszard Czesław Grabski - Kapelan Armii Andersa

Kapelan Armii Andersa to wspomnienia o. Ryszarda Czesława Grabskiego, niezłomnego kapłana z zakonu kapucynów, z zesłania z lat 1940-1955, a więc od momentu jego aresztowania przez Sowietów do powrotu do Polski.
Stanisław Kozanecki - Nie jestem sam

Stanisław Srokowski – Życie wśród pisarzy, agentów i intryg

„Życie wśród pisarzy, agentów i intryg” to książka dokumentalna. Opowiada o długoletnim inwigilowaniu i prześladowaniu autora przez Służbę Bezpieczeństwa i jej rozliczne siatki agenturalne. Srokowski w 1968 r. wraz młodzieżą szkolną, której był nauczycielem, wyszedł na ulice Legnicy, by protestować przeciwko komunistycznej indoktrynacji. Od tego czasu zaczęły się prześladowania pisarza. Kolejne dziesięciolecia dramatycznie odcisnęły się na jego psychice i działalności twórczej.
Tadeusz Kazimierz Mróz - Naród musi pamiętać. Doświadczenia i refleksje

Autor doświadczył wielu cierpień, poznał ludzką niegodziwość i podłość, ze strony reżimowych oprawców poznał strukturalne zło systemu komunistycznego, ale też spotkał się z wielką odwagą i godnym zachowaniem wielu ludzi.
Tadeusz Wittlin – W tawernie "Pod Białym koniem"

Zbiór esejów poświęconych cyganerii artystycznej nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village na Manhattanie. Tadeusz Wittlin w sposób niezwykle barwny i sugestywny przestawia życie i niepowtarzalny styl bycia aktorów, poetów, malarzy, muzyków, literatów, jak też osób pretendujących do uznania ich za artystów, tworzących w połowie lat sześćdziesiątych XX wieku niezwykle twórcze środowisko, oddziaływujące nie tylko na Amerykę.
Tass Sada, Jim Merill - Byłem człowiekiem Arafata

Na lotnisku w stolicy Kataru oczekiwali go już bracia. Widząc pistolet za pasem starszego brata, Tass jeszcze wyraźniej uświadomił sobie powagę sytuacji: „Nagle do mnie dotarło, że obecność trzech mężczyzn oznaczała, że teraz, tutaj zostanie dokonane zabójstwo honorowe.