Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Mój Niedzielny Mszalik
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Werner Schur - Piekło bez ognia
Baltazar Gracjan - Brewiarz dyplomatyczny
Słynne dzieło XVII-wiecznego jezuity o stosunkach dyplomatycznych, a także międzyludzkich.
Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim EBOOK
Co się z nami dzieje? Dlaczego tak łatwo dajemy sobą manipulować, dajemy się okłamywać i wykorzystywać; działać wbrew własnym interesom osobistym i narodowym?
Po co i dlaczego tak łatwo sprzeniewierzamy się własnym wartościom, zmieniamy (porzucamy) nasze poglądy i postawy, godzimy się na utratę godności, ograniczenie wolności i niezależności? Z czego to wszystko się bierze?
Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze PRZEDSPRZEDAŻ
Jan Brzechwa - Spóźniony słowik
Dlaczego pan Słowik się spóźnia? Co mogło mu się stać?
Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi.
Jan Brzechwa - Wrona i ser
Skąd się biorą dziury w serze? Wszystkie zwierzęta w gospodarstwie szukały odpowiedzi.
Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. Duże i pełne ilustracje.
Jacek Kowalski - Niezbędnik Sarmaty
Niezbędnik Sarmaty. Książka niezwykłej urody. Jacek Kowalski, z przekonań Sarmata, z profesji historyk sztuki z zamiłowania pieśniarz i poeta, za pomocą słowa, obrazów, architektury i muzyki zachęca do poznania i pokochania esencji naszej polskiej kultury, czyli Sarmacji – jakże często pogardzanej, a jeszcze częściej zupełnie zapomnianej.
Do książki dołączona jest płyta z muzyką sarmacką w wykonaniu Jacka Kowalskiego.
Roman Brandstaetter - Krąg biblijny
Zbiór esejów, opowiadań i innych krótkich form Romana Brandstaettera, w których dzieli się on z Czytelnikiem osobistą historią poznawania Biblii i dojrzewania do jej rozumienia.
Książka zawiera wiele poruszających fragmentów, od opowieści z dziecięcych lat autora, gdy po raz pierwszy styka się on ze Słowem Bożym, po opis jego podróży do Ziemi Świętej, obfituje w bezcenne refleksje i naukowe wręcz ustalenia, jak to, czy Jezus Chrystus rzeczywiście był cieślą, czy może wykonywał zupełnie inny zawód?
Walery Szambarow - Swierdłow. Okultystyczne korzenie rewolucji październikowej
Książka rosyjskiego historyka Walerego Szambarowa umożliwia poznanie życia i działalności Jakowa Swierdłowa. Praca ta prezentuje mocno rosyjskie spojrzeniem na historię i geopolitykę, to jednak warto ją poznać, aby zrozumieć reguły, które działały w demonicznej, rewolucyjnej machinie, oraz poznać źródła finansowania tejże machiny wraz z jej mrocznym maszynistą.
Stanisław Michalkiewicz - Finis Poloniae?
Polska, z roku na rok, stacza się coraz bardziej po równi pochyłej, aż do poziomu, na którym z suwerenności politycznej nie pozostaje już żaden ślad. Dokumentację tego upadku sporządził dla Państwa Stanisław Michalkiewicz. Jak zwykle trafnie, merytorycznie i bezkompromisowo.
Dominika Ćosić - BRuxELles
Roztargniona psia psychoterapeutka, kiczowata wróżka pijaczka i nieco szalona zawodowa płaczka pogrzebowa, która najbardziej lubi rzucać się do grobu za trumną. Trzy nietuzinkowe kobiety, których losy w jeszcze dziwniejszy sposób łączą się ze sobą i przeplatają. I czwarta, nieco ukryta bohaterka – Bruksela, w której akcja się toczy, a którą poznajemy nie przez pryzmat instytucji unijnych, ale cmentarzy i parków. Dużo czarnego humoru, tyle samo surrealizmu, lekkiej złośliwości i elementów kryminalnych plus celne obserwacje społeczne. Powieść, która pozwala oderwać się od codzienności i problemów. I która bawi.
Marian Tupy, Gale Pooley - Superobfitość. Opowieść o wzroście liczby ludności, innowacjach i dobrobycie na naszej nieskończenie bogatej planecie
Od pokoleń uczy się nas, że wzrost populacji zwiększa problem rzadkości zasobów. Czy rzeczywiście tak jest?
Po przeanalizowaniu cen setek surowców, dóbr i usług na przestrzeni dwóch stuleci Marian Tupy i Gale Pooley dowodzą, że wraz ze wzrostem populacji zwiększyła się również dostępność zasobów. Było to prawdą szczególnie w przypadku „cen czasowych”, które reprezentują ilość czasu, jaką ludzie muszą poświęcić na pracę, by zarobić na zakup danej rzeczy.
Analizy Tupy’ego i Pooley’a wykazały także, że obfitość zasobów rosła szybciej niż liczba ludności – w ramach zjawiska, które nazwali „superobfitością”. Statystycznie rzecz biorąc, każdy dodatkowy człowiek tworzył więcej wartości, niż konsumował. Taka zależność między wzrostem populacji a dostępnością zasobów jest sprzeczna z intuicją – a jednak prawdziwa!
Jacek Komuda - Obżartuchy i opilce. Przewodnik po stołach, garach i innych Krainach Wielkiej I Rzeczypospolitej
Wyrusz z Jackiem Komudą w fascynującą podróż. Kulinarną, geograficzną, historyczną. Posłuchaj o tym, jak wyglądało życie, poczuj, co płynęło w żyłach naszych przodków. Bo półmiski i garnki to tylko pretekst. To będzie podróż przez żołądek do wiedzy.