Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze AUTOGRAF
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Patrick Wood - Technokracja i transhumanizm. Bliźniaki z piekła rodem
Sylvain Gougenheim - Chwała Greków
Chwała Greków (...) pokazuje bowiem, jak olbrzymi wkład w rozwój nauki i sztuki w dobie średniowiecza mieli Bizantyńczycy. I co ciekawe, tworzyli oni kulturę głównie w oparciu o wzorce greckie: klasyczne, hellenistyczne, poźnoantyczne, a największą ich zasługą jest bycie pewnego rodzaju medium – przekaźnikiem starożytności do czasów nowożytnych.
Odkryciem autora książki Chwała Greków jest to, że owo przekazywanie odbywało się już w średniowieczu, a nie dopiero po roku 1453, czyli po upadku Konstantynopola inicjującym niejako renesans. (…) Chwała Greków to z jednej strony chwała Starożytnych, twórców wielkiej literatury, historiografii, filozofii, a z drugiej – chwała ich potomków, Greków średniowiecznych, którzy tę kulturę zachowali, przekazali, zainspirowali nią i nauczyli jej łacinników.
Ks. Mariusz Rosik - Egzorcyzmy. Historia, doktryna i praktyka
Egzorcyzmy ks. Rosika to niewielka lektura wielkiej wagi. Dzięki niej czytelnik poznaje zarys historyczny praktyki egzorcyzmowania od czasów Starego Testamentu aż do chwili obecnej. Odkrywa zagadnienia doktrynalne i duszpasterskie związane z obrzędem egzorcyzmu.
Madeline Pecora Nugent - Święty Antoni z Padwy. Płomienne słowa, promienne życie
Św. Antoni z Padwy. Płomienne słowa, promienne życie to pasjonująca zbeletryzowana biografia życia i czasów świętego Antoniego, którą czyta się jak wyśmienitą powieść. Madeline Pecora Nuget w swej poruszającej, pięknej i mądrej książce wykorzystuje szczegółowe badania źródeł historycznych i rzeczywiste słowa świętego Antoniego, by zabrać czytelnika w fantastyczną podróż, w czasie której pozna losy i wewnętrzne zmagania ludzi, którzy przybywali z tym świętym franciszkaninem, zwierzali się mu, spowiadali czy prosili o radę, liczyli z nim albo mu przeciwstawiali. Spotykając ludzi, w których życiu zaistniał święty Antoni z Padwy, czytelnik sam zrozumie i szczerze pokocha tego wielkiego Doktora Kościoła.
Andre Vauchez - Heretycy w średniowieczu. Poplecznicy szatana czy chrześcijańscy dysydenci?
Herezje około roku tysięcznego dotyczą jedynie ograniczonej liczby osób, należących do elity kulturalnej i społecznej. Dwa wieki później są już silnymi ruchami kontestatorskimi, podważającymi wpływy duchowieństwa katolickiego. Od nadreńskich obszarów Niemiec po środkowe Włochy i przez Langwedocję po północną Hiszpanię: liczne regiony chrześcijańskiej Europy są wówczas „przeżarte zgnilizną” – by posłużyć się słownictwem zaczerpniętym z ówczesnych tekstów papieskich – różnych form herezji.
Max Hastings - I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-1945
Jak II wojnę światową relacjonowałyby dzisiejsze media? Czy na podstawie wydarzeń sprzed lat da się stworzyć porywającą narrację, która sprawi, że czytelnik niemal przenosi się w czasie i ląduje w samym centrum wydarzeń? Ta książka to niezrównane połączenie lekkiego dziennikarskiego pióra i gigantycznej wiedzy historycznej.
Najlepsza jednotomowa historia II wojny światowej, jaką kiedykolwiek napisano – „Sunday Times”
Zygmunt Latoszyński - Dokąd zmierzamy - my, Polacy, nasz Kościół? Potrzeba nam heroizmu
Książka ta jest zbiorem pięknych wierszy i prozy, które opowiadają o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wiary, Kościoła i całego polskiego narodu.
Adam Wielomski - Imperium rationis. Państwo suwerenne w zachodniej myśli politycznej XVI i XVII stulecia
Znany ze średniowiecza spór o inwestyturę podkopał pozycję papieża i cesarza, ośmielił ich lenników. Wraz z pojawieniem się reformacji, najpierw w obszarze wiary, a zaraz potem, a właściwie równolegle, w obszarze polityki ujawniły się nowe ośrodki i centra kwestionujące władzę zarówno papieża, jak i cesarza, i uznające, że nie sprawują władzy z nadania jednego z nich, ale otrzymały ją od Boga... albo od ludu, który zresztą zaczął dość szybko spychać Boga z tronu prosto w niebyt. Z czasem obok papiestwa i cesarstwa wyłoniła się władza suwerenna, a więc w pełni niezależna, a nadto zwiększająca swe prerogatywy. Władcy przestali liczyć się z prawem Bożym, naturalnym, jak i tradycyjnym, i fundamentalnym, zmierzano bowiem ku absolutyzmowi rozumianemu zarówno jako suwerenność, jak i wszechmoc.
Heiko Bellmann - Pająki i inne pajęczaki
Kompendium wiedzy o pająkach i innych pajęczakach. Przedstawia ponad 400 europejskich gatunków tych zwierząt. Opisy zawierają wiele informacji o zachowaniu pająków, rozmnażaniu, konstrukcji sieci łownych i łapaniu zdobyczy.
Ks. Feliks Cozel - Jezus Chrystus
Według licznych współczesnych autorów Jezus z Nazaretu nie wiedział, że jest Bogiem. Ich zdaniem nasz Pan nie podpisałby się pod wieloma swoimi słowami, zapisanymi przez czterech ewangelistów. Czytelnik takich pozycji z pewnością nie może poznać wiary Kościoła katolickiego o wyjątkowości Boskiej Osoby Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Skutkiem tego współczesnych katolików coraz rzadziej szokują zestawienia naszego Pana, Jezusa Chrystusa, z Zaratustrą, Buddą, Mojżeszem, Mahometem, Mahatmą Gandhim czy nawet amazońską Pachamamą.
Stąd bardzo potrzebną i pożądaną jest ta mała książeczka, napisana w XIX w. przez jezuitę ks. Feliksa Cozela.
Marian Plezia (wybór) - Najstarsze świadectwa o Słowianach
Książka, której wznowienie trafia do rąk czytelników, ma dziś znaczenie historyczne. Jest to pierwsza antologia tekstów źródłowych o najdawniejszych dziejach Słowian w języku polskim, a zatem praca pionierska.
Opracowanie prof. Mariana Plezi obejmuje najstarsze świadectwa o Słowianach od Herodota, przez Pliniusza, Tacyta, do Prokopiusza z Cezarei, czyli połowy VI wieku naszej ery.
Jacek Bartyzel - "Przestępny Makiawel" i inni. Szkice o pisarzach i myślicielach politycznych
W książce Przestępny Makiawel i inni autor zebrał swoje szkice o pisarzach i myślicielach politycznych różnych epok, pisane w latach 1989–2024, rozproszone po „niszowych” zazwyczaj czasopismach i portalach lub jako fragmenty książek zbiorowych. Są tu zarówno sylwetki postaci powszechnie znanych — jak Machiavelli, Shakespeare, Hobbes, Burke, de Maistre, Balzac czy Bernanos — jak i mniej znanych, lub w Polsce w ogóle nieznanych, ale zasługujących na uwagę. Klamrą spinającą ten zbiór są dwa eseje będące studium politycznej przewrotności: o tytułowym Makiawelu i o Manifeście z Ventotene dwóch włoskich komunistów, prawdziwych „ojców-założycieli” Unii Europejskiej.
Danuta Parlak - Kapelusz pani Wrony
Dowcipne i mądre opowiadania, których akcja dzieje się w lesie, ogrodzie i na łące. Poczytamy o tym, w jaki sposób odnalazł się zaginiony kapelusz pani Wrony, jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy Wystraszek, poznamy historię niezwykłego małżeństwa bociana Mikołaja z piękna żabką i zobaczymy ogród, w którym zamieszkało NIC.