
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Modlitewnik Te Deum Laudamus
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium AUTOGRAF
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce PRZEDSPRZEDAŻ
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
Zofia Kossak - Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata

Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata to prześlicznie ilustrowana porywająca historia przygód starego skrzata i jego przyjaciół zamieszkujących dom w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.
Czytając relację o skrzacich kłopotach, bierzemy udział w wyprawie do tajemniczego starego dworu, będącego siedzibą nie tylko słynnej rodziny Kossaków, ale i przyjaznych ludziom baśniowych stworków.
Zofia Kossak - Puszkarz Orbano (książka + płyta do słuchania)

Puszkarz Orbano to fascynująca opowieść o dramatycznych zmaganiach obleganego przez Turków osmańskich Konstantynopola, najwspanialszego z miast chrześcijańskich.
Powolny schyłek dostrzegany przez nielicznych przenikliwych, nawołujących bezskutecznie do podjęcia energicznej obrony, skorumpowana biurokracja – niezdolna do podjęcia jakichkolwiek działań, bogata i gnuśna społeczność oddana jedynie rozrywce i pomnażaniu majętności, zanik cnót obywatelskich a przede wszystkim miłości ojczyzny, aż wreszcie pycha ponad tysiącletniego niezdobytego miasta i wiele innych czynników przybliża nieuchronny koniec.
KSIĄŻKA Z PŁYTĄ AUDIO DO SŁUCHANIA!
Zofia Kossak - Ku swoim

Ku swoim to ozdobiona ilustracjami Karola Kossaka powieść, została wydana po raz pierwszy w 1931 r.
Jest to młodzieżowa wersja Pożogi Zofii Kossak, opisującej zagładę jej domu rodzinnego na Kresach.
Zofia Kossak - Warna + CD (oprawa twarda)

Powieść Warna ukazuje kulisy przełomowej dla naszego kręgu cywilizacyjnego bitwy pod Warną. Niejasne pozostają po dziś dzień motywy kierujące młodym polskim królem, zrywającym 10-letni pokojowy rozejm, który podpisano z Turkami w Szegedynie 1 sierpnia 1444 r. Władysław III zamiast powrócić do kraju rozdartego wewnętrznymi konfliktami ulega namowom Juliusza Cesariniego, legata papieża Eugeniusza IV, i wyrusza naprzeciw sułtana Murada. Autorka podaje własną literacką interpretację tych faktów i stara się odpowiedzieć na zarzuty stawiane Warneńczykowi przez badaczy.
Zofia Kossak – Trembowla

Wydarzenia opisywane w książce przenoszą czytelnika do wieku XVII, do czasów panowania Jana III Sobieskiego. W latach 1672-1676 miała miejsca wojna polsko-turecka, w czasie której Turcy dwukrotnie (latem i jesienią 1675) oblegali kresową twierdzę – Trembowlę.
Zofia Kossak - Wielcy i mali

Książka Wielcy i mali Zofii Kossak to zbiór 4 gawęd historycznych z terenu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego, osnutych na motywach legend o Imku Wisełce oraz rozbójniku beskidzkim Ondraszku Szebeście, opowieści hagiograficznej o świętym Janie Sarkandrze oraz historii ostatniej księżnej cieszyńskiej Piastównie Elżbiecie Lukrecji i tragedii wymierających Piastów Śląskich, których dziedzictwo przechodzi w ręce Habsburgów
Zofia Kossak – Dzień dzisiejszy

Dzień dzisiejszy – to realistyczna powieść osadzona w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Autorka licznych powieści historycznych zmierza się w niej z problemami rewolucji obyczajowej, która dotarła w tym czasie do Polski. Z pozycji pisarza katolickiego spogląda na zupełnie nowe naówczas kwestie dla Polaków jak rozwody, feminizm czy legalizacja aborcji.
Zofia Kossak – Pątniczym szlakiem. Wrażenia z podróży do Ziemi Świętej

Pątniczym szlakiem najwybitniejszej polskiej pisarki katolickiej – Zofii Kossak jest relacją z pielgrzymki do Ziemi Świętej w 1933 r. Wielka erudycja Autorki oraz jej znakomita wiedza biblijna i historyczna pozwoliły stworzyć relację niezwykle ciekawą, nie pozbawioną także elementów humorystycznych.
Zofia Kossak - Gród nad jeziorem (oprawa twarda)

Powieść Gród nad jeziorem Zofii Kossak ukazuje fabularyzowaną wersję bardzo ciekawej, a niemal zupełnie nieznanej karty historii, jaką są pradzieje plemion słowiańskich. Książka jest wyrazem fascynacji autorki wykopaliskami dokonanymi w 1933 r. w miejscowości Biskupin. Odkryty na półwyspie gródek z VI wieku przed Chrystusem z kręgu kultury łużyckiej po raz pierwszy ujawnił najstarsze ślady zorganizowanego osadnictwa na ziemiach polskich.
Zofia Kossak – Ognisty wóz

Na kartach książki Zofii Kossak „Ognisty wóz” odnajdujemy historie o cudach, o niezwykłej ingerencji Bożej Opatrzności w zwyczajną ludzką codzienność. Autorka przenosi nas do świata Starego Testamentu (opowiadania: „Widzę Go!” i „Ognisty wóz”); rodzącego się chrześcijaństwa („Mędrcy świata”, „Słupnik i kusiciel”) i okupacyjnej rzeczywistości („Naglące wołanie”, „Noc i świt”). Jest to dopiero drugie wydanie książki, wzbogacone o opowiadanie „Zmartwychwstał prawdziwie”, które ze względu na ingerencję cenzury nigdy wcześniej nie było publikowane.
Zofia Kossak – Listy

Opublikowany po raz pierwszy wybór „Listów” Zofii Kossak otwiera przed Czytelnikiem szansę na fascynujące i najbardziej bezpośrednie spotkanie z pisarką, dające wyobrażenie o jej życiu, charakterze i pracy.
Zofia Kossak - Kielich krwi. Zlecenie. Boże motory

W dwóch krótkich utworach scenicznych: Kielich krwi i Zlecenie oraz eseju Boże motory, poświęconych świętemu biskupowi Stanisławowi, Zofia Kossak łączy dwa zagadnienia, żywo ją zajmujące: kwestię tożsamości narodu, kształtującej się poprzez wydarzenia historyczne oraz świętości.