Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
Adele Faber, Elaine Mazlish - Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością
Konflikty między rodzeństwem należą do codzienności każdej rodziny. Adele Faber i Elaine Mazlish pokazują, jak w najlepszy sposób podejść do sporów, by z rozwiązania skorzystały nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.
Autorki piszą o napięciach, jakie rodzi rywalizacja kierowana zazdrością, żalem czy osobistymi rozczarowaniami. Wspominają także o tym co dobrego, a co złego wnosi ona w życie każdej rodziny.
Natalia Przeździk - Błotne stwory
Czy jest coś przyjemnego w marcowych roztopach, wszechobecnym po zimie błocie, a także w nieco smutnym okresie Wielkiego Postu? Dla nas tak, bo my naprawdę we wszystkim staramy się znaleźć okruchy radości!
Wczesną wiosną jest to o tyle łatwe, że coraz mocniej przygrzewa słońce, w ogrodzie zakwitają pierwsze kwiaty, a na drzewach pojawiają się zielone listki. W tym czasie po prostu widać, jak cały świat budzi się do nowego życia!
Natalia Przeździk - Góra świątecznych cudów
Kolejna książka z cyklu "Rodzina z niebieskiego domu", opowiadająca o niecodziennych przygodach i codziennym życiu dużej, nieco szalonej i bardzo szczęśliwej rodziny.
W tym tomie przygotujmy się wspólnie do pełnych cudów – i to dosłownie – świąt Bożego Narodzenia!
Ks. Robert Mäder - Serce naszej wiary
Uczestniczyć we Mszy Świętej, znaczy nie tylko modlić się wespół z ludem, kapłanem i Chrystusem, ale także współofiarować. Nie tylko biernie, ale i czynnie winniśmy brać udział we Mszy Świętej!
Msza Święta jest ofiarą. Jest prawdziwą, żywą ofiarą Chrystusa. Pierwszym warunkiem dobrego uczestniczenia we Mszy Świętej jest prawda. Uzgodnienie wewnętrznego nastroju z ofiarą na ołtarzu. Usposobienie ofiarne! Służba Boża, w której nie ma tego wewnętrznego pokrewieństwa między uczestnikami i Ofiarą, jest kłamstwem – jest obłudą!
Czesław Ryszka - Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych czasach
Znany publicysta i pisarz Czesław Ryszka śledzi dzieje Polski pod kątem znaków z Nieba, które zostały uznane za cudowne – w szerokim rozumieniu tego słowa. Nie chodzi tylko o cuda potwierdzone oficjalnie przez Kościół, ale także o wydarzenia, które miały (mają) charakter zjawisk cudownych, a w przypadku osób – chodzi o ukazanie ich specjalnej misji jako Bożych posłańców do naszej Ojczyzny. Autor opisuje tylko historyczne fakty, pomija fantazje czy domniemania. Wcale bowiem nie trzeba fantazjować, by zobaczyć w ponad tysiącletnich dziejach Rzeczypospolitej wiele zjawisk niezwykłych, trudnych do uwierzenia i niewytłumaczalnych.
św. Alfons Maria Liguori - Sposób ustawicznego obcowania z Bogiem
Wyjawiaj Panu i przedstawiaj Mu wszystkie myśli, jakie cię dręczą, czy to niepokój, czy smutek,
i mów do Niego: Mój Boże, w Tobie cała moja nadzieja, daruję Ci to moje strapienie i zdaję się zupełnie
na wolę Twoją. Ulituj się nade mną. Albo mnie od tego uwolnij, albo daj mi siłę do zniesienia tego.
św. Alfons Maria Liguori - Doskonałość chrześcijańska
Jest to praktyką Świętych, że często proszą Boga o tę łaskę wielką, by mogli cierpieć prześladowania dla Jego miłości. Dobrze jest, co najmniej w czasie modlitwy, przygotować się zawsze na znoszenie upokorzeń i przewidzieć już wcześniej to, co nam przykrego trafić się może, by nas przygotowanych zastało. Jeden jedyny akt pokory — powiada Święta— więcej znaczy, niż cała mądrość świata.
O. Kolumban Marmion - Chrystus w swoich tajemnicach
"Ażeby dusza mogła żyć życiem Chrystusa, musi przed jej wzrokiem stanąć ten Chrystus w swoich tajemnicach, w swoich stanach chwalebnych czy bolesnych, swoich cnotach i uczynkach. Każda dusza ma się wpatrywać w konkretne życie Jezusa, albowiem On jest dla wzorem dla wszystkich."