
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Tomasz z Akwinu - Dzieła wszystkie t.34 - Kwestie quodlibetalne

Tom 34 Dzieł wszystkich - Kwestie quodlibetalne (tytuł oryginalny: Quaestiones de quolibet) zawiera szereg dysput prowadzonych przez Akwinatę w różnym czasie. Quodlibet znaczy dosłownie „co się podoba”. Ten średniowieczny gatunek literacki był zapisem prowadzonych na ówczesnych uniwersytetach dyskusji, w których każdy członek społeczności akademickiej mógł zadać „mistrzowi” dowolne pytanie.
Tomasz z Akwinu - Dzieła wszystkie t. 64 - Wykład listów św. Pawła: List do Rzymian

Dla Akwinaty całe Pismo Święte odsłania tajemnice serca Chrystusa. Jednocześnie w prologu do swego Wykładu Listu do Rzymian (tytułu oryginalny: Super Epistolam ad Romanos lectura) św. Tomasz szczególne teologiczne znaczenie przypisuje właśnie temu dziełu oraz Psalmom, stwierdzając że w „w obu pismach zawiera się prawie cała nauka o Bogu”.
Leszek Szymowski - Fundusz zbrodni. Kulisy afery FOZZ

Afera FOZZ, czyli „matka wszystkich afera”, która dotyczyła Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego niewątpliwie była tym ważnym elementem transformacji gospodarczej, która zbudowała wielkie fortuny postkomunistów.
To właśnie ta afera ukształtowała Polską scenę gospodarczą, tworząc wielkie biznesy w tym „podobno” jeden z czołowych koncernów telewizyjnych w Polsce. Ale to wszystko nie powstało z próżni, to efekt grabieży z FOZZ. Sam FOZZ był projektem, który miał za zadanie obsługę zbankrutowanego Państwa Polskiego, jednak jej nieoficjalnym, nielegalnym celem było skupowanie zadłużenia. Te pieniądze poszły do prywatnej kasy polityków i komunistów.
Grażyna Bąkiewicz – Mikołaju, sam ruszyłeś Ziemię?

Grupka nastolatków przenosi się w czasie, aby sprawdzić, czy Mikołaj Kopernik dokonał swojego przełomowego odkrycia samodzielnie, czy… od kogoś ściągnął! Żeby wypełnić misję, zapiszą się do Akademii Krakowskiej, zatrudnią u Wita Stwosza, a nawet razem z Kopernikiem będą bronić Olsztyna przed Krzyżakami.
Nikola Kucharska, Joanna Kończak, Katarzyna Piętka - Jak to działa? Budowle

Klara fascynuje się światem wokół. Chciałaby zrozumieć, jak powstały najróżniejsze budowle, a w przyszłości zostać architektem albo projektantem wnętrz. Każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który swymi zabawnymi rysunkami cierpliwie odpowiada na kolejne pytania wnuczki.
Dlaczego domy różnią się od siebie? Po co w bloku wywietrzniki i zsypy? Co kryje się w ścianie? Po co powstały miasta? Co to jest trullo, jurta czy igloo? Co to są zabytki i kto o nie dba? Czy można mieszkać na wodzie albo w koronach drzew?
Nikola Kucharska, Joanna Kończak, Katarzyna Piętka - Jak to działa? Książki

Bohaterka książki, Klara fascynuje się światem wokół. Chciałaby zrozumieć, skąd biorą się książki, a w przyszłości zostać bibliotekarką albo pisarką. Każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który cierpliwie odpowiada na kolejne pytania wnuczki.
Czy za pomocą sznurka i węzełków można „zapisać” opowieść? Czym różni się papirus od pergaminu? Na czym polegała praca w średniowiecznym skryptorium? Po co książce skład i layout? Z czego dawniej robiło się papier, a co dziś potrzebne jest do jego produkcji? Skąd wzięło się powiedzenie „czytać od deski do deski”? Co to jest antykwa, szeryf czy kursywa?
Ks. Janusz Stańczuk - Stare baśnie

Zbiór baśni, które wcześniej wydane były w książkach: Perła i inne baśnie, Anioł i inne historie, Stare drzewo i inne historie, Trzy klucze i inne baśnie, Niebiańskie opowieści, Wróbel marzycie i inne opowiadania, Najdzielniejszy rycerz i inne baśnie.
Anna Politkowska - Dziennik rosyjski

W „Dzienniku rosyjskim” Anna Politkowska ukazuje społeczeństwo zdławione przez cynizm i korupcję. Opisuje, jak w miarę zbliżania się wyborów w Rosji Putin neutralizuje lub więzi swoich przeciwników, nakłada kaganiec na prasę, bezwstydnie okłamuje opinię publiczną, pogrąża lud w masowej depresji. W Moskwie oligarchowie wydają tysiące rubli na nocne imprezy, podczas gdy rosyjscy żołnierze zamarzają na śmierć. Ataki terrorystyczne stają się niemal codziennością.
Andrzej Marceli Cisek - Na Wolnej Ziemi Waszyngtona AUTOGRAF

Pierwsza część wspomnień z Ameryki (obejmująca lata 1973-1985), do której autor przybył w poszukiwaniu wolności dla swych dzieci. Na podstawie własnych doświadczeń z lat młodości miał uzasadnione obawy, czy dadzą radę oprzeć się zakłamaniu i wpływom komunistycznej propagandy.
Florian Czarnyszewicz- Wicik Żywica

„Melchior Wańkowicz czytał Wicika Żywicę do białego rana, jak Sienkiewiczowski latarnik. Po tę książkę sięgną na pewno obowiązkowo wszyscy entuzjaści nadberezyńskiej epopei. Nie powinni się zawieść. Jest ona kontynuacją eposu (Nadberezyńców), choć opowiada o losach nowego bohatera, mieszkańca szlacheckiego zaścianka Zielonki, sąsiada niedalekiego Stacha Bałaszewicza, Kościka Wasilewskiego i Mieczyka Piotrowskiego ze Smolarni.
Katarzyna Piętka, Emilia Dziubak - Rok w lesie. Wiewiórka

Witamy w lesie! Dziś poznacie wiewiórkę. Dowiecie się, do czego jej się przydaje puszysty ogon, co je, jakie ma zwyczaje i co potrafi robić. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzeba będzie między innymi wiewiórkę obudzić, pomóc jej w poszukiwaniu jedzenia czy schować się przed deszczem.
Katarzyna Piętka, Emilia Dziubak - Rok w lesie. Bóbr

Witamy w lesie! Dziś poznacie bobra. Dowiecie się, że mieszka w żeremiu, świetnie pływa i nurkuje. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzeba będzie pomóc bobrowi ściąć drzewo i zrobić w lesie rozlewisko, a także ostrzec go przed niebezpieczeństwem.