Jedynie prawda jest ciekawa - Józef Mackiewicz

 

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bohdan Cywiński - Dzieje Narodów Europy Wschodniej

Bohdan Cywiński - Dzieje Narodów Europy Wschodniej
  • promocja
Wysyłka w: 2-3 dni robocze
Cena: 109,90 zł 130,00 zł 109.90
Cena detaliczna: 130,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Tematem tej książki są dzieje polityczne kultur Europy Wschodniej. Było ich wiele. Przed kilkuset laty jedna z nich – rosyjska – wydała z siebie organizm polityczny, który – rosnąc niepomiernie – nabrał cech imperialnych i władczych. Jego wielokierunkowa dynamika obróciła się przede wszystkim na zachód i w swym pochodzie ku centrum Europy poczęła niszczyć stojące na jej drodze społeczności i ich kultury.

Pasjonuje mnie to, co w Rosji jest zagadką, a więc pytaniem dostępnym empirycznemu badaniu sytuacji i racjonalnej analizie uzyskanych tą drogą wyników. A zagadkę, skomplikowaną i wielowarstwową, stanowi w Rosji bardzo wiele. Chcę zrozumieć rosyjskie imperium, a więc muszę wiedzieć, czym jest rosyjskie państwo, rosyjska władza i społeczność Rosjan. Pytając o tę społeczność, muszę pytać o rosyjską kulturę, mentalność, bogactwo rosyjskich wartości, o wiarę, o wizję Boga i wizję człowieka i świata.

Rozpoznanie własnych tożsamości – osobistych i zbiorowych – jest mądrością, którą czerpie się z kultury. Czasem bywa to trudne i czasochłonne, innym razem boli i odbiera spokój, zawsze jednak wzbogaca widzenie samego siebie oraz otaczającego świata i wskazuje sens możliwych działań.

 

 

O autorze:

Bohdan Cywiński ur. w 1939 r. Studiował na UW i KUL, gdzie poznał Karola Wojtyłę. Doktorat z filozofii i historii. Działacz KIK, publicysta miesięcznika "Wieź" i "Znak"/ Opozycjonista, współzałożyciel Uniwersytetu Latającego i Towarzystwa Kursów Naukowych. Sierpień 1980 w Gdańsku, w komisji Ekspertów przy Prezydium Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. Współredaktor tekstu Porozumień Sierpniowych, z-ca redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność". W latach 1981-1990 na emigracji we Włoszech, Szwajcari i Francji, skąd wspiera opozycję w kraju i wydaje kwartalnik "Widnokrąg". Autor Editions Spotkania w Paryżu. W imieniu Lecha Wałęsy odbierał pokojową nagrodę Nobla. Po powrocie był doradcą prezendyta RP Lecha Walęsy i premiera Jana Olszewskiego. Publicysta. Wykładowca na uniwersytetach w Warszawie, w Wilnie i na Białorusi. Odznaczonm Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Autor wielu książek, m.in "Rodowodów niepokornych" i "Ogniem próbowane", (historii Kościoła w Polsce, pracy powstałej z inspiracji Jana Pawła II) oraz wielu artykułów.

Dane techniczne

Autor Bohdan Cywiński
Format 170 x 245 mm
Liczba stron 680
Oprawa Twarda
Zdjęcia Tak + mapy
Rok wydania 2014
Wydawca Editionas Spotkania

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl