
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja AUTOGRAF
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Joanna Wieliczka-Szarkowa – Rotmistrz Witold Pilecki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Teodor Jeske-Choiński - Demon odrodzenia. Powieść historyczna z czasów włoskiego renesansu
Adolf Pilch - Partyzanci trzech puszcz

Wspomnienia Partyzanci trzech puszcz zostały napisane przez jednego z legendarnych cichociemnych, partyzanta AK, dowódcę Zgrupowania Stołpecko-Nalibockiego - Adolfa Pilcha ps. "Góra", "Dolina".
Andrzej Solak – Krucjata Wyklętych

Krucjata Wyklętych to wielobarwna opowieść, w której zabawne anegdoty z życia „leśnych” przeplatają się z porażającymi relacjami z pól bitew i miejsc kaźni.
Anna Mandrela - Kto zdradził Witolda Pileckiego?

Anna Mandrela posiłkując się materiałami zebranymi z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Studium Polski Podziemnej oraz Instytutu Sikorskiego, stara się przedstawić nieznane powszechnie fakty i tym samym odtworzyć działalność rotmistrza w ostatnich dwóch latach jego życia.
Bolesław Kontrym "Żmudzin"

Archiwum Żołnierzy Wyklętych. Kolejny tom serii prezentującej prawdziwe losy najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Jacek Pawłowicz - Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948

Publikacja prezentuje życie Witolda Pileckiego, począwszy od jego przodków, najmłodszych lat, aż po okrutny mord, dokonany 25 maja 1948 r.
Zawiera m.in. niepublikowane dotychczas zdjęcia z rodzinnej kolekcji rotmistrza.
Jadwiga Wojsz-Solowe - Wyklęty los

Podobnie jak większość rodzinnych historii z lat powojennych lektura tej publikacji nie jest łatwa. Jednak Wyklęty los powinien stać się lekturą obowiązkową każdego polskiego patrioty. To świadectwo ogromnej ofiary złożonej na ołtarzu Ojczyzny. To historia matki, której serce przepełnia ból, cierpienie i łzy, które roni nad losem swych dzieci. To historia zwykłej rodziny. Książka jest próbą ocalenia od zapomnienia tragicznej historii jednych z wielu ofiar komunistycznego terroru.
Patronat honorowy nad publikacją objęło powstające Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.
Jan Szuro - I tak będę żył

Major Stanisław Szuro ps. „Zamorski”, „Kruk”, Żołnierz Niezłomny, jeden z ostatnich żyjących uczestników Kampanii Wrześniowej z 1939 roku. W latach 1942-56, z krótkimi przerwami, był więźniem kilku obozów hitlerowskich i komunistycznych. Podczas niemieckiej okupacji zaprzysiężony w organizacji Służba Zwycięstwu Polsce. Brał udział w kolportażu prasy konspiracyjnej. Po powrocie do Krakowa z niemieckiego obozu w 1945 r. wstępuje do podziemia antykomunistycznego. Aresztowany w 1947 r., zostaje skazany na karę śmierci, zamienioną w wyniku amnestii na 15 lat więzienia. Po wyjściu na wolność ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim i pracował jako nauczyciel. Zrehabilitowany w 1994 r. W 2008 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Joanna Wieliczka-Szarkowa – Generał „Nil”

Porywająca opowieść o jednym z najsłynniejszych wyklętych-niezłomnych, legendarnym dowódcy „Kedywu”, człowieku, którego Niemcy bali się jak ognia – generale Auguście Emilu Fieldorfie „Nilu”.
Krzysztof Tracki - Młodość Witolda Pileckiego

Książka Krzysztofa Trackiego skupia się na mało znanej czytelnikom i badaczom części życia Witolda Pileckiego - jego młodości.
Łukasz Bojko – Rozstrzelane pokolenie Podziemie niepodległościowe w Polsce w latach 1944-1956

Członkowie antykomunistycznego podziemia niepodległościowego przez długie lata byli przedstawiani w oficjalnej historiografii PRL-u w samych ciemnych barwach. Dopiero w III RP zostali zrehabilitowani i zaczęły się ukazywać publikacje oddające im sprawiedliwość.
Mariusz Solecki - Filmowe portrety żołnierzy wyklętych (1947-2017)

Pierwsza na rynku, eseistyczna monografia poświęcona kinowo-telewizyjnym przedstawieniom żołnierzy wyklętych. Autor dzieła, Mariusz Solecki (ur. 1975) – badacz kulturowego wizerunku antykomunistycznego podziemia („Literackie portrety żołnierzy wyklętych. Esej o literaturze polskiej lat 1948–2010”, 2013; „Wynurzenie z czerwonej rzeki”, 2017; „Płaszcz chwały. Antologia wierszy o Żołnierzach Wyklętych”, 2017; „Dramaty o żołnierzach wyklętych”, 2019), stały współpracownik kwartalnika „Wyklęci” – zaprasza Czytelnika do kolejnej barwnej, erudycyjnej opowieści o antykomunistycznych partyzantach. Wychodząc od „Jasnych Łanów” i „Popiołu i diamentu”, a kończąc na „Czasie honoru” i „Wyklętym” – rzetelnie, z demaskatorską pasją rekonstruuje obraz uczestników II konspiracji zawarty w trzydziestu siedmiu filmach fabularnych i trzech serialach telewizyjnych, nakręconych w siedemdziesięcioleciu 1947-2017.
Michał Ostapiuk – Komendant „Bury”

Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”, dzięki szerokiej kwerendzie źródeł i rzetelnej analizie archiwaliów przeprowadzonej przez autora, prezentuje nowe fakty, które są niezwykle istotne m.in. dla odtworzenia przebiegu pacyfikacji pięciu wsi białoruskich, przeprowadzonej przez plutony 3. Wileńskiej Brygady NZW.