
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Joanna Wieliczka-Szarkowa – Generał „Nil”

Porywająca opowieść o jednym z najsłynniejszych wyklętych-niezłomnych, legendarnym dowódcy „Kedywu”, człowieku, którego Niemcy bali się jak ognia – generale Auguście Emilu Fieldorfie „Nilu”.
Joanna Wieliczka-Szarkowa - Major Łupaszka

Bohaterom znakomitej książki Joanny Wieliczki Szarkowej jest Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka” major kawalerii Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Dowódca 5. Wileńskiej Brygady AK. Był kresowym ułanem. Służbę żołnierską uważał za najpiękniejszą w życiu. Chciał widzieć Polskę wolną i czystą jak łza. Po wkroczeniu Armii Czerwonej podjął walkę z sowieckim okupantem stając się jednym z najsłynniejszych dowódców polskiego podziemia antykomunistycznego. Nigdy nie przegrał żadnej bitwy! Po aresztowaniu umieszczono go w ubeckiej katowni na ul. Koszykowej w Warszawie. Wywołany na wykonanie wyroku, „poszedł sprężystym krokiem starego kawalerzysty z podniesioną głową” i pożegnaniem: „Z Bogiem, panowie". Pośmiertnie awansowany na stopień podpułkownika.
Daniel Chraniuk, Zbigniew Tomecki, Gabriela Becla - Jachna

Oddajemy w Twoje ręce opowieść o Janinie Wasiłojć-Smoleńskiej. Jachna, bo taki pseudonim nosiła nasza bohaterka, była sanitariuszką w oddziałach partyzanckich Armii Krajowej na Wileńszczyźnie w czasie II Wojny Światowej oraz w 5 Wileńskiej Brygadzie AK, walczącej z władzą komunistyczną po zakończeniu wojny. Za czynny opór wobec komunistów spędziła 10 lat w więzieniach.
Red. Filip Musiał - Wojna się nie skończyła

W maju 1945 r. mieszkańcy Europy Zachodniej mogli świętować koniec wojny. Jednak dla Polski walka się nie skończyła. Rzeczpospolita została zajęta przez Armię Czerwoną, a Związek Sowiecki narzucił jej nowe władze i system polityczny, pozbawiając zarazem niemal połowy przedwojennego terytorium. Dlatego wielu działaczy wojennego podziemia – którzy dotąd bohatersko stawiali opór okupantom– pozostało w konspiracji. Wciąż walczyli o ten sam cel – o niepodległe państwo. Teraz musieli wszakże stawić czoła sowieckiemu komunizmowi i jego polskim agentom... Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej w 22. tomie w serii Z archiwów bezpieki – nieznane karty PRL ukazują różne przejawy tych zmagań, przypominając postacie ich pierwszoplanowych uczestników (m.in. gen. Fieldorfa-Nila i gen. Okulickiego-Niedźwiadka), ale i zapomnianych bohaterów oporu przeciwko czerwonemu zniewoleniu.
Jadwiga Wojsz-Solowe - Wyklęty los

Podobnie jak większość rodzinnych historii z lat powojennych lektura tej publikacji nie jest łatwa. Jednak Wyklęty los powinien stać się lekturą obowiązkową każdego polskiego patrioty. To świadectwo ogromnej ofiary złożonej na ołtarzu Ojczyzny. To historia matki, której serce przepełnia ból, cierpienie i łzy, które roni nad losem swych dzieci. To historia zwykłej rodziny. Książka jest próbą ocalenia od zapomnienia tragicznej historii jednych z wielu ofiar komunistycznego terroru.
Patronat honorowy nad publikacją objęło powstające Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.
Bolesław Kontrym "Żmudzin"

Archiwum Żołnierzy Wyklętych. Kolejny tom serii prezentującej prawdziwe losy najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Zdzisław Broński ,,Uskok"

Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Odmowa wykonania. Pułkownik Harcaj i demobilizacja PSZ

"[...] Staram się choć z trudem odsłonić nieco prawdy z okresu likwidacji Pol. Sił Zbr. - bezpośrednio po wojnie - zmowa milczenia, bizantynizm i ignorancja stoją na przeszkodzie. A żyć z kłamstwem trudno i zabrać za grób nie można - stąd wywlekanie tych spraw na światło dzienne. A zakłamanie stało się już powszechne - trzeba z nim nieustannie walczyć - byśmy nie byli współwinni..."
Piotr Kosobudzki - Przez druty, kraty i kajdany

Przez druty, kraty i kajdany to wspomnienia autora począwszy od okresu przedwojennego, następnie partyzanta NSZ, aż do lat pięćdziesiątych. Autor najpierw żołnierz kampanii wrześniowej 1939 r., następnie partyzant NSZ, przez cały czas walczył przeciw wspólnym wrogom Polski. Cechowała go duża odwaga, stąd kilkakrotnie uciekał z niewoli i z więzień najpierw Niemcom, potem Sowietom, a na końcu uciekł nawet konwojowany przez UB. Po tej ostatniej ucieczce zachowały się kajdanki, w których zbiegł.
Dominik Kuciński – Marian Bernaciak "Orlik"

Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego antykomunistycznego podziemia.
Danuta Suchorowska - Rozbić więzienie UB! Akcje zbrojne AK i WiN 1945-1946

Książka przedstawia akcje zbrojne AK i WiN mające na celu uwolnienie więźniów politycznych przebywających w zakładach karnych w Kielcach, Radomiu i Krakowie w latach 1945-46.
Ryszard Terlecki pisał - ".. Opisy zyskują przez swoją wielostronność, gdy o odbiciu więzienia opowiadają zarówno członkowie atakującego oddziału, jak i czekający na uwolnienie więźniowie.
Dominik Kuciński - August Fieldorf "Nil"

Biografia generała Fieldorfa, wydana w serii "Archiwum żołnierzy Wyklętych".