
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Mój Niedzielny Mszalik
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Przemysław Urbańczyk - Co się stało w 1025 roku?

Rok 1025 to kluczowy moment polskiej historii. Odbyła się pierwsza koronacja królewska, która ugruntowała obecność Polski na mapie Europy i na zawsze zapisała się w zbiorowej pamięci.
Profesor Przemysław Urbańczyk, prezentując opowieść o Bolesławie Chrobrym na tle szerokiej panoramy wydarzeń – od osłabienia Cesarstwa Zachodniego po kryzys Bizancjum – pozwala czytelnikowi spojrzeć na koronację w kontekście wielkich zmian, jakie zachodziły w Europie. Jaką rolę odegrał w tym wszystkim Bolesław? Czy jego sukces przetrwał próbę czasu?
Stefan Majchrowski, Jan Majchrowski - Za drutami Murnau. Opowieść ojca i syna

Za drutami Murnau Stefana Majchrowskiego - i jej swoiste dopowiedzenie w postaci Przed drutami Murnau Jana Majchrowskiego - to dwie całkowicie unikalne, niezwykłe, autentyczne historie związane ze sobą tajemniczą, mistyczną więzią łączącą ojca z synem i syna z ojcem.
Pierwsza to opowieść o jeńcach niemieckiego oflagu VII A w Bawarii ujrzanych w laboratoryjnie sterylnej przestrzeni, jaką paradoksalnie stwarzał obóz. To zbiorowy obraz polskich przedwojennych oficerów, tym ciekawszy, że napisany przez jednego z nich, zawodowego rotmistrza kawalerii, ale jednocześnie pisarza, po wojnie autora wielu książek.
Stanisław Stabryła - Świadkowie i prześladowcy. Opowieści o pierwszych męczennikach chrześcijańskich

Świadkowie i prześladowcy to poruszająca opowieść o ludziach, którzy za wierność Chrystusowi zapłacili najwyższą cenę. Stanisław Stabryła przedstawia historie męczenników pierwszych wieków chrześcijaństwa. Łącząc literacką narrację z historyczną rzetelnością, przenosi czytelnika w realia antycznych prześladowań.
W barwnych opowieściach przybliża życie i śmierć takich postaci, jak św. Szczepan, św. Polikarp, św. Agnieszka czy św. Feliks z Tibiuki. W opowiadaniach odnajdziemy zarówno heroiczne świadectwa męstwa, jak i historie ludzkiej słabości oraz triumfu wiary.
Tradycyjny katolicki posiłek

„Tradycyjny Katolicki Posiłek” – modlitewnik, który stanowi pomoc niezastąpioną dla rodzin i wspólnot pragnących uświęcać codzienny stół modlitwą i gestem godnym Tradycji Kościoła.
Msza Święta w rycie rzymskim: czytana, recytowana, śpiewana, uroczysta

Jest to książka przygotowana z myślą o wiernych pragnących w sposób pełniejszy uczestniczyć w świętej liturgii sprawowanej w rycie rzymskim. Zawiera wszystkie części stałe Mszy św. Trydenckiej w różnych formach jej sprawowania.
Ewa Józefkowicz - Klub Leśnych Odkrywców. Szmaragdowy król Benjiego

W prastarym Lesie Wierzbowych Marzeń dzieje się coś dziwnego. Ktoś zranił najstarszy dąb, żaby uciekły ze strumienia i słychać niepokojące porykiwania. Kto za tym stoi?
To zagadka dla Benjiego i jego przyjaciół z Klubu Leśnych Odkrywców! Do rozwiązania potrzebne im będą fotopułapka i tropiący nos psa Nelsona. I dużo wiedzy o lesie. Jak dobrze, że Benji w swoim notesie zanotował tyle leśnych superfaktów! Chcesz je poznać?
Lyn Alden - Zepsuty pieniądz. Dlaczego nasz system finansowy nas zawodzi i jak możemy go naprawić

Zepsuty pieniądz to ponad 500 stron kompleksowego omówienia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości pieniądza.
Z książki dowiesz się:
– Dlaczego wykształcił się pieniądz, jak ewoluował i jaka jest jego historia?
– Jak dokładnie przebiega tworzenie pieniądza w obecnym systemie monetarnym?
– Dlaczego łatwy pieniądz w rękach państwa to źródło problemów?
– Jak lepsze i gorsze rodzaje pieniądza wpływają na codzienne życie ludzi w różnych rejonach świata?
– W jakich barwach jawi się przyszłość pieniądza?
Zofia Kossak - Gość oczekiwany

Jedyna sztuka teatralna Zofii Kossak, napisana i wystawiona po raz pierwszy podczas okupacji.
"[...] Ta bajka jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie w milionach replik rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi, narzuca się im. Odtrącony, powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują Go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną, opływającą miarą, są szczęśliwsi, niż mogli wymarzyć. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga dla spodziewanych korzyści lub podporządkowaniu Go innemu panu.
Czyli, krótko mówiąc, celem przedstawienia jest, by każdy widz wychodząc zadał sobie pytanie, jak przyjął kołaczącego doń Boga wczoraj, przedwczoraj, dziś - i jak Go przyjmie nazajutrz."
(Zofia Kossak, Zamiast wstępu)
ks. Janusz Królikowski - Roki święte

Rok Święty to nie tylko wydarzenie liturgiczne. To czas odnowy duchowej i nadziei, która przez wieki poruszyła w sumie serca miliardów ludzi wierzących; najpierw w basenie Morza Śródziemnego, potem w całej Europie, a następnie na innych kontynentach; ta książka jest właśnie opowieścią o tym. Jest również świetnym przewodnikiem po głębszym znaczeniu Lat Jubileuszowych – zarówno dla samego Kościoła jako instytucji, jak i dla każdego z nas z osobna.
Autor, ks. prof. Janusz Królikowski, kapłan i znawca historii Kościoła, prowadzi nas przez historię, ukazując – od starożytności po rok 2025 – jak Jubileusze kształtowały życie chrześcijan i jak stanowiły odpowiedź na zmieniające się potrzeby kolejnych pokoleń. Dużo w niej także akcentów polskich.
bp Athanasius Schneider - Człowiek Boży. Refleksje nad podstawami życia kapłańskiego

Człowiek Boży to książka, w której bp Athanasius Schneider prowadzi głęboką refleksję nad istotą kapłaństwa przeżywającego dzisiaj bezprecedensowy kryzys. Można go przezwyciężyć tylko poprzez odnowienie w księżach miłości do Kościoła, do wiary katolickiej, do Maryi i sakramentów świętych.
To nie tylko przewodnik dla duchowieństwa, ale też inspiracja dla wszystkich wiernych pragnących lepiej zrozumieć duchową misję kapłanów. Przywołując słowa świętych i błogosławionych, bp Schneider ukazuje, że kapłan musi być przede wszystkim człowiekiem Bożym, oddanym modlitwie i posłudze dla zbawienia dusz.
Chris Klinsky - Czy sztuczna inteligencja zagraża światu?

Autor zabiera czytelnika w podróż przez historię, teraźniejszość i przyszłość sztucznej inteligencji, ukazując jej techniczne aspekty oraz głębokie konsekwencje dla społeczeństwa.
Książka porusza kwestie związane z automatyzacją, etyką, bezpieczeństwem, a także filozoficznymi pytaniami o świadomość maszyn. Zawiera rozważania na temat możliwości, jakie niesie ze sobą SI, ale także wyzwań, które stawia przed nami – od zmian na rynku pracy po zagrożenia ze strony technologicznych gigantów.
Jak głęboko technologia AI zmienia świat – i jak bardzo może wpłynąć na przyszłość człowieka?
Czy AI może faktycznie myśleć? Czy zabierze nam pracę, prywatność, wolność – a może stanie się największym sprzymierzeńcem człowieka?
Alberto Pellai - Moje dłonie, twoje skrzydła

Moje dłonie, twoje skrzydła to niezwykła opowieść o uskrzydlającej mocy ojcowskiej miłości. Książka ukazuje, jak piękna i wspierająca może być więź taty z dzieckiem już od pierwszych dni ich wspólnej podróży. Przede wszystkim jednak przypomina, że poczucie bezpieczeństwa zbudowane w dzieciństwie pozwala dziecku z odwagą i pewnością siebie wkroczyć w dorosłość.