Jedynie prawda jest ciekawa - Józef Mackiewicz

 

Newsletter Multibook
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Dorota Koczwańska-Kalita - (Nie)chciane dziecko III RP

Wysyłka w: 2-3 dni robocze
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zanim ustawa została poddana pod głosowanie, w Sejmie przeprowadzono debatę nad jej znaczeniem dla świadomości narodowej. Poseł Stefan Niesiołowski podkreślał, iż „żadne bezprawne działanie przeciwko obywatelowi nie może być chronione tajemnicą ani objęte zapomnieniem”.

(Z wystąpienia S. Niesiołowskiego na 27 posiedzeniu Sejmu RP 9.09.1998)

„…historycy IPN nie buntują się przeciwko obrazowi „Solidarności” istniejącemu w historiografii starszego pokolenia. Oni wypełniają kompletną pustkę, bo w Polsce nie było po roku 1989 swobodnego, żarliwego sporu o przeszłość”.

(R. Matyja, Teczki nie zniszczą „Solidarności”, „Dziennik”, 31.08.2006)

„Nie ma narodu bez historycznej pamięci. Tę pamięć należy budować na prawdzie. Temu celowi służy działalność IPN. Jednak zmierzenie się z prawdą to dowód dojrzałości”.

 

(A. Hall,  Historia dla dorosłych, „Rzeczpospolita”, 5.01.2005)

 „Czemu ustawodawcy postanowili napluć w twarz wszystkim, którzy w roku 1989 budowali fundament niepodległego państwa. […] Tylko decyzje radykalne mogą zapobiec dalszemu bezprawiu. A także – odbudować pamięć zbiorową, na której brak tak narzekamy. Wydaje się, że pamięć narodowa jest sprawą zbyt poważną, by powierzyć ją Instytutowi Pamięci Narodowej”.

(A. Romanowski, IPN – bezprawie i absurd, „Gazeta Wyborcza”, 25-26.09.2004)               

 

Dorota Koczwańska-Kalita - absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr nauk humanistycznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Przez wiele lat pracowała jako reporter, dziennikarz radiowy i prasowy. Od piętnastu  lat pracuje w Instytucie Pamięci Narodowej. Za czasów prezesury śp. Janusza Kurtyki  w latach 2005-2010 kierowała jego biurem oraz kształtowała politykę komunikacyjną i wizerunkową w IPN. Jej zasługą było m.in. stworzenie Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej w Instytucie. Przygotowywała wiele kampanii społecznych pod hasłem „Historia tworzy naszą tożsamość”.  Obecnie zajmuje się badaniem metod propagandowych ideologii totalitarnych oraz wykorzystywaniem nowoczesnych środków popularyzacji wiedzy historycznej. Związana jest także z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, gdzie na zajęciach poświęconych public relations przekazuje swoje doświadczenia studentom.

Dane techniczne

Autor Dorota Koczwańska-Kalita
Format 152 x 220
Liczba stron 428
Oprawa Twarda
Rok wydania 2015
Wydawca Arcana

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl