Jedynie prawda jest ciekawa - Józef Mackiewicz

 

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kategorie

Anonim – Obłok niewiedzy

Anonim – Obłok niewiedzy
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 24,90 zł 27,90 zł 24.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Obłok niewiedzy jest jednym z najwspanialszych arcydzieł chrześcijańskiej literatury mistycznej. Ten przewodnik XIV-wiecznego mnicha, prowadzącego swojego ucznia ku pełni zjednoczenia mistycznego z Bogiem, zachwyca głębią osobistego doświadczenia duchowego oraz doskonałą znajomością ludzkiej psychiki. Autor zachowuje bliską czytelnikowi XXI wieku powściągliwość, a nawet ironiczny dystans w opisie „mistycznych doznań", które nie tylko nie prowadzą do Boga, ale stanowią przeszkodę na drodze prawdziwej kontemplacji.

Refleksja racjonalna o Bogu może trwać tylko krótko, do czasu zmęczenia. Postawa wiary i miłości, w której następuje zawieszenie refleksji racjonalnej, nie jest tak męcząca. Autor Obłoku niewiedzy zachęca do takiej właśnie modlitwy. Proponuje, aby wziąć jedno słowo, możliwie jak najprostsze i najkrótsze – „Bóg” lub „miłość” – i w postawie modlitewnej kierować za pomocą tego jednego słowa całą swą uwagę i miłość ku Bogu. Jeżeli przychodzą rozproszenia, obce myśli, należy je odrzucać, rozbijając je tym słowem. Ono jest narzędziem, które oczyszcza pole uwagi, pozwala się kierować jedynie ku Bogu. Można w takiej „bezpojęciowej” modlitwie trwać długo, nawet godzinę, patrząc jedynie na tabernakulum. Wówczas dusza ludzka nawiązuje kontakt z Bogiem. Nie ma innego sposobu. A kto się Boga dotknie, musi być Nim napełniony, bo w Bogu jest życie, ruch.

Wojciech Giertych OP

W skrócie:

  • książka mówiąca o tym, jak praktykować modlitwę kontemplacyjną, by budować przyjaźń z Bogiem,
  • najwspanialsze arcydzieło chrześcijańskiej literatury mistycznej,
  • przewodnik XIV-wiecznego mnicha,
  • siedemdziesiąt pięć krótkich i treściwych rozdziałów,
  • odpowiedzi m.in. na pytania: Jak podczas modlitwy skupiać uwagę na Bogu i całkowicie się Mu oddać? Jak kochać Go ze wszystkich sił? Jak poświęcać Mu każdą sekundę naszej modlitwy i życia?,
  • język prosty, egzystencjalny, niekiedy dowcipny, nie męczący czytelnika słownictwem naukowym, choć dla dorobku ojców Kościoła i mistrzów scholastyki odnoszący się z szacunkiem,
  • dla wszystkich, którzy przeżywają kryzys modlitwy myślnej, a także dla tych, którzy uważają, że modlitwa im nie wychodzi.

 

Dane techniczne

Autor Anonim
Format 125 x 205 mm
Liczba stron 216
Oprawa Miękka
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2021
Wydawca W drodze

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl