
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Zofia Kossak - Ku swoim

Ku swoim to ozdobiona ilustracjami Karola Kossaka powieść, została wydana po raz pierwszy w 1931 r.
Jest to młodzieżowa wersja Pożogi Zofii Kossak, opisującej zagładę jej domu rodzinnego na Kresach.
Zofia Kossak - Warna + CD (TWARDA)

Powieść Warna ukazuje kulisy przełomowej dla naszego kręgu cywilizacyjnego bitwy pod Warną. Niejasne pozostają po dziś dzień motywy kierujące młodym polskim królem, zrywającym 10-letni pokojowy rozejm, który podpisano z Turkami w Szegedynie 1 sierpnia 1444 r. Władysław III zamiast powrócić do kraju rozdartego wewnętrznymi konfliktami ulega namowom Juliusza Cesariniego, legata papieża Eugeniusza IV, i wyrusza naprzeciw sułtana Murada. Autorka podaje własną literacką interpretację tych faktów i stara się odpowiedzieć na zarzuty stawiane Warneńczykowi przez badaczy.
Zofia Kossak – Trembowla

Wydarzenia opisywane w książce przenoszą czytelnika do wieku XVII, do czasów panowania Jana III Sobieskiego. W latach 1672-1676 miała miejsca wojna polsko-turecka, w czasie której Turcy dwukrotnie (latem i jesienią 1675) oblegali kresową twierdzę – Trembowlę.
Zofia Kossak – Dzień dzisiejszy

Dzień dzisiejszy – to realistyczna powieść osadzona w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Autorka licznych powieści historycznych zmierza się w niej z problemami rewolucji obyczajowej, która dotarła w tym czasie do Polski. Z pozycji pisarza katolickiego spogląda na zupełnie nowe naówczas kwestie dla Polaków jak rozwody, feminizm czy legalizacja aborcji.
Zofia Kossak – Pątniczym szlakiem. Wrażenia z podróży do Ziemi Świętej

Pątniczym szlakiem najwybitniejszej polskiej pisarki katolickiej – Zofii Kossak jest relacją z pielgrzymki do Ziemi Świętej w 1933 r. Wielka erudycja Autorki oraz jej znakomita wiedza biblijna i historyczna pozwoliły stworzyć relację niezwykle ciekawą, nie pozbawioną także elementów humorystycznych.
Zofia Kossak - Gród nad jeziorem

Powieść Gród nad jeziorem Zofii Kossak ukazuje fabularyzowaną wersję bardzo ciekawej, a niemal zupełnie nieznanej karty historii, jaką są pradzieje plemion słowiańskich. Książka jest wyrazem fascynacji autorki wykopaliskami dokonanymi w 1933 r. w miejscowości Biskupin. Odkryty na półwyspie gródek z VI wieku przed Chrystusem z kręgu kultury łużyckiej po raz pierwszy ujawnił najstarsze ślady zorganizowanego osadnictwa na ziemiach polskich.
Zofia Kossak – Ognisty wóz

Na kartach książki Zofii Kossak „Ognisty wóz” odnajdujemy historie o cudach, o niezwykłej ingerencji Bożej Opatrzności w zwyczajną ludzką codzienność. Autorka przenosi nas do świata Starego Testamentu (opowiadania: „Widzę Go!” i „Ognisty wóz”); rodzącego się chrześcijaństwa („Mędrcy świata”, „Słupnik i kusiciel”) i okupacyjnej rzeczywistości („Naglące wołanie”, „Noc i świt”). Jest to dopiero drugie wydanie książki, wzbogacone o opowiadanie „Zmartwychwstał prawdziwie”, które ze względu na ingerencję cenzury nigdy wcześniej nie było publikowane.
Zofia Kossak – Listy

Opublikowany po raz pierwszy wybór „Listów” Zofii Kossak otwiera przed Czytelnikiem szansę na fascynujące i najbardziej bezpośrednie spotkanie z pisarką, dające wyobrażenie o jej życiu, charakterze i pracy.
Zofia Kossak - Kielich krwi. Zlecenie. Boże motory

W dwóch krótkich utworach scenicznych: Kielich krwi i Zlecenie oraz eseju Boże motory, poświęconych świętemu biskupowi Stanisławowi, Zofia Kossak łączy dwa zagadnienia, żywo ją zajmujące: kwestię tożsamości narodu, kształtującej się poprzez wydarzenia historyczne oraz świętości.
Zofia Kossak - Topsy i Lupus. (Książka + CD)

Topsy i Lupus to znakomita powieść dla dzieci i młodzieży autorstwa Zofii Kossak. Osadzona w historycznych realiach II RP książka jest pasjonującą, przygodowo-sensacyjną opowieścią o przyjaźni, odpowiedzialności i męstwie, która z politycznych względów po wojnie, po wielu perypetiach i ingerencjach cenzury została wydana tylko dwa razy (powodem był krytyczny stosunek autorki do bolszewizmu zarysowany pod koniec utworu).
Zofia Kossak – Szaleńcy Boży + CD (opr. twarda)

Szaleńcy Boży to zbiór 16 opowiadań o postaciach świętych opartych na motywach wyrosłych z wielowiekowej tradycji. Zofia Kossak barwnie i z dużą wrażliwością rozwija stare podania, przypowieści i legendy, nadając im piękną literacką formę.
Zofia Kossak – Szukajcie przyjaciół. Laska Jakubowa

Szukajcie przyjaciół i Laska Jakubowa to opowieści o dwóch ostatnich przed II wojną światową zlotach harcerskich: w roku 1933 w Gödöllő na Węgrzech i w roku 1937 w Vogelensang w Holandii. Zofia Kossak uczestnicząc w obu tych spotkaniach, doskonale opisała te jedyne w swoim rodzaju i chyba już niepowtarzalne w dziejach skautingu wydarzenia.